reklama

DÍL 77.: Hledáme domov Dantovi, Terezce a Malaye

Krásné kočičí trio 

reklama

Krásné kočičí trio

Malaya žila s maminkou a 5 sourozenci u ubytovny v obci Zvěřínek. Dostávali jakési krmení, ale byli stále hladoví, proto také moc nevyrostli. Nikdo je nevyhazoval, ale také se o ně nestaral. A byli divocí.Podařilo se je pochytat, přivézt do péče Catky, vyléčili, naočkovali a vykastrovali je. Malaya se rychle rozhodla dát lidem důvěru a stala se mazlivkou. Ačkoli je ze sourozenců nejmenší a má nevratně zničené očičko, je jednoznačnou vůdkyní smečky. Bez problémů srovná do latě kteréhokoli ze svých velkých a jinak bojovných bratrů. Malayin handicap zatím zřejmě odradil všechny potenciální osvojitele, ale je to škoda. Malaya má milou povahu, je chytrá, šikovná a má speciální, téměř chápavý ocásek.

Tereza 
Terezu přijali jako divokou maminku 4 koťat. Její děti se k lidem přibatolily docela rychle, ale paní matka vrčela a syčela skoro rok. A pak se najednou zničehonic přišla otírat a loudit pohlazení. V kočičím kolektivu se chová jako trochu nerudná šéfová, ale v jádru je to hodná holka a moc ráda by byla oddanou společnicí svému člověku. Terezce jsou asi 4 roky a má velmi zvláštně rezavě mourovatý kožíšek.

Dante 
Na autobusové zastávce v Chvalovicích u Nymburka stál každé ráno mladý černý kocourek. Běhal za lidmi, mňoukal, ale nikdo si ho nevšímal, jen občas utržil kopanec. Nikdo ho neznal, nikdo o něj nestál. Asi mu jeho člověk ujel autobusem a kocouří kluk ho stále marně vyhlížel. Tak se kočičáka ujali v Catky. Dantemu je asi rok. Je to kamarád, asistent u čehokoli a milý mazel.

Kontakt: 723 199 443,  dana@catky.cz

Catky

Kočičí společenství obsadilo pro svoje potřeby rodinný dům v Poděbradech i s jeho lidskými obyvateli. Nejsme klasický kočičí útulek. Děláme všechno proto, abychom byli kočičím domovem, dočasným nebo trvalým. Abychom dokázali kočkám dopřát komfort, který považujeme za potřebný, a zároveň mohli zvládat i lidské záležitost, jako je rodina, zaměstnání a přežití vůbec, nebývá naše smečka obvykle více než 50ti členná Naše kočky mají přístup do všech prostorů v domě i na zahradě. Je celkem na jejich uvážení, zda se povalují na gauči, policích či oknech nebo zda sportují na zahradě.

Zaujala vás zpráva o netopýrovi, který přiletěl až z Ruska?  Více v reportáži ZDE.

Tagy:

Hlavní zprávy

Německý prezident Steinmeier jmenoval novou vládu kancléře Scholze

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama