reklama

Déšť, mlhy a zataženo. Příští týden by se mohla vrátit zima, odhadují meteorologové

Konec tohoto týdne bude nadále zatažený a deštivý. Teploty se budou držet i v noci jen lehce pod nulou. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) však předpovídá, že další týden by se mělo lehce ochladit. S příchodem kalendářní zimy by tak mohlo přijít i pravé zimní počasí.

reklama

Ve čtvrtek meteorologové předpovídají zataženo až oblačno, místy se mohou objevit mlhy. Přes den by také mělo jemně mrholit, na horách se může jednat i o srážky sněhové nebo mrznoucí. „Nejvyšší denní teploty vyšplhají ke 3 až 7 °C,“ informují experti na webu ČHMÚ.

Podobné teploty čekají tuzemsko i v pátek. Mělo by být zataženo až oblačno, místy až polojasno. Ojediněle se objeví i slabý déšť a mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až -1 °C, nejvyšší denní mezi 3 až 7 °C.

sobotu ČHMÚ předpovídá oblačnou až zataženou oblohu. Počasí doprovodí déšť nebo déšť se sněhem. „Nejnižší noční teploty klesnou ke 2 až -2 °C, nejvyšší denní teploty vystoupají ke 2 až 6 °C.

I v neděli bude oblačno až zataženo, místy až polojasno. „Na severu a severovýchodě očekáváme slabý déšť, později večer nad 600 metrů sněžení,“ předpovídají meteorologové. Nejnižší noční teploty se dostanou až k -3 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 8 °C.

pondělí se už lehce ochladí. Nejnižší noční teploty klesnou až k -4 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C. Bude oblačno až zataženo, místy polojasno. Nad českým územím meteorologové předpovídají občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. „Předběžně to vypadá, že by se v příštím týdnu měla vrátit zima,“ dodávají meteorologové.

☃️💦❄️Na naše hory dorazila obleva, v Alpách je slunečno, ochlazení dorazí až v závěru týdne. Přinášíme čerstvé informace...

Posted by Český hydrometeorologický ústav on Wednesday, December 15, 2021

Zatímco na horách v Česku převažuje v těchto dnech spíše nevlídné oblevové počasí, ve větší části Alp je nyní převážně slunečno a k tomu velmi kvalitní lyžování nejčastěji na směsi přírodního a technického a sněhu. Výška sněhu se tam na hřebenech pohybuje nejčastěji mezi 70 a 150 cm. Ideální počasí tam bude ještě pokračovat minimálně do konce týdne, radí meteorologové.

Jak to vypadá na hřebenech českých hor? I tato data ČHMÚ zpracovává.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami
Školství

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Štastný: Lidi už opatření vůbec nechápou. Politici schválili protiepidemického parchanta

Pandemický zákon je „brutální politická chyba“. Politici pokračují ve vytváření protiepidemického parchanta, postěžoval si na vládní kroky bývalý poslanec za ODS a zdravotnický expert Boris Šťastný v pořadu 360°. Do studia CNN Prima NEWS si přinesl vytištěný soubor vládních opatření se slovy, že kdyby se pokusil vyzkoušet úředníka resortu zdravotnictví z platných restrikcí, nejspíše by se nedočkal správných odpovědí.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

reklama