reklama
CNN Prima News Drážní úřad

Drážní úřad

Výpis příspěvků ke štítku „Drážní úřad“

Tři hodiny těžkých manévrů. Hasiči z Ještědu odstranili vrak spadlé kabiny lanovky

2. listopadu 2021 14:12

Drážní hasiči za pomoci vyprošťovacího tanku vytáhli v úterý z prudkého svahu na Ještědu vrak spadlé kabiny lanovky. Potřebovali na to zhruba tři hodiny. Zatím je kabina na Pivovarské stezce, odkud bude za pomoci jeřábu naložena na valník. Uskladní ji zatím v areálu Českých drah v Liberci, a to i pro případ, že by ji potřebovali vyšetřovatelé, řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Bezpečnost českých lanovek. Jsou namístě obavy z opakování tragédie na Ještědu?

2. listopadu 2021 09:44

Nedělní tragická nehoda, kdy se na Ještědu utrhla kabina lanovky, by neměla otřást důvěrou v české lanové dráhy, shodují se oslovení experti. Přesto pro ně tragédie, při které zemřel jeden člověk, zůstává záhadou. Připomínají pečlivé kontrolní procesy, kterými musí české lanovky procházet, a bezpečnost dokládají také vzácností obdobných nehod v tuzemsku.

Proveďte kontroly strojvedoucích, vyzve Drážní úřad. Hledají se chyby dva roky zpětně

15. července 2020 19:08

Drážní úřad připravuje audit zaměřený na práci strojvedoucích a její podmínky. Chce také České dráhy (ČD) více kontrolovat. Úřad zároveň vyzve všechny dopravce k vlastní analýze chybovosti na drahách, uvedl mluvčí Drážního úřadu Martin Novák. V posledním týdnu se na tuzemské železnici stalo několik vážných nehod, všechny se týkaly vlaků ČD.

Problémoví strojvedoucí by měli přicházet o licence, navrhuje Drážní úřad

15. července 2020 15:51

Strojvedoucí, kteří opakovaně nerespektují návěstidla a další bezpečnostní pravidla, zřejmě budou moci přicházet o licenci. Počítá s tím návrh Drážního úřadu. Dalším opatřením je pak systém monitoringu licence strojvedoucího, kterým se bude ověřovat dodržování maximální doby řízení a odpočinku. Dříve připravovaný bodový systém naopak nebude, sdělil ředitel Drážního úřadu Jiří Kolář. Oba návrhy jsou nyní v legislativním procesu. V České republice je kolem 9 500 strojvedoucích.

reklama