reklama
CNN Prima News dodávky

dodávky

Výpis příspěvků ke štítku „dodávky“

Válka o rybolov u Jersey: Francie hrozí vypnutím elektřiny, Británie vyslala vojenské lodě

Aktualizováno

Británie a Francie vyslaly k ostrovu Jersey v Lamanšském průlivu svá vojenská hlídková plavidla kvůli sporu o práva francouzských rybářů lovit v britských vodách. U přístavu St. Helier ve čtvrtek na moři protestovaly posádky zhruba šesti desítek francouzských rybářských člunů a britský premiér Boris Johnson se rozhodl povolat námořnictvo kvůli zprávám o tom, že Francouzi plánují důležitý přístav zablokovat. Vojenská plavidla pak vyslala i Paříž. Odpoledne se rybáři vrátili do Francie.

Od středy by se mohli k očkování hlásit lidé starší 55 let, informoval Babiš

K očkování proti covidu by se mohli od středy registrovat i Češi ve věkovém rozmezí od 55 do 59 let. Premiér Andrej Babiš (ANO) to v pondělí navrhne vládní radě pro zdravotní rizika. Hlásit k vakcinaci se tak bude nově moci skupina asi 750 000 lidí, informoval Babiš ve svém nedělním pořadu Čau lidi. Připomenul také, že od pondělí bude možné hlásit se k očkování do pražského velkokapacitního centra v hale O2 universum. To začne fungovat od 3. května.

AstraZeneca sníží dodávky do Česka o 40 procent. Pro EU budou omezeny téměř dvojnásobně

Aktualizováno

Dodávky vakcíny proti covidu od firmy AstraZeneca do ČR budou omezeny o 40 procent, na Twitteru to uvedli zástupci Chytré karantény. V sobotu informovali o tom, že pro celou EU budou dodávky omezeny o 73 procent. Některé evropské země v tomto týdnu očkování touto látkou zastavily kvůli podezření na vážné vedlejší účinky, například krevní sraženiny.

Česko dostane méně vakcíny, počet očkovaných se asi nezmění, uvedl ministr Blatný

Aktualizováno

Česko dostane v příštích třech týdnech od firmy Pfizer/BioNTech méně vakcíny. Původně plánovaný počet dávek očkovací látky by se měl dorovnat do poloviny února, pak by se měl zvýšit. Po jednání se zástupci firmy to v pátek novinářům řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Plat vakcíny a lahviček by podle něj mělo přijít asi o pětinu méně. Při používání šesti dávek místo původních pěti by se ale měl zachovat plánovaný počet naočkovaných.

reklama