Vězeň ve Valdicích měl miniaturní telefon. Když na něj dozorci přišli, chtěl mobil rozkousat

Za odhalené miniaturní mobilní telefony trestanců ve valdické věznici padlo obvinění. V květnu tam jednomu z vězňů vypadl přístroj při prohlídce z kapsy, další spoluvězeň ho ukrýval v ústech a pokusil se ho před dozorci dokonce rozkousat. To se mu ale nepovedlo a teď si kvůli tomu možná zdvojnásobí trest, protože mu ho soud může prodloužit až o dva roky.

Dva mobilní telefony odhalila v květnu kontrola cely u vězňů z Valdic. Šlo o miniaturní typy, které se dají objednat na internetu. V tomto případě k nim vězni měli upravenou nabíječku na připojení přes drátky.

Zachycený mobilní telefon je velký zhruba jako krabička od sirek. Má běžné funkce, dá se s ním volat a můžete na něm psát i SMS zprávy. Jak se do věznice dostal, kriminalisté neupřesnili. Jednomu z trestanců náhodou vypadl při prohlídce z kapsy. Další spoluvězeň měl svůj aparát schovaný v ústech. Při prozrazení se ho pokusil zničit.

Provolal 26 hodin

„Mobilní telefon se měl při jedné z kontrol cely pokusit rozkousnout a tím ho znehodnotit,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová. Telefon má na výšku něco málo přes šest centimetrů, vejdou se do něj dokonce dvě SIM karty. Koupit se dá v cenovém rozmezí od pěti set do tisícikoruny. Cena za mřížemi je zřejmě mnohonásobně vyšší. Policisté zjistili, že vězeň protelefonoval celkem 26 hodin.

„Uskutečnil a přijmul přes 540 telefonních hovorů a měl přijmout nebo odeslat přes 410 SMS zpráv. Odsouzený má přes 20 záznamů v rejstříku trestu, v současné době vykonává nepodmíněný trest v délce 26 měsíců za majetkovou a drogovou trestnou činnost. Policejní komisař ho obvinil ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ pokračovala Majerová.

Trest mu tak soud může prodloužit až o dva roky, čímž by ho vězni téměř zdvojnásobil. U dalšího provinilce vyšetřování pokračuje.

Tagy: