Drsný zásah policistů se nesmí zamést pod koberec, vyzývá bývalá hvězda Vyvolených

Rozhořčení příbuzní i přátelé kritizují zásah policistů, po kterém zemřel Stanislav Tomáš. Jeden ze zástupců romské komunity, Emil Zajac, který je známý z první řady reality show VyVolení, tak požaduje, aby úmrtí bylo objasněno. Vyzývá k tomu prezidenta české policie.

„Vyzývám prezidenta Policie České republiky, ať to nehází pod koberec. Měli by vyjít s pravdou na povrch, jak to bylo doopravdy,“ prohlásil někdejší soutěžící z reality show Vyvolení Emil Zajac. A tamní komunita ho podporuje. „Byl to nevinný kluk, nebyl zfetovaný,“ doplnila jeho sestra Simona T.

Lidé o Stanislavu Tomášovi, kterému místní říkali Lokša, však mluví velmi rozporuplně. Jedni ho popisují jako drogově závislého, jiní o něm mluví jako o někom, kdo by nikomu neublížil. Nyní se prý snažil žít spořádaně a k minulosti se nevracet.

Z celého incidentu se na veřejnost dostala dvě videa. Na jednom je vidět, jak polonahý a agresivní Lokša nejdříve leží na chodníku a křičí. Poté se zničehonic rozeběhne k bílému autu a začne do něj vší silou bušit. Když přijela na místo policie, ležel už opět na zemi a byl zraněný.

O pomoc policistů ale nestál, což potvrdil CNN Prima NEWS i jeden ze svědků. „Muž začal být agresivní, policisty napadl. Poškrábal je na rukou a jednoho kolegu pokousal,“ popsal policejní mluvčí Daniel Vítek. Policisté proto muže zpacifikovali, což je vidět na druhém videu. Jeden z nich Stanislava Tomáše na několik minut zaklekl. Lokša následně zemřel při převozu do nemocnice.

Podle odborníka, experta a bývalého člena speciálních policejních a armádních jednotek Lumíra Němce, policie zpacifikovala agresora z Teplic nejhumánněji, jak mohla. Pro zasahující muže v uniformě byl nebezpečný a odporoval jim, policisté přesto nesáhli třeba po obušku, uvedl.

Tagy: