email

Výpis příspěvků ke štítku „email“

Expert: Sprosťárny politiků se dělí na tábory. O hulvátství či roztomilosti rozhodují sympatie

U vulgarit je vždy zajímavé, že se politikům přičtou k tíži podle toho, jak jsou sympatičtí. U někoho jde o hulvátství, u jiného o roztomilost. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor MF Dnes Petr Kolář. Společně s šéfredaktorem Echo24.cz Daliborem Balšínkem reagovali na ostré výrazy, k nimž se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uchýlil poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). V souvislosti s uniklým e-mailem šéfa ANO Andreje Babiše pak diskutovali o tom, jak běžné je vytvářet si na politické rivaly „složky“. Ve spojitosti s expremiérem Kolář zmínil třetí světovou válku.

KOMENTÁŘ: Babišův malér s mailem není nijak šokující. To je na celé věci nejsmutnější

Udělejte mi podklady na toho zm*da. Tuto žádost poslal Andrej Babiš svým spolupracovníkům, zm*dem myslel Jana Lipavského. Nedělejme si iluze. Poctivá rešerše na konkurenty včetně zjišťování nejcitlivějších informací nebude u politiků něčím neobvyklým. Nepřekvapí ani Babišův vulgární slovník, o němž dlouhé roky kolují nejrůznější šuškandy. Zaráží však otázka šéfa ANO, zda má pirátský ministr zahraničí děti. Obsah zprávy leccos vypovídá o způsobech hnutí ANO i o tuzemské politické kultuře. Přiznejme si také, že expremiér, který sní o tom, že jednou vyjedná mír mezi Ukrajinou a Ruskem, by měl umět poslat mail správnému adresátovi.

Udělejte mi podklady na toho zm*da, žádal Babiš složku na Lipavského. Poslal mail, kam neměl

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v neděli u svých spolupracovníků poptával citlivé informace na ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Expremiér tak činil velmi nevybíravým a vulgárním tónem. Vyplývá to z mailu, který omylem poslal někomu jinému, než původně zamýšlel. Ke zprávě se dostal web Novinky.cz. Obsah mailu mě znechutil, řekl Lipavský pro CNN Prima NEWS. Babiš odmítl, že by mělo jít o „kompro“.

Phishingové útoky cílí na zaměstnance, hackeři je vypilovali téměř k dokonalosti

Phishingových útoků na celém světě přibývá. Jen loni jich průzkum Cyber Signals společnosti Microsoft odhalil na pětatřicet milionů. Nejčastěji v současnosti kybernetičtí hackeři míří na zaměstnanecké e-maily. Cílem mohou být citlivá data i informace. Jak podvodné e-maily rozpoznat a co v případě, že vám v e-mailové schránce nějaký přistane, dělat dál? O tom všem byla řeč v pořadu Interview PLUS.

Hygienici čelí náporu e-mailů, viní Landovu iniciativu. Ministerstvo na ni podává žalobu

Jihočeští hygienici zaznamenali v posledních hodinách stovky e-mailových dotazů. Podle nich jde o podněty obecného charakteru, které jim komplikují práci. Za otázkami zřejmě stojí iniciativa Zlatý špendlík, uvedla ředitelka jihočeských hygieniků Kvetoslava Kotrbová. Iniciativa založená zpěvákem Danielem Landou na webu vyzývá veřejnost k občanskému odporu. Zlatý špendlík podezření hygieniků nepřímo potvrdil, když v prohlášení uvedl, že jde o jedinou cestu, jak využít práva na informace. Ministerstvo zdravotnictví na Landovu iniciativu podává trestní oznámení za sabotáž hygieniků

Agrofert se stará o maily hnutí ANO. Standardní obchodní vztah, hájí se Babišova strana

Více než 600 e-mailových schránek vládního hnutí ANO, včetně jeho vedení, provozuje holding Agrofert, uvedl server iROZHLAS.cz. Elektronická pošta hnutí podle jeho zjištění běží ve stejné síti jako desítky dalších e-mailových serverů firem z holdingu, tedy například Prechezy, Penamu, Dezy nebo Fatry. Předseda hnutí a premiér Andrej Babiš holding v roce 2017 vložil do svých svěřenských fondů a tvrdí, že s firmou už nemá nic společného. Mluvčí ANO Martin Vodička uvedl, že hnutí za službu Agrofertu platí.

Chtěl, aby trpěla, protože ji nemohl mít. Odborníci analyzují dopisy vraha s kyselinou

Vražda nebyla náhoda. Jiří D. si všechno dlouho a pečlivě plánoval a pak překročil čáru. Alespoň to si myslí psychiatrička Džamila Stehlíková, která analyzovala milostné dopisy vraha své kolegyni z firmy Aero Vodochody z roku 2014, kterou poleptal kyselinou. Stejný muž v úterý zastřelil zaměstnankyni pracovního úřadu na Praze 2. Podle psychologa Jeronýma Klimeše trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezadrželi, stal by se z něj sériový vrah. Odborníci se shodli, že byl při příčetný a uvědomoval si, co dělá.

Vrazilas mi kudlu do zad. Jiří D. psal své oběti dopisy, ze kterých mrazí

„O tomto mailu nebude nikdy nikdo vědět, v zájmu své vlastní bezpečnosti jej nikomu neposílej,“ psal před sedmi lety útočník Jiří D. své bývalé kolegyni z firmy Aero Vodochody, kterou poleptal kyselinou. Tyto dopisy má CNN Prima NEWS k dispozici. Plyne z nich, že do ženy byl zamilovaný. V úterý zastřelil pracovnici úřadu práce na Praze 2 a vedl si seznam dalších obětí, kterým se chtěl pomstít. Podle psychologa Jeronýma Klimeše útočník trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezatkli, stal by se z něj sériový vrah.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.