Divoké devadesátky Hejmy a Slezáčka: Morálka na nule, na plech opilé děti i „kazetový“ Gott

Ondřej Hejma a Bořek Slezáček v podcastu Devadesátky v Česku

Devadesátky, Showbyznys v 90. letech - 23.11. v 22:20

Opilí teenageři, striptýzy fanoušků na koncertě nebo fotografové schovaní v křoví při číhání na hvězdu večírků. V dalším díle videopodcastu Devadesátky v Česku se moderátor Karel Zídka s hosty Ondřejem Hejmou a Bořkem Slezáčkem vrátili i před sametovou revoluci. Vzpomínalo se na Karla Gotta, který vozil ze Západu filmové blockbustery na videokazetách, nebo mediální svobodu bez korektnosti.

Alkoholové večírky a divoké koncerty se měnily podle hostů Devadesátek v Česku v hotové orgie. „Morálka skutečně poklesla na úroveň nula. Jako že jsme byli schopní přežít všechno,“ doplnil pohled na „devadesátkový“ svět v showbyznysu herec a producent Bořek Slezáček.

ČTĚTE TAKÉ: Otevřená zpověď českých legend porna. Po natáčení jsme souložili i v hotelu, říká Tarra White

Firmy, které chtěly v naší zemi představit nové značky lihovin a zajistit si distribuci, zase často nabízely v rámci svých promo akcí na večírcích alkohol zdarma, a i toho si návštěvníci klubů dopřávali plnými doušky. „Nahoru proti nám chodily mátohy, úplně na plech malý děti de facto. Nebudu jmenovat ty čtrnáctiletý herečky tehdá,“ vzpomínal skladatel a hudebník Ondřej Hejma.

Orgie i chytání prasete: DJ Uwa o devadesátkách v Discolandu. Koho Jonák trestal ve sklepě?

Pro někoho neopakovatelné vzpomínky, pro jiné svět, který se dá jen těžko pochopit. Skandály, podvody, korupce, kriminalita, ale i svoboda s divokou zábavou na prvních diskotékách západního střihu. V devadesátkách se na takových místech, jako například Discoland Sylvie, totiž doslova konaly orgie. Účastnili se jich nejbohatší podnikatelé, politici nebo i celebrity jako Karel Gott. I na něj a jeho tajemnou přítelkyni přijde řeč v novém videopodcastu z produkce CNN Prima NEWS Devadesátky v Česku.

Média se ale nevěnovala jen živobytí a šancím na úspěch. Své místo na scéně dostal i bulvár, který uměl být pořádně dotěrný. Na to ne úplně s chutí vzpomínal právě Slezáček. Přidal i příběh paparazziho, který si dal za úkol celebritu sledovat. „Naproti bylo takový křoví a tam seděl fotograf. Několik dní a sledoval, kdy vyleze nějaká kočice z mýho kvartýru.“

Ondřej Hejma přidal k dobru i vyprávění z časů, kdy se věnoval filmovému umění ze Západu. Karel Gott totiž do tehdejšího Československa přivážel videokazety ze Západu a Hejma je jednohlasně daboval. „Pro nás v tý partě, co jsme to dělali, to nebyl byznys. Karel to neměl za potřebí,“ popsal Hejma. „To byla normálně osvětová činnost a jestli jsem měl někdy pocit, že něco dělám pro lidi, tak to bylo právě tehdy,“ dodal.

Jaký byl podle umělců nejlepší film devadesátých let? A jak to bylo s tehdejší „nekorektností“? I to se dozvíte v dalším díle Devadesátek v Česku, který najdete v úvodním videu tohoto článku.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Kopali si v lesích hroby a čekali na konec světa. „Mesiáši“ lákali do sekt i české politiky

Tagy:
Karel Gott alkohol podcast Česko Ondřej Hejma Bořek Slezáček bulvár paparazzi videopodcast umění a zábava umění, kultura, zábava a média Devadesátky v Česku