reklama

DÍL 77.: Hledáme domov Dantovi, Terezce a Malaye

Krásné kočičí trio 

reklama

Krásné kočičí trio

Malaya žila s maminkou a 5 sourozenci u ubytovny v obci Zvěřínek. Dostávali jakési krmení, ale byli stále hladoví, proto také moc nevyrostli. Nikdo je nevyhazoval, ale také se o ně nestaral. A byli divocí.Podařilo se je pochytat, přivézt do péče Catky, vyléčili, naočkovali a vykastrovali je. Malaya se rychle rozhodla dát lidem důvěru a stala se mazlivkou. Ačkoli je ze sourozenců nejmenší a má nevratně zničené očičko, je jednoznačnou vůdkyní smečky. Bez problémů srovná do latě kteréhokoli ze svých velkých a jinak bojovných bratrů. Malayin handicap zatím zřejmě odradil všechny potenciální osvojitele, ale je to škoda. Malaya má milou povahu, je chytrá, šikovná a má speciální, téměř chápavý ocásek.

Tereza 
Terezu přijali jako divokou maminku 4 koťat. Její děti se k lidem přibatolily docela rychle, ale paní matka vrčela a syčela skoro rok. A pak se najednou zničehonic přišla otírat a loudit pohlazení. V kočičím kolektivu se chová jako trochu nerudná šéfová, ale v jádru je to hodná holka a moc ráda by byla oddanou společnicí svému člověku. Terezce jsou asi 4 roky a má velmi zvláštně rezavě mourovatý kožíšek.

Dante 
Na autobusové zastávce v Chvalovicích u Nymburka stál každé ráno mladý černý kocourek. Běhal za lidmi, mňoukal, ale nikdo si ho nevšímal, jen občas utržil kopanec. Nikdo ho neznal, nikdo o něj nestál. Asi mu jeho člověk ujel autobusem a kocouří kluk ho stále marně vyhlížel. Tak se kočičáka ujali v Catky. Dantemu je asi rok. Je to kamarád, asistent u čehokoli a milý mazel.

Kontakt: 723 199 443,  dana@catky.cz

Catky

Kočičí společenství obsadilo pro svoje potřeby rodinný dům v Poděbradech i s jeho lidskými obyvateli. Nejsme klasický kočičí útulek. Děláme všechno proto, abychom byli kočičím domovem, dočasným nebo trvalým. Abychom dokázali kočkám dopřát komfort, který považujeme za potřebný, a zároveň mohli zvládat i lidské záležitost, jako je rodina, zaměstnání a přežití vůbec, nebývá naše smečka obvykle více než 50ti členná Naše kočky mají přístup do všech prostorů v domě i na zahradě. Je celkem na jejich uvážení, zda se povalují na gauči, policích či oknech nebo zda sportují na zahradě.

Zaujala vás zpráva o netopýrovi, který přiletěl až z Ruska?  Více v reportáži ZDE.

Tagy:
Je libo onigiri nebo vyžehlenou košili? Konbini jako nečekaný gastrohrdina olympiády
OH 2021

Je libo onigiri nebo vyžehlenou košili? Konbini jako nečekaný gastrohrdina olympiády

Zatímco svět bedlivě sleduje výkony svých sportovců, novináři v Tokiu objevili nečekaného hrdinu olympijských her – japonské nonstop obchody se smíšeným zbožím zvané „konbini“. Ty se ale vymykají všemu, na co jsou lidé zvyklí v Evropě nebo USA. Konbini totiž nabízí vše, co člověk potřebuje k přežití: teplé pokrmy, základní oblečení, toalety zdarma, internet, horkou vodu na nudle, bankomaty i poštovní služby. Navíc se nachází na každém rohu.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

Šebrleho rekord padl. Famózní Kanaďan přidal ke zlatu i pokoření bájné hranice

Famózní výkon předvedl v desetiboji na olympijských hrách v Tokiu Kanaďan Damian Warner. Jako první v historii překonal na největší sportovní akci hranici devíti tisíc bodů, konkrétně jich zaznamenal 9 018. O 125 bodů tak vylepšil olympijský rekord Romana Šebrleho z Atén v roce 2004 a Američana Ashtona Eatona z Ria de Janeira z před pěti let. Češi skončili v Tokiu ve druhé desítce.

Praktičtí lékaři chtějí do ordinací ultrazvuky kvůli lepší diagnóze. Pojišťovny jsou proti

Praktičtí lékaři by rádi měli ve svých ordinacích ultrazvuky. S jejich pomocí by prý mohli zrychlit a zpřesnit diagnózu a tím urychlit léčbu pacientů. Takovému rozšíření vybavení ale brání pojišťovny, které vyšetření ultrazvukem praktickým lékařům neproplácí. Výhrady k masivnímu rozšíření takových přístrojů mají i ambulantní specialisté.

Dvacet cestujících po srážce vlaků odešlo. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života

Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života, informovali mluvčí nemocnic. Bez vážných komplikací pokračuje také léčba pěti středně těžce zraněných. Srážka expresu a regionálního osobního vlaku si vyžádala tři mrtvé – dva strojvůdce a jednu cestující. Desítky dalších lidí se zranily.

Policie zatkla armádního veterána za squatting. Senior žil v lese téměř 30 let

Policie v americkém státě New Hampshire zatkla muže, který žil téměř tři desetiletí uprostřed lesů. Jednaosmdesátiletý David Lidstone si postavil malou chatu, kterou vybavil solárními panely, ovocnou a zeleninovou zahradou či kurníkem pro kuřata. Ukázalo se ale, že 27 let obýval soukromý pozemek a nyní čelí obvinění z nelegálního squattingu. O jeho případu dnes informovala agentura AP.

reklama

Domácí zpravodajství

Ani očkování nezaručí bezinfekčnost, řekl Prymula a zkritizoval WHO za třetí dávku vakcíny

Ani po očkování není zaručena bezinfekčnost. Absence vyšší hladiny protilátek ale také nutně neznamená, že jsou daní lidé zcela bezbranní, řekl epidemiolog a vakcinolog Roman Prymula v pořadu Nový den. Podle něj se zapomíná na buněčnou imunitu, která je přesnějším ukazatelem toho, jak moc se dokáže organismus bránit. Její testování je ale nákladné, dodal na CNN Prima NEWS.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

reklama