reklama
CNN Prima News domov seniorů

domov seniorů

Výpis příspěvků ke štítku „domov seniorů“

Opeřenci pomáhají seniorům – a naopak. Nová zooterapeutická metoda nese své ovoce

V době, kdy je fyzický kontakt mezi lidmi, zejména pro starší generaci, rizikový, o to víc je důležitý kontakt se zvířaty. Dokáže totiž zlepšit psychickou kondici, která má vliv i na celkové zdraví člověka. V domově seniorů v Mlékovicích našly své místo terapeutické slepice. Jde o takzvané hedvábničky. Seniorům mají pomoci, aby se co nejvíce cítili jako ve svých předchozích domovech. Patronem projektu je moderátor CNN Prima NEWS Karel Voříšek.

Od soboty jsou opět povoleny návštěvy v domovech seniorů. Nutný je negativní test

Po téměř dvou měsících jsou od soboty znovu povoleny návštěvy v domovech pro seniory a dalších lůžkových zařízeních sociálních služeb. Podmínkou je respirátor a negativní test na COVID-19, nebo doložení toho, že jste v posledních 90 dnech nákazu prodělali. Některá zařízení vyhradila zdravotníka, který vás otestuje. V tom případě je vyšetření hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Jiná vyžadují, abyste si test nechali udělat jinde za úhradu.

Oběd s polévkou za 75 korun. Obce žádají Maláčovou o zvýšení cen za sociální služby

Asociace poskytovatelů sociálních služeb a Svaz měst a obcí znovu žádají ministerstvo práce o zvýšení cen za péči, stravu či pobyt v domovech seniorů kvůli rostoucím nákladům. Maximální částky, které mohou lidé platit, navrhují zvednout o deset či dvacet korun za den. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) už dřív řekla, že s úpravou cen ve vyhlášce nepočítá, ale chce do chystané novely o sociálních službách navrhnout model automatického zvyšování částek za určitých podmínek.

reklama