reklama
CNN Prima News domov seniorů

domov seniorů

Výpis příspěvků ke štítku „domov seniorů“

Fackování a ledové sprchy. Na Slovensku vyšetřují podezření z týrání v domově seniorů

23. března 2021 15:00

V bratislavském domově důchodců odhalili dva případy možného týrání seniorů, kterých však může být i více. Zaměstnanci měli klientům odpírat potravu a zanedbávat jejich hygienu. Někteří senioři měli dokonce zranění od nešetrného zacházení či bití, jiní se po ledových sprchách bojí vody, informoval slovenský deník Plus jeden deň.

Opeřenci pomáhají seniorům – a naopak. Nová zooterapeutická metoda nese své ovoce

18. prosince 2020 09:09

V době, kdy je fyzický kontakt mezi lidmi, zejména pro starší generaci, rizikový, o to víc je důležitý kontakt se zvířaty. Dokáže totiž zlepšit psychickou kondici, která má vliv i na celkové zdraví člověka. V domově seniorů v Mlékovicích našly své místo terapeutické slepice. Jde o takzvané hedvábničky. Seniorům mají pomoci, aby se co nejvíce cítili jako ve svých předchozích domovech. Patronem projektu je moderátor CNN Prima NEWS Karel Voříšek.

Od soboty jsou opět povoleny návštěvy v domovech seniorů. Nutný je negativní test

5. prosince 2020 08:29

Po téměř dvou měsících jsou od soboty znovu povoleny návštěvy v domovech pro seniory a dalších lůžkových zařízeních sociálních služeb. Podmínkou je respirátor a negativní test na COVID-19, nebo doložení toho, že jste v posledních 90 dnech nákazu prodělali. Některá zařízení vyhradila zdravotníka, který vás otestuje. V tom případě je vyšetření hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Jiná vyžadují, abyste si test nechali udělat jinde za úhradu.

Ze sbírky pro zavražděnou Ninu zmizelo 10 milionů. Dárce je slíbil, ale neposlal

26. listopadu 2020 19:26

Z veřejné sbírky, kterou zahájila rodina zavražděné Niny H., zmizelo ve středu 10 milionů korun. Podle organizátorů se jednalo o finanční příslib, který poté možná dárkyně neposlala. Za dva týdny se tak reálně vybralo více než čtyři miliony. Suma poslouží ke splnění Ninina snu, kterým bylo vybudování domova důchodců společně se školkou.

Oběd s polévkou za 75 korun. Obce žádají Maláčovou o zvýšení cen za sociální služby

26. listopadu 2020 06:42

Asociace poskytovatelů sociálních služeb a Svaz měst a obcí znovu žádají ministerstvo práce o zvýšení cen za péči, stravu či pobyt v domovech seniorů kvůli rostoucím nákladům. Maximální částky, které mohou lidé platit, navrhují zvednout o deset či dvacet korun za den. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) už dřív řekla, že s úpravou cen ve vyhlášce nepočítá, ale chce do chystané novely o sociálních službách navrhnout model automatického zvyšování částek za určitých podmínek.

reklama