reklama

Nový rekord. V Česku přibylo 680 nakažených, s covidem-19 se potýká 7200 lidí

Nakažených koronavirem v Česku dál přibývá rekordním tempem. Rostoucí počet případů souvisí s častějším a cílenějším testováním. Tento týden jich laboratoře provedly zhruba 10 000 denně. Ve čtvrtek bylo potvrzeno 680 nových případů nákazy.

reklama

Celkem se nakazilo v Česku přes 26 tisíc lidí. Kvůli rostoucímu počtu nových případů bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) pravděpodobně nutné přistoupit zejména v Praze k dalším opatřením proti koronaviru. Více než 18 800 lidí se vyléčilo, 426 zemřelo. U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. S onemocněním COVID-19 bylo v nemocnicích podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 172 pacientů, v těžkém stavu je 40 z nich.

Dosavadní maximum denního přírůstku z této středy bylo 649, kdy počet nových případů poprvé přesáhl 600. O den dřív laboratoře potvrdily 504 pozitivně testovaných na koronavirus, což bylo stejně jako předchozí rekord z 21. srpna. Česká republika má v těchto dnech nejvyšší tempo růstu nákazy koronavirem ze sousedních zemí. Od 1. září se v celé zemi znovu zpřísnila povinnost nosit roušku na veřejnosti.

Tuzemsko má nejvyšší tempo nákazy ze sousedních zemí

Ve srovnání s tempem nákazy ze sousedních zemí je na tom Česká republika nejhůře. V přepočtu na milion obyvatel má Česko za čtvrtek 3. září denní přírůstek 63,5 nakažených. Naopak nejlépe si vedou Německo a Polsko je 16 nakaženými na milion obyvatel, následuje Slovensko s 22,2. V Rakousku byl denní přírůstek 45,5. Chorvatsko, které je častým cílem českých turistů, hlásilo ve čtvrtek 90,9 nakažených na milion obyvatel.

K tématu

V nemocnicích je nyní 2,6 procenta nemocných, zatímco například na přelomu dubna a května se podíl hospitalizovaných z celkového počtu nemocných pohyboval kolem deseti procent. U většiny pozitivně testovaných má nemoc mírný průběh, mnozí jsou úplně bez příznaků.

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených má nyní Hodonínsko, kde za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 000 obyvatel 64 nových případů nemoci COVID-19. Víc než pět desítek nakažených 100 000 obyvatel za uplynulý týden evidují okresy Třebíč, Svitavy a Praha. Za celé trvání epidemie má z krajů nejvíce potvrzených případů hlavní město, kde testy dosud odhalily přes 6 100 lidí pozitivních na koronavirus. Následuje Moravskoslezský kraj s víc než 5600 případy a Středočeský kraj se 3 226 nakaženými. Ostatní kraje mají méně než dva tisícovky obyvatel, u nichž se onemocnění COVID-19 potvrdil.

Ministerstvo zdravotnictví dnes zveřejní aktualizovanou mapu okresů podle míry rizika nákazy novým typem koronaviru, takzvaný semafor. Od minulého pátku byla Praha jako jediný region na oranžovém, tedy druhém ze tří stupňů rizika nákazy. Výrazně přísnější opatření než ve zbytku republiky ale hygienici v metropoli zatím nezavedli.

Další hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama