reklama

DÍL 77.: Hledáme domov Dantovi, Terezce a Malaye

Krásné kočičí trio 

reklama

Krásné kočičí trio

Malaya žila s maminkou a 5 sourozenci u ubytovny v obci Zvěřínek. Dostávali jakési krmení, ale byli stále hladoví, proto také moc nevyrostli. Nikdo je nevyhazoval, ale také se o ně nestaral. A byli divocí.Podařilo se je pochytat, přivézt do péče Catky, vyléčili, naočkovali a vykastrovali je. Malaya se rychle rozhodla dát lidem důvěru a stala se mazlivkou. Ačkoli je ze sourozenců nejmenší a má nevratně zničené očičko, je jednoznačnou vůdkyní smečky. Bez problémů srovná do latě kteréhokoli ze svých velkých a jinak bojovných bratrů. Malayin handicap zatím zřejmě odradil všechny potenciální osvojitele, ale je to škoda. Malaya má milou povahu, je chytrá, šikovná a má speciální, téměř chápavý ocásek.

Tereza 
Terezu přijali jako divokou maminku 4 koťat. Její děti se k lidem přibatolily docela rychle, ale paní matka vrčela a syčela skoro rok. A pak se najednou zničehonic přišla otírat a loudit pohlazení. V kočičím kolektivu se chová jako trochu nerudná šéfová, ale v jádru je to hodná holka a moc ráda by byla oddanou společnicí svému člověku. Terezce jsou asi 4 roky a má velmi zvláštně rezavě mourovatý kožíšek.

Dante 
Na autobusové zastávce v Chvalovicích u Nymburka stál každé ráno mladý černý kocourek. Běhal za lidmi, mňoukal, ale nikdo si ho nevšímal, jen občas utržil kopanec. Nikdo ho neznal, nikdo o něj nestál. Asi mu jeho člověk ujel autobusem a kocouří kluk ho stále marně vyhlížel. Tak se kočičáka ujali v Catky. Dantemu je asi rok. Je to kamarád, asistent u čehokoli a milý mazel.

Kontakt: 723 199 443,  dana@catky.cz

Catky

Kočičí společenství obsadilo pro svoje potřeby rodinný dům v Poděbradech i s jeho lidskými obyvateli. Nejsme klasický kočičí útulek. Děláme všechno proto, abychom byli kočičím domovem, dočasným nebo trvalým. Abychom dokázali kočkám dopřát komfort, který považujeme za potřebný, a zároveň mohli zvládat i lidské záležitost, jako je rodina, zaměstnání a přežití vůbec, nebývá naše smečka obvykle více než 50ti členná Naše kočky mají přístup do všech prostorů v domě i na zahradě. Je celkem na jejich uvážení, zda se povalují na gauči, policích či oknech nebo zda sportují na zahradě.

Zaujala vás zpráva o netopýrovi, který přiletěl až z Ruska?  Více v reportáži ZDE.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama