CNN Prima News domov seniorů

domov seniorů

Výpis příspěvků ke štítku „domov seniorů“

Nepříjemné překvapení. Do domovů seniorů mohou návštěvy stále jen s očkováním nebo testem

21. února 2022 22:06

Zatímco při návštěvě restaurace nebo kina už nikdo nekontroluje, zda jste očkovaní nebo testovaní, za příbuznými v domově seniorů se stále můžete vydat jen s platnou Tečkou v mobilu. Pro řadu lidí je to nepříjemné překvapení. Jiní přiznávají, že se nechali očkovat jen kvůli tomu, aby mohli navštěvovat své staré rodiče.

Neshody u Gottových. Dominika naštvala Ivanu, ta jí stopla peníze pro maminku

14. února 2022 11:14

K razantnímu kroku přistoupila Ivana Gottová. Po smrti Mistra přestala matce jeho prvorozené dcery Dominiky posílat peníze na soukromý pokoj v domově seniorů. Finanční pomoc ukončila poté, co se na Dominiku naštvala. Ta se rozhodla o pomoc poprosit přátelé, a nyní jak ji, tak její matku, sponzoruje hudebník Gabriel Grillotti. S informací přišel web Aha!.

Fackování a ledové sprchy. Na Slovensku vyšetřují podezření z týrání v domově seniorů

23. března 2021 15:00

V bratislavském domově důchodců odhalili dva případy možného týrání seniorů, kterých však může být i více. Zaměstnanci měli klientům odpírat potravu a zanedbávat jejich hygienu. Někteří senioři měli dokonce zranění od nešetrného zacházení či bití, jiní se po ledových sprchách bojí vody, informoval slovenský deník Plus jeden deň.

Opeřenci pomáhají seniorům – a naopak. Nová zooterapeutická metoda nese své ovoce

18. prosince 2020 09:09

V době, kdy je fyzický kontakt mezi lidmi, zejména pro starší generaci, rizikový, o to víc je důležitý kontakt se zvířaty. Dokáže totiž zlepšit psychickou kondici, která má vliv i na celkové zdraví člověka. V domově seniorů v Mlékovicích našly své místo terapeutické slepice. Jde o takzvané hedvábničky. Seniorům mají pomoci, aby se co nejvíce cítili jako ve svých předchozích domovech. Patronem projektu je moderátor CNN Prima NEWS Karel Voříšek.