CNN Prima News expert

expert

Výpis příspěvků ke štítku „expert“

Эксперт: Каким будет распад России? В сто раз хуже Югославии и с ядерным привкусом

19. října 2022 10:52

Россия точно проиграет войну на Украине, вопрос только как. По словам военного аналитика Лукаша Визингра страна, территориально самая большая в мире, направляется к своему распаду. Однако это, вероятно, не станет хорошей новостью для западных государств по причине возникшей неопределенности. Например, увеличится количество микрогосударств с ядерным арсеналом, во главе которых бы могли оказаться непредсказуемые и авторитарные правители. Визингр приравнивает потенциальный распад России к Югославии, при этом обозначая его как „в сто раз хуже и с ядерным привкусом“.

Pomůže, ale způsobí i další problém. Zastropování cen energií má dvě strany, varuje expert

23. září 2022 16:49

Vláda 12. září představila návrh řešení energetické krize v podobě zastropování ceny silové elektřiny na šesti korunách za kilowatthodinu (KWh) a cenu plynu na třech korunách za KWh. Novelu energetického zákona, který tento krok umožňuje, podepsal ve středu prezident Miloš Zeman. Ekonom a bývalý člen rady České národní banky (ČNB) Lubomír Lízal v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že zastropování domácnostem pomůže, na druhou stranu ale také přispěje k vyšší inflaci.

Jak to Ukrajinci dokázali? Expert popsal selhání ruské obrany a naznačil místo dalšího útoku

13. září 2022 18:16

Ukrajinské síly dál dosahují výrazných úspěchů v protiofenzivě v jihoukrajinské Chersonské oblasti, informoval americký Institut pro studium války. Rusko podle analytiků navíc není schopné zajistit novou frontovou linii na severovýchodě Ukrajiny, která vznikla bleskovým postupem ukrajinských jednotek. Jak by se mohla situace dál vyvíjet, naznačil pro CNN expert na mezinárodní bezpečnost Neil Melvin.

Stovky oklamaných radnic vyvěšují 5. července falešnou moravskou vlajku. Expert to nechápe

5. července 2022 12:02

Spolek Moravská národní obec dokázal obalamutit většinu moravských radnic emotivní výzvou: Chcu, aby na mojí radnici vlála moravská vlajka. Údajná moravská vlajka teď nad Moravou plápolá vždy ve svátek sv. Cyrila a Metoděje, letos ji mělo vyvěsit 1 588 obcí a měst. „Bohužel, tenhle spolek dokázal radnicím vsugerovat úplný nesmysl. To, co radnice vyvěšují, není moravská vlajka, jak se domnívají starostové. Nikdy nebyla, a ani nebude,“ říká přední český heraldik a ředitel Zemského archivu v Opavě Karel Müller.

Ukrajinci krvácejí za vlast. Situace se pro nás zhorší, šokoval expert v ruské televizi

17. května 2022 22:58

Ruský plukovník ve výslužbě a vojenský expert Michail Chodarenok zaskočil během vysílání ruské státní ruské televize Rossija snad všechny diváky, další hosty ve studiu i samotnou moderátorku. Oproti posledním vyjádřením ruské propagandy varoval před silami Ukrajinců a podotkl, že situace ve válce se z pohledu jeho domoviny zhoršuje.

Expert za devět miliard. Legendární Brady usedne za mikrofon a vydělá si víc než jako hráč

11. května 2022 19:43

Sport je jako droga, zvlášť při veleúspěšné kariéře se ho vzdává těžko. Vyprávět by o tom mohl zřejmě nejlepší hráč amerického fotbalu všech dob Tom Brady. I přes to, že mu v létě bude 45 let, zůstává závislým a stále je profesionálem. A i když by před sebou měl mít asi už opravdu poslední sezonu, v zámořské NFL se chce pohybovat nadále. U show ho udrží monstrózní nabídka americké televizní stanice Fox.

Putin nemůže na vítězství čekat roky. Převrat v Kremlu nelze vyloučit, říká expert

26. dubna 2022 06:33

Vláda Vladimira Putina není tak neochvějná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Myslí si to Mark Galeotti, londýnský spisovatel a expert na Putina a ruskou bezpečnostní politiku. Podle něj se okruh prezidentových blízkých zastánců neustále zmenšuje. Galeotti míní, že pokud bude Putin nadále Rusko potápět, jeho blízcí mohou klidně zorganizovat puč.