reklama
CNN Prima News dodávky

dodávky

Výpis příspěvků ke štítku „dodávky“

Na Liberecku ukončuje dodávky plynu další firma. Místní zaplatí o polovinu více

15. října 2021 08:39

Problémy s dodavateli energií a plynu řeší i další lidé, kteří mají smlouvy s velkými firmami. Obyvatelé Hejnic na Liberecku teď za teplo zaplatí až o polovinu víc než dosud. Firma Lumius totiž poslala tamní teplárně dopis, že ukončuje dodávky. Teplárna musela během dvou dnů najít dodavatele nového, cena je ale několikanásobně vyšší.

Válka o rybolov u Jersey: Francie hrozí vypnutím elektřiny, Británie vyslala vojenské lodě

6. května 2021 11:48
Aktualizováno

Británie a Francie vyslaly k ostrovu Jersey v Lamanšském průlivu svá vojenská hlídková plavidla kvůli sporu o práva francouzských rybářů lovit v britských vodách. U přístavu St. Helier ve čtvrtek na moři protestovaly posádky zhruba šesti desítek francouzských rybářských člunů a britský premiér Boris Johnson se rozhodl povolat námořnictvo kvůli zprávám o tom, že Francouzi plánují důležitý přístav zablokovat. Vojenská plavidla pak vyslala i Paříž. Odpoledne se rybáři vrátili do Francie.

Od středy by se mohli k očkování hlásit lidé starší 55 let, informoval Babiš

25. dubna 2021 16:10

K očkování proti covidu by se mohli od středy registrovat i Češi ve věkovém rozmezí od 55 do 59 let. Premiér Andrej Babiš (ANO) to v pondělí navrhne vládní radě pro zdravotní rizika. Hlásit k vakcinaci se tak bude nově moci skupina asi 750 000 lidí, informoval Babiš ve svém nedělním pořadu Čau lidi. Připomenul také, že od pondělí bude možné hlásit se k očkování do pražského velkokapacitního centra v hale O2 universum. To začne fungovat od 3. května.

AstraZeneca sníží dodávky do Česka o 40 procent. Pro EU budou omezeny téměř dvojnásobně

14. března 2021 12:49
Aktualizováno

Dodávky vakcíny proti covidu od firmy AstraZeneca do ČR budou omezeny o 40 procent, na Twitteru to uvedli zástupci Chytré karantény. V sobotu informovali o tom, že pro celou EU budou dodávky omezeny o 73 procent. Některé evropské země v tomto týdnu očkování touto látkou zastavily kvůli podezření na vážné vedlejší účinky, například krevní sraženiny.

Česko dostane méně vakcíny, počet očkovaných se asi nezmění, uvedl ministr Blatný

22. ledna 2021 17:15
Aktualizováno

Česko dostane v příštích třech týdnech od firmy Pfizer/BioNTech méně vakcíny. Původně plánovaný počet dávek očkovací látky by se měl dorovnat do poloviny února, pak by se měl zvýšit. Po jednání se zástupci firmy to v pátek novinářům řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Plat vakcíny a lahviček by podle něj mělo přijít asi o pětinu méně. Při používání šesti dávek místo původních pěti by se ale měl zachovat plánovaný počet naočkovaných.

reklama