CNN Prima News distribuce

distribuce

Výpis příspěvků ke štítku „distribuce“

Společnost AstraZeneca chce zpoplatnit vakcíny. Doplatí na to rozvojové země

13. listopadu 2021 12:41

Firma AstraZeneca dosud poskytla více než miliardu dávek vakcín proti koronaviru. Očkovací látky se dosud prodávaly za cenu nákladů. Generální ředitel společnosti Pascal Soriot nedávno oznámil, že firma plánuje přejít ke komerčním zakázkám. Mezinárodní charitativní organizace Oxfam společnost obvinila z porušování slibů vůči chudým zemím.

Od nedělní půlnoci se otevře očkování pro kategorii 40+, oznámil Babiš

13. května 2021 11:43

Od nedělní půlnoci se k očkování proti covidu budou moci registrovat lidé ve věku 40 až 44 let, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Praktici budou navíc nově dostávat vakcínu Moderna na základě dohody s distributorem. Premiér to oznámil na tiskové konferenci po jednání se Sdružením praktických lékařů. Na očkování u praktiků čeká přes 216 000 lidí, z toho asi 23 000 osob je ve věku nad 80 let, oznámil premiér.

Prymula má novou práci. Pomáhá skupině Agel, která se podílí na distribuci vakcín

5. dubna 2021 21:46

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Uvedla to v pondělí Česká televize, které skupina Agel potvrdila, že s Prymulou spolupracuje. Součástí Agelu je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny firmy Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci očkovacích látek od firmy Johnson & Johnson. Prymula televizi řekl, že nebude komentovat své soukromé aktivity.

Zrychlí se tempo očkování? K praktikům po Velikonocích zamíří desetitisíce dávek vakcíny

1. dubna 2021 20:29

Praktičtí lékaři dostanou po Velikonocích asi 60 000 dávek vakcíny proti nemoci COVID-19 od firmy AstraZeneca. Nově jim bude očkovací látka doručena distributorem přímo do ordinací. Uvedl to dnes Český rozhlas –⁠ Radiožurnál. V posledních týdnech kvůli nižším dodávkám vakcín ministerstvo zdravotnictví podle rozhlasu požádalo distributora, aby doručoval vakcínu jen do zdravotnických zařízení s lékárnou. Praktici si tak pro vakcíny museli do lékáren sami jezdit.