reklama

Drsný zásah policistů se nesmí zamést pod koberec, vyzývá bývalá hvězda Vyvolených

Rozhořčení příbuzní i přátelé kritizují zásah policistů, po kterém zemřel Stanislav Tomáš. Jeden ze zástupců romské komunity, Emil Zajac, který je známý z první řady reality show VyVolení, tak požaduje, aby úmrtí bylo objasněno. Vyzývá k tomu prezidenta české policie.

reklama

„Vyzývám prezidenta Policie České republiky, ať to nehází pod koberec. Měli by vyjít s pravdou na povrch, jak to bylo doopravdy,“ prohlásil někdejší soutěžící z reality show Vyvolení Emil Zajac. A tamní komunita ho podporuje. „Byl to nevinný kluk, nebyl zfetovaný,“ doplnila jeho sestra Simona T.

Lidé o Stanislavu Tomášovi, kterému místní říkali Lokša, však mluví velmi rozporuplně. Jedni ho popisují jako drogově závislého, jiní o něm mluví jako o někom, kdo by nikomu neublížil. Nyní se prý snažil žít spořádaně a k minulosti se nevracet.

Z celého incidentu se na veřejnost dostala dvě videa. Na jednom je vidět, jak polonahý a agresivní Lokša nejdříve leží na chodníku a křičí. Poté se zničehonic rozeběhne k bílému autu a začne do něj vší silou bušit. Když přijela na místo policie, ležel už opět na zemi a byl zraněný.

O pomoc policistů ale nestál, což potvrdil CNN Prima NEWS i jeden ze svědků. „Muž začal být agresivní, policisty napadl. Poškrábal je na rukou a jednoho kolegu pokousal,“ popsal policejní mluvčí Daniel Vítek. Policisté proto muže zpacifikovali, což je vidět na druhém videu. Jeden z nich Stanislava Tomáše na několik minut zaklekl. Lokša následně zemřel při převozu do nemocnice.

Podle odborníka, experta a bývalého člena speciálních policejních a armádních jednotek Lumíra Němce, policie zpacifikovala agresora z Teplic nejhumánněji, jak mohla. Pro zasahující muže v uniformě byl nebezpečný a odporoval jim, policisté přesto nesáhli třeba po obušku, uvedl.

Tagy:
drogy Ústecký kraj úmrtí Teplice zásah policistů Stanislav Tomáš Emil Zajac Rom
Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu
Koronavirus

Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu

Farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna v posledních smlouvách s EU navýšily ceny za vakcíny proti COVID-19. V případě Pfizeru je cenovka vyšší zhruba o čtvrtinu, Moderna je dražší asi o deset procent. Napsal to v neděli web Financial Times (FT), který získal k částem dohody přístup a podle nějž si firmy vyjednaly zvýšení cen kvůli obavám ohledně vedlejších účinků jiných očkovacích látek a diskusím o nutnosti dalších dávek pro již plně naočkované lidi. Pfizer a Moderna obsah svých smluv nekomentují.

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou
Historie

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou

Téměř každý, kdo sloužil v komunistické Československé lidové armádě, se nějakým způsobem dotkl smrti. Před listopadem 1989 umíralo 150 až 200 vojáků základní vojenské služby ročně, v šedesátých letech ještě více. Historikové tuhle temnou kapitolu armády teprve odkrývají. „Kamarád na letišti v Čáslavi si vzal život, protože ho nepustili za snoubenkou,“ vypráví Štefan Rejda, v armádě sloužil v letech 1976 a 1978. Další pamětníci vzpomínají na vojáky utopené v tancích nebo omylem zastřelené.

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

Drama v Tokiu: Běžkyně kritizovala Lukašenkův režim, ten ji nutil vrátit se domů

Aktualizováno

Běloruská běžkyně a kritička režimu prezidenta Alexandra Lukašenka Kryscina Cimanouská obvinila zástupce národního olympijského výboru, že se ji pokusili donutit k návratu z olympijských her v Tokiu do vlasti. Cimanouská by měla závodit v pondělí v běhu na 200 metrů, ale běloruský tým ji odvezl na letiště. Tam se atletce podařilo zalarmovat místní policii a do letadla mířícího do Istanbulu nenastoupila.

reklama

Domácí zpravodajství

Tragická nehoda u Karlových Varů má dvě oběti. Zemřela matka s dítětem, další jsou zranění

Při tragické nehodě dvou osobních aut u Karlových Varů v neděli zemřelo dítě a jeho matka. Další tři lidé se při střetu zranili, dva z nich přepravil vrtulník do plzeňské nemocnice. Silnice číslo 6 směrem na Prahu u střelnice je kvůli nehodě v obou směrech uzavřená, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle webu dopravniinfo.cz bude silnice uzavřena přibližně do 14:30.

reklama