reklama
CNN Prima News dopravci

dopravci

Výpis příspěvků ke štítku „dopravci“

Dopravní kurýři varují před vánočním náporem. Kdy nejpozději objednat dárky?

10. prosince 2021 19:42

I přes rekordní zájem o předvánoční objednávky v roce 2020 je letos nápor na kurýrní služby opět o něco větší. Zatímco některé obchody proto doporučují objednávat dárky nejpozději do pátku 17. prosince, jiné dokáží zboží dodat i při objednání tři dny před Štědrým dnem. Nejvíc přitom záleží právě na kurýrních službách.

Kvůli frontám kamionů na německých hranicích hlásí dopravci až stamilionové ztráty

19. února 2021 16:27

Ztráty kamionových dopravců kvůli kolonám u hranic s Německem dosahují desítek až stovek milionů korun. Přepravy tak nabírají velká zpoždění. Důvodem je povinné testování řidičů před vjezdem do Německa, pozitivní test zatím mělo 0,65 procenta šoférů. Uvedlo to dnes sdružení dopravců Česmad Bohemia. Vzhledem k situaci na hranicích také ministerstvo dopravy dočasně, do 15. 3. 2021, uvolňuje vymáhání doby řízení a dob odpočinku pro řidiče vozidel zapojených do mezinárodní silniční nákladní dopravy ve směru do SRN. Uvedlo to na Twitteru.

Dopravci budou muset kvůli úpravám mýta zdražovat. Stát si slibuje zvýšení příjmů

19. listopadu 2020 09:13

Vláda v pondělí schválila úpravy mýta, kamiony si v příštím roce připlatí. Nové sazby mýta ale znamenají citelné zdražení dopravy. Dopravní firmy proto budou se zákazníky jednat o nových cenách za své služby. V úpravách však dopravci vidí i pozitiva, množstevní slevy by podle nich tuzemským firmám mohly vůči zahraniční konkurenci pomoci.

reklama