reklama

Expert: Bartoš by mohl být prvním mužem přes palubu. Rakušan pojal debatu jako show

Vít Rakušan (STAN) byl v předvolební superdebatě výrazný, za mrtvé během covidu si ale s premiérem Andrejem Babišem (ANO) může podat ruce. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl komentátor webu Info.cz Petr Holec. Podotkl, že v koalici Pirátů a Starostů se postupem času změnily síly.

reklama

Debaty s názvem Česko hledá premiéra se na CNN Prima NEWS zúčastnilo osm lídrů nejsilnějších politických stran či koalic. „Zaujalo mě, co tam dělal Vít Rakušan, když titul debaty je, že Česko hledá premiéra. Je zajímavé, jak se změnil poměr sil v koalici. Piráti měli na začátku dvojnásobek politické síly, proto platí dvojnásobek kampaně. Šéf Pirátů Ivan Bartoš bude možná prvním mužem přes palubu v této koalici,“ prohlásil Holec.

Absence Ivana Bartoše, který by měl být za koalici PirSTAN hlavním kandidátem na premiéra, naštvala i současného předsedu vlády Andreje Babiše. „Kde je Bartoš? Kde je váš lídr? Proč nepřišel?“ ptal se hlasitě. Rakušan odvětil, že jsou v rámci koalice s Ivanem Bartošem dva lídři a v debatách se střídají. „Nemáme majitele jako vy a pan Bartoš vás viděl v pátek,“ odvětil Rakušan.

Rakušan, který svým výkonem zaujal nejvíce diváků, byl podle Holce opravdu hodně výrazný a debatu pojal jako show a estrádu. S Babišem se hádali, kdo může za 30 tisíc mrtvých lidí za dobu pandemie. Holec naznačil, že si nemají co vyčítat. „Naše opozice byla nejagresivnější a nejdestruktivnější z opozic v Evropě. Více než s covidem bojovala s Babišem. Jestli chce Rakušan hrát před volbami covid, musí si s Babišem podat ruku,“ zdůraznil komentátor.

Fiala je profesor, Rakušan ho zastínil

Proč vůbec premiér stále útočí na koalici Pirátů a Starostů? „Babiš bude potřebovat složit vládu a nejradši by vládl s ODS. Musí oslabit koalici PirSTAN, aby pro Spolu nebyla atraktivnější než ANO,“ vysvětlil Holec. Spolu avizuje, že by po volbách nejraději vládla právě s druhou opoziční koalicí.

Holec je však ke spolupráci skeptický. „Piráti jsou v mnoha věcech opakem ODS a uvnitř občanských demokratů je velké pnutí, jestli s nimi vládnout. Mnoho lidí říká, že ANO bez Babiše je menší zlo a nevadilo by jim,“ nastínil atmosféru uvnitř polické strany vedené Petrem Fialou.

Co se týče samotné debaty, podle Holce byl Rakušan daleko silnější než kandidát na premiéra koalice Spolu. „Fiala má problém, že není rozdavač emocí, Rakušan ho zastínil. Fiala je profesor, když se na něj díváte, nezvedne ve vás potřebu ho volit. ODS by potřebovala někoho jiného, od debaklu v roce 2013 stagnuje, přidala jen pět procent,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování
Rusko

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Do Pekingu jen s očkovanými hráči. Pro nás žádný problém, říká manažer nároďáku Nedvěd

Daleko přísnější režim než v Tokiu. Pokud na zimní olympijské hry v Pekingu zamíří neočkovaný sportovec, musí napřed v Číně do třítýdenní karantény. Na nadcházejícím sportovním svátku bude vysoce sledovaný hokejový turnaj, na který zavítají hvězdy z NHL. V celé elitní zámořské lize jsou však jen čtyři hráči ze 700, kteří za sebou nemají vakcinaci. A mezi ně Češi nepatří. Vysoká proočkovanost je i v tuzemské extralize, a tak trenérovi národního týmu Filipu Pešánovi při skládání nominace nepřibydou zbytečné vrásky.

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

reklama