CNN Prima News distribuce

distribuce

Výpis příspěvků ke štítku „distribuce“

PŘEHLEDNĚ: Kdy brát antibiotika, na jaké nemoci zabírají a v čem se nejčastěji chybuje

Nedostatek penicilinu a obecně antibiotik v českých lékárnách rezonuje společností již několik měsíců. Kdy bude důležité léčivo opět snadno dostupné, je stále otázkou, na niž nikdo – ani ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) – nezná přesnou odpověď. Proti kterým nemocem antibiotika skutečně zabírají? A čeho by se jejich uživatelé měli vyvarovat? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Vaňková a bílý prášek? U obyčejného smrtelníka by policie postupovala jinak, říká expert

Kdyby šlo o běžného smrtelníka, policie by si ho předvolala. V souvislosti s kauzou brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) a bílého prášku to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl odborník na trestní právo Vladimír Janošek. Podle něj si lidé často neuvědomují, co všechno lze klasifikovat jako distribuci drog. Podle policie zatím není důvod, aby se kauzou s bílým práškem zabývala, případ však nadále sleduje.

Od nedělní půlnoci se otevře očkování pro kategorii 40+, oznámil Babiš

Od nedělní půlnoci se k očkování proti covidu budou moci registrovat lidé ve věku 40 až 44 let, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Praktici budou navíc nově dostávat vakcínu Moderna na základě dohody s distributorem. Premiér to oznámil na tiskové konferenci po jednání se Sdružením praktických lékařů. Na očkování u praktiků čeká přes 216 000 lidí, z toho asi 23 000 osob je ve věku nad 80 let, oznámil premiér.

Prymula má novou práci. Pomáhá skupině Agel, která se podílí na distribuci vakcín

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Uvedla to v pondělí Česká televize, které skupina Agel potvrdila, že s Prymulou spolupracuje. Součástí Agelu je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny firmy Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci očkovacích látek od firmy Johnson & Johnson. Prymula televizi řekl, že nebude komentovat své soukromé aktivity.

Zrychlí se tempo očkování? K praktikům po Velikonocích zamíří desetitisíce dávek vakcíny

Praktičtí lékaři dostanou po Velikonocích asi 60 000 dávek vakcíny proti nemoci COVID-19 od firmy AstraZeneca. Nově jim bude očkovací látka doručena distributorem přímo do ordinací. Uvedl to dnes Český rozhlas –⁠ Radiožurnál. V posledních týdnech kvůli nižším dodávkám vakcín ministerstvo zdravotnictví podle rozhlasu požádalo distributora, aby doručoval vakcínu jen do zdravotnických zařízení s lékárnou. Praktici si tak pro vakcíny museli do lékáren sami jezdit.