CNN Prima News drogerie

drogerie

Výpis příspěvků ke štítku „drogerie“

Drogerie jsou v bohatším Německu levnější než u nás. Češi skousnou mnohem víc, míní experti

Stejný obchod s drogerií, dvě rozdílné země a odlišné ceny. V Německu lze identické zboží nakoupit o pětinu levněji než stejné produkty v České republice. Tuzemští obchodníci rozdíl vysvětlují vyššími náklady, než jsou u našeho západního souseda. Ekonomové oslovení CNN Prima NEWS nicméně tvrdí, že Češi jsou zkrátka ochotni platit za drogerii víc než Němci, kteří paradoxně mívají vyšší kupní sílu.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Když nemůžeš zdražit, tak to zmenši. Jak zboží v obchodech požírá „smrskflace“

Růst cen v Česku se v dubnu vrátil nad tři procenta. Ekonomové očekávají, že inflace u nás zdaleka neřekla poslední slovo a že nás v dalších měsících čeká ještě větší zdražování. Vyšší ceny se ale dají před zákazníky šikovně schovat. Například snižováním objemu či gramáže nejen potravinářských produktů. Jaké jsou oblíbené triky výrobců?

Češi skupují testy na covid. Pořídíte je v dalších supermarketech, jaká bude cena?

Řetězec Albert od čtvrtka začíná navážet antigenní testy k samovyšetření do hypermarketů a spouští jejich prodej. V následujícím týdnu testy zařadí i do nabídky supermarketů. Společnost Billa jejich prodej zahájí pravděpodobně v sobotu. Velkoobchod Makro už prodej zahájil a hlásí velký zájem. V nabídce jsou ale i v Kauflandu, Penny Marketu nebo v drogeriích Rossmann.