reklama

Kolaps na D1. Kvůli sněhu byla neprůjezdná směrem na Prahu, nyní se jezdí jedním pruhem

Dálnice D1 zažívá v ranních hodinách kolaps směrem na Prahu. Důvodem je napadaný sníh, který způsobuje problémy se sjízdností. Řidiči kamionů se brzy ráno rozhodli kvůli sněhové vánici odstavit své vozy. Silnice je již upravená natolik, aby byla pro kamiony sjízdná, některá auta ale stále zůstávají stát na dálnici.

reklama

Největší problémy aktuálně zažívají řidiči na D1 v úseku mezi 93.–97. kilometrem směrem na Prahu. Kvůli sněhové pokrývce se dálnice stala neprůjezdnou, a řidiči kamionů zde tedy své vozy odstavili. Kolem půl čtvrté ráno policisté hlásili, že D1 je již pro kamiony sjízdná. Někteří řidiči však na dálnici zůstali stát i poté.

Řidiči kamionů brzy ráno CNN Prima NEWS řekli, že situace je dle nich „katastrofická“. „Čekám tu už dvě hodiny,“ uvedl jeden z nich s tím, že se za tuto dobu s kamionem pohnul jen asi o 20 kilometrů.

Aktuálně už tedy řidiči mohou jet, v kritickém úseku směrem na Prahu je ale podle informací CNN Prima NEWS průjezdný pouze jeden pruh.

Když se situace na D1 zlepšila, začali policisté z dálničního oddělení Velký Beranov vyzývat řidiče k tomu, aby pokračovali v jízdě. Některé z nich přitom museli budit.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst nakažených zpomaluje

V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst nakažených zpomaluje

Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v České republice překročil hranici 28 tisíc. K pondělí s nemocí zemřelo celkem 28 038 lidí, v posledních čtyřech dnech však vždy méně než 100 nakažených denně. V pondělí laboratoře odhalily 3 843 případů nových případů koronaviru, což je nejméně od 30. listopadu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Počasí

Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu

Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu

Po uplynulém teplém víkendu do Česka opět proniká studený vzduch. Očekává se výrazné ochlazení a déšť, jenž bude od středních poloh přecházet ve sněžení. V noci na úterý už zasypal vyšší polohy sníh, až do pátku se pak mohou sněhové srážky vyskytnout i v nížinách. Oteplení by podle Českého hydrometeorologického ústavu mělo přijít až o víkendu.

Zdraví

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

Nové informace k brazilské mutaci v Česku: Na Děčínsku odhalili méně agresivní variantu
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
reklama
reklama
Petříček: Odcházím se vztyčenou hlavou. Odvolají mě kvůli politickým důvodům

Vláda

Domácí zpravodajství

Sex není pud. Děti se o něm často učí z porna místo od rodičů, říká sexuoložka
Další články
reklama
reklama