reklama

Kolaps na D1. Kvůli sněhu byla neprůjezdná směrem na Prahu, nyní se jezdí jedním pruhem

Dálnice D1 zažívá v ranních hodinách kolaps směrem na Prahu. Důvodem je napadaný sníh, který způsobuje problémy se sjízdností. Řidiči kamionů se brzy ráno rozhodli kvůli sněhové vánici odstavit své vozy. Silnice je již upravená natolik, aby byla pro kamiony sjízdná, některá auta ale stále zůstávají stát na dálnici.

reklama

Největší problémy aktuálně zažívají řidiči na D1 v úseku mezi 93.–97. kilometrem směrem na Prahu. Kvůli sněhové pokrývce se dálnice stala neprůjezdnou, a řidiči kamionů zde tedy své vozy odstavili. Kolem půl čtvrté ráno policisté hlásili, že D1 je již pro kamiony sjízdná. Někteří řidiči však na dálnici zůstali stát i poté.

Řidiči kamionů brzy ráno CNN Prima NEWS řekli, že situace je dle nich „katastrofická“. „Čekám tu už dvě hodiny,“ uvedl jeden z nich s tím, že se za tuto dobu s kamionem pohnul jen asi o 20 kilometrů.

Aktuálně už tedy řidiči mohou jet, v kritickém úseku směrem na Prahu je ale podle informací CNN Prima NEWS průjezdný pouze jeden pruh.

Když se situace na D1 zlepšila, začali policisté z dálničního oddělení Velký Beranov vyzývat řidiče k tomu, aby pokračovali v jízdě. Některé z nich přitom museli budit.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama