reklama

DÍL 77.: Hledáme domov Dantovi, Terezce a Malaye

Krásné kočičí trio 

reklama

Krásné kočičí trio

Malaya žila s maminkou a 5 sourozenci u ubytovny v obci Zvěřínek. Dostávali jakési krmení, ale byli stále hladoví, proto také moc nevyrostli. Nikdo je nevyhazoval, ale také se o ně nestaral. A byli divocí.Podařilo se je pochytat, přivézt do péče Catky, vyléčili, naočkovali a vykastrovali je. Malaya se rychle rozhodla dát lidem důvěru a stala se mazlivkou. Ačkoli je ze sourozenců nejmenší a má nevratně zničené očičko, je jednoznačnou vůdkyní smečky. Bez problémů srovná do latě kteréhokoli ze svých velkých a jinak bojovných bratrů. Malayin handicap zatím zřejmě odradil všechny potenciální osvojitele, ale je to škoda. Malaya má milou povahu, je chytrá, šikovná a má speciální, téměř chápavý ocásek.

Tereza 
Terezu přijali jako divokou maminku 4 koťat. Její děti se k lidem přibatolily docela rychle, ale paní matka vrčela a syčela skoro rok. A pak se najednou zničehonic přišla otírat a loudit pohlazení. V kočičím kolektivu se chová jako trochu nerudná šéfová, ale v jádru je to hodná holka a moc ráda by byla oddanou společnicí svému člověku. Terezce jsou asi 4 roky a má velmi zvláštně rezavě mourovatý kožíšek.

Dante 
Na autobusové zastávce v Chvalovicích u Nymburka stál každé ráno mladý černý kocourek. Běhal za lidmi, mňoukal, ale nikdo si ho nevšímal, jen občas utržil kopanec. Nikdo ho neznal, nikdo o něj nestál. Asi mu jeho člověk ujel autobusem a kocouří kluk ho stále marně vyhlížel. Tak se kočičáka ujali v Catky. Dantemu je asi rok. Je to kamarád, asistent u čehokoli a milý mazel.

Kontakt: 723 199 443,  dana@catky.cz

Catky

Kočičí společenství obsadilo pro svoje potřeby rodinný dům v Poděbradech i s jeho lidskými obyvateli. Nejsme klasický kočičí útulek. Děláme všechno proto, abychom byli kočičím domovem, dočasným nebo trvalým. Abychom dokázali kočkám dopřát komfort, který považujeme za potřebný, a zároveň mohli zvládat i lidské záležitost, jako je rodina, zaměstnání a přežití vůbec, nebývá naše smečka obvykle více než 50ti členná Naše kočky mají přístup do všech prostorů v domě i na zahradě. Je celkem na jejich uvážení, zda se povalují na gauči, policích či oknech nebo zda sportují na zahradě.

Prima Mazlíček
Prima Mazlíček
Zdroj: Catky

Zaujala vás zpráva o netopýrovi, který přiletěl až z Ruska?  Více v reportáži ZDE.

Prima Mazlíček
Prima Mazlíček
Zdroj: Catky

Další hlavní zprávy

Školství

Praktická výuka na školách by se mohla obnovit koncem dubna. Vládu o to požádá Plaga

Praktická výuka na školách by se mohla obnovit koncem dubna. Vládu o to požádá Plaga

Praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol se zřejmě obnoví od pondělí 26. dubna. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) řekl, že to v pondělí navrhne vládě. S obnovením praktické výuky od příštího týdne počítá i návrh mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. S otevřením školek chce ministerstvo školství v souladu s doporučeními epidemiologů podle Plagy počkat, až bude přibývat méně než 100 případů nakažených s COVID-19 na 100 tisíc obyvatel za sedm dnů. Situace v jednotlivých okresech se nyní liší, někde je výskyt nemoci i trojnásobný.

Absolutní skandál, kluby by se měly stydět. Představení Superligy pobouřilo i politiky
Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další
Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu
Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif
Další články
reklama
reklama