CNN Prima News dodávky

dodávky

Výpis příspěvků ke štítku „dodávky“

Evropa přichází za Katarem s prosíkem. Ceny plynu si nemůže diktovat, tvrdí Horská

5. října 2022 16:53

Do Prahy přicestoval katarský emír Tamim bin Hamad Sání, společně s prezidentem Milošem Zemanem podepsali dohodu o ekonomické spolupráci. Stěžejní nyní bude vyjednávání Evropy s Katarem o ceně plynu. Ekonomka Helena Horská v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedla, že za asijskou zemí Evropa přichází s prosíkem a ceny plynu si diktovat nemůže.

Do Česka přiletí americký ministr obrany. Bude jednat o stíhačkách a setká se s Černochovou

30. srpna 2022 19:46

Do České republiky přiletí na začátku září americký ministr obrany Lloyd Austin. Bude jednat o dodávce bojových letounů F-35 Lightning, informoval web Seznam Zprávy. Ministerstvo obrany chce pořídit 24 letadel, která by měla nahradit švédské gripeny. Podle dřívějších odhadů expertů bude hodnota zakázky ve vyšších desítkách miliard korun, což by znamenalo nejdražší armádní nákup moderní historie.

Nevyřeší se energie pro nemocnice? Pak nebudu ministrem zdravotnictví, prohlásil Válek

28. srpna 2022 14:56

Do konce září chce mít ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyřešeny dodávky energií pro fakultní nemocnice na příští rok, pokud se jim nepodaří je získat v běžné veřejné zakázce. Pokud by zajištěny nebyly, odstoupil by ze své funkce. Řešení podle něj musí navrhnout ministerstvo průmyslu, ideálně do poloviny září. Řekl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Ropa do Česka Družbou opět teče. Ukrajina potvrdila, že dostala od Ruska zaplaceno

12. srpna 2022 20:43

Tranzit ropy do České republiky ropovodem Družba byl ve čtvrtek ve 20:00 obnoven, informovala společnosti Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba. Večer tak do Česka mohla po osmi dnech znovu začít téct ropa. Dodávky suroviny byly přerušeny minulý týden kvůli problému s ruskými platbami za tranzit ropy přes Ukrajinu.

EU marně došlapuje plynový pedál. Které světové země by Evropě mohly mluvit do energií?

25. července 2022 13:51

Rusko od minulého týdne po odstávce plynovodu Nord Stream 1 opět posílá zemní plyn do Evropy. Evropská unie kvůli sníženým dodávkám a obavám z dalšího vývoje ale nadále hledá nové partnery, kteří v budoucnu vysokou poptávku starého kontinentu pokryjí. Na pozadí války se tak dynamicky proměňuje komoditní politika, do které budou nově významně promlouvat hráči jako USA, Izrael nebo Ázerbájdžán.

Říká Putin o obnovení dodávek plynu pravdu? Snížil by si autoritu, kdyby ne, tvrdí expert

20. července 2022 22:59

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý ujistil, že státní plynárenská společnost Gazprom je připravena dostát svým závazkům ve vývozu plynu. Podle výkonného ředitele Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiřího Gavora musí být jeho slova pravdivá – jinak by si Putin snížil autoritu. Hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka ale ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS upozornil, že ruský režim nepatří k nejstabilnějším.

Rusko už nám toho nabulíkovalo hodně. Ekonom vysvětlil další trik, který má Kreml v zásobě

20. července 2022 17:36

Máme tendenci situaci dramatizovat a pesimistická očekávání nás pak stahují do deprese. Těmito slovy ohodnotil současnou dobu ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. „Dokud budeme na Rusku energeticky závislí, budeme hrát jeho hru,“ dodal. Nastínil také, jaký trik může prezident Vladimir Putin použít k vydírání Německa.

Putin uklidnil odběratele plynu. Gazprom bude plnit své závazky, prohlásil

20. července 2022 00:00

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že ruská státní plynárenská společnost Gazprom je připravena dostát svým závazkům ve vývozu plynu. Informovala o tom agentura Reuters. Před novináři po své návštěvě Teheránu šéf Kremlu rovněž uvedl, že Gazprom nenese vinu za snížení tranzitní kapacity plynu, včetně uzavření jedné z tras přes Ukrajinu do Evropy Kyjevem.

Ukrajina dostane obávané rakety s delším dostřelem. Žádné smilování, vzkazuje ministr Rusům

15. července 2022 19:56

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov očekává, že západní země dodají Kyjevu munici do amerických raketových systémů HIMARS s dostřelem 300 kilometrů. Ministr to sdělil listu Financial Times. Ukrajina zatím dostala systémy HIMARS s příslušnou municí s dostřelem 80 kilometrů, dodané raketomety ale mohou být potenciálně upraveny na delší dostřel, napsal portál Meduza. Reznikov dnes na sociálních sítích potvrdil, že Ukrajina obdržela první zásilku dalšího typu západních raketometů, a sice M270. „Žádné smilování s nepřítelem,“ přislíbil.

Německo v problémech kvůli dodávkám plynu. Vyhlásilo už druhý varovný stupeň

23. června 2022 10:08

Německá vláda vyhlásila kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň. Ve čtvrtek to na mimořádné tiskové konferenci oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít nebude, s úpravou cen se zatím nepočítá. Vláda se ale ještě více zaměří na plnění zásobníků, podle Habecka na nákup plynu do zásoby vláda uvolnila dodatečných 15 miliard eur (371 miliard korun).