reklama
CNN Prima News distribuce

distribuce

Výpis příspěvků ke štítku „distribuce“

Od nedělní půlnoci se otevře očkování pro kategorii 40+, oznámil Babiš

13. května 2021 11:43

Od nedělní půlnoci se k očkování proti covidu budou moci registrovat lidé ve věku 40 až 44 let, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Praktici budou navíc nově dostávat vakcínu Moderna na základě dohody s distributorem. Premiér to oznámil na tiskové konferenci po jednání se Sdružením praktických lékařů. Na očkování u praktiků čeká přes 216 000 lidí, z toho asi 23 000 osob je ve věku nad 80 let, oznámil premiér.

Prymula má novou práci. Pomáhá skupině Agel, která se podílí na distribuci vakcín

5. dubna 2021 21:46

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Uvedla to v pondělí Česká televize, které skupina Agel potvrdila, že s Prymulou spolupracuje. Součástí Agelu je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny firmy Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci očkovacích látek od firmy Johnson & Johnson. Prymula televizi řekl, že nebude komentovat své soukromé aktivity.

Zrychlí se tempo očkování? K praktikům po Velikonocích zamíří desetitisíce dávek vakcíny

1. dubna 2021 20:29

Praktičtí lékaři dostanou po Velikonocích asi 60 000 dávek vakcíny proti nemoci COVID-19 od firmy AstraZeneca. Nově jim bude očkovací látka doručena distributorem přímo do ordinací. Uvedl to dnes Český rozhlas –⁠ Radiožurnál. V posledních týdnech kvůli nižším dodávkám vakcín ministerstvo zdravotnictví podle rozhlasu požádalo distributora, aby doručoval vakcínu jen do zdravotnických zařízení s lékárnou. Praktici si tak pro vakcíny museli do lékáren sami jezdit.

Žalobu na SÚKL teď podávat nebudu. Situaci pomohl vyřešit Prymula, tvrdí Hamáček

27. září 2020 16:57

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v současnosti nehrozí, že by podal žalobu na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům. SÚKL totiž oznámil, že Česká pošta, která měla rozvoz na starosti, porušila zákonné požadavky na distribuci a technické normy zdravotnických prostředků. Podle Hamáčka mohlo jít ze strany úřadu o „naplnění trestného činu obecného ohrožení“. Vše se prý zlepšilo po nástupu Romana Prymuly (za ANO) do funkce ministra zdravotnictví.

Spor Hamáčka a SÚKL kvůli rouškám nekončí. Ministr mluví o znehodnocení zásob

22. září 2020 12:58
Aktualizováno

Postup Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům by podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) mohl vést k naplnění trestného činu obecného ohrožení. Strategické zásoby ochranných prostředků státu by podle něj mohly být znehodnoceny. „Pokud by se ukázalo, že se SÚKL bude snažit o znemožnění distribuce ochranných prostředků obyvatelstvu, tak to podle mě splňuje i rozměr obecného ohrožení. Ale to je na právnících,“ řekl Hamáček.

Za všechno může Kalousek, opět. Je mi 59, proto roušky dostanou až 60letí, omluvil se

10. září 2020 16:42

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se omluvil za to, že roušky a respirátor dostanou až lidé starší 60 let. S nadsázkou poznamenal, že opět za všechno může on, je mu totiž 59 let. Podle ministerstva vnitra mají ale na balíček nárok také lidé, kteří letos 60. narozeniny teprve oslaví. Mezi nimi je tedy i Kalousek, kterému bude 60 let v prosinci.

reklama