CNN Prima News dodávky

dodávky

Výpis příspěvků ke štítku „dodávky“

Pavel přislíbil dodávky munice pro Ukrajinu. Našli jsme zdroje v zahraničí, říká prezident

Česká republika našla v zahraničí zdroje stovek tisíc kusů dělostřelecké munice, kterou by mohla Ukrajině dodat v řádu týdnů, pokud s partnery v USA, Německu, Švédsku a dalších zemích zajistí financování. Během sobotní debaty na Mnichovské bezpečnostní konferenci to prohlásil český prezident Petr Pavel. Sehnat peníze pro takovou transakci ale podle něj nebude složité. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mu pak večer za pomoc České republiky poděkoval.

Proč Ukrajinci nedobyli Krym? Přepočítali jsme se, na vině je i Západ, říká Zelenského muž

Ukrajinské předpovědi o dobytí Krymu v letošním roce zatím nevyšly. Stojí za tím nenaplnění předpokladů matematické analýzy, uvedl Mychajlo Podoljak, poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ta měla zohlednit situaci se zdroji v Rusku i na Ukrajině, Kyjev v ní zároveň počítal s rychlejšími dodávkami zbraní ze Západu. Jenomže došlo ke zpožděním, čemuž Podoljak mimo jiné přičítá pokračující okupaci ukrajinského poloostrova.

Lékárníci si stále zoufají: Místo sto balení došlo osm. Zásoby penicilinu se tenčí

Dodaný penicilin nám vydrží sotva pár týdnů, upozorňují lékárníci. A dodávají: ti, kteří se nepředzásobili, s ním dlouho nevystačí. Do Česka tento týden mělo dorazit asi 52 tisíc kusů balení penicilinu, další by měly přijít do poloviny listopadu. Ministerstvo zdravotnictví plánuje výrobu tohoto léku v Česku, to však současný nedostatek nevyřeší.

Západ stoupá po žebříku eskalace. Dodávkami F-16 Ukrajině velmi riskuje, vyhrožuje Moskva

Západ se vystaví kolosálnímu riziku, dodá-li Ukrajině stíhačky F-16, uvedl podle agentury TASS náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško. Spojenci Ukrajiny by podle něj případnými dodávkami letounů stoupali po žebříku eskalace. Spojené státy potvrdily, že případné dodávky moderních letounů pro Kyjev z ostatních zemí by schválily.

PŘEHLEDNĚ: Tanky, vrtulníky i „upíři“. Podívejte se, co vše Česko dosud poslalo Ukrajině

Ukrajina potřebuje od spojenců veškerou vojenskou techniku, která jí pomůže v boji s ruskou armádou. Česká republika se v tomto ohledu nemusí vůbec stydět – obráncům už dodala desítky tanků, bojových vozidel pěchoty, samohybných děl i raketometů. Výčet techniky se navíc neustále rozšiřuje díky nasmlouvaným nákupům, což ukazuje i nedávno zveřejněný přehled od vojenských analytiků z iniciativy Oryx. Co všechno již zamířilo z ČR na Ukrajinu?

Švédští „lukostřelci“ zamíří na Ukrajinu. Pomůžou nám vyhnat nájezdníky, raduje se Kyjev

Švédsko pošle Ukrajině samohybné dělostřelectvo Archer, bojová vozidla pěchoty a protitankové střely, uvedl premiér Ulf Kristersson. Ukrajinci žádali Švédy o dělové systémy dlouhodobě, za dodávku zbraní jim poděkovali prezident Volodymyr Zelenskyj i ministr obrany Oleksij Reznikov. Ten v souvislosti s anglickým názvem systému zavtipkoval o „lukostřelcích“ ve válce. Dodávky zbraní pro Ukrajinu posilují i další západní země.

Neskupujte léky, je jich dost, prosí Čechy Válek. Podle magistrů dochází už i antibiotika

Máte Nurofen? Máte léky na bolest nebo nachlazení? To jsou otázky, které v posledních týdnech kladou rodiče dětí v lékárnách a dočkávají se stále stejných odpovědí: Nemáme. Podle lékárníků se situace nijak nelepší, naopak, začínají chybět už i léky pro dospělé a lékaři hlásí další problém – dochází antibiotika. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) však apeloval na občany, aby léky neskupovali. Údajně jich je dost.