CNN Prima News expert

expert

Výpis příspěvků ke štítku „expert“

Nehody na horách? Hlavně ťukance z nepozornosti. Auto k lesu zapíchnete málokde, říká expert

V dopravě na hory by neměl být rozdíl mezi vlastním vozem a jízdou autobusem. „Oba způsoby by měly být bezpečné,“ uvedl v pořadu Nový den lektor a krajský koordinátor BESIP Oldřich Kasl. Lidé jsou podle něj ale možná klidnější, když je někdo veze. Časté nehody jsou podle něj způsobeny hlavně nepozorností řidičů, většinou se však jedná jen o „ťukance“.

CNN: Peklo pro civilisty. Každá druhá raketa vyslaná Izraelci na Gazu byla hloupá

Téměř polovina střel vzduch-země, které izraelská armáda od 7. října použila v Pásmu Gazy, byly neřízené střely, uvedla ve středu CNN na svém webu s odkazem na vlastní zdroje z amerických zpravodajských služeb. Neřízené střely, zvané někdy také „hloupé bomby“, jsou méně přesné a představují větší riziko pro civilisty, zejména v tak hustě osídlené oblasti, jakou je Pásmo Gazy. Pokud Izrael používá v takové míře neřízené střely, je to v rozporu s jeho opakovaným tvrzením, že se snaží minimalizovat civilní obětí, uvedli podle CNN vojenští experti.

V energetice funguje papírová válka, tvrdí odborník. Stát označil za černou skříňku

Elektřina zůstává doma, jen se se prodá na burze a zpátky ji koupí ČEZ, pronesl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS energetický expert Vladimír Štěpán. Praktiku označil za „papírovou válku“. Česku by podle něj prospělo převedení vlastnictví ČEZ na samotná města. Nespoléhal by na stát, protože ten je podle jeho slov „v tomto ohledu černou skříňkou“. Výstavbu jaderných elektráren vnímá jako běh na dlouhou trať.

Ukrajina někde prolomila obranné linie, hlásí Londýn. Rusové utíkají přes vlastní miny

Ukrajinská armáda za uplynulých 48 hodin provedla významné operace v některých místech na východní a jižní Ukrajině, informuje ve svém pravidelném hlášení o vývoji ruské invaze do sousední země britská vojenská rozvědka. Podle amerického Institutu pro výzkum války (ISW) ukrajinská armáda v pátek pokračovala v protiofenzivě na nejméně čtyřech místech fronty. Rusové v noci na sobotu opět útočili drony na Oděskou a Mykolajivskou oblast. Zemřeli nejméně tři lidé a dalších 26 utrpělo zranění. Americké špionážní satelity zaznamenaly 6. června krátce před zřícením Kachovské přehrady výbuch. Uvedl to deník The New York Times s odvoláním na vysokého amerického představitele.

Úspěch Ukrajinců u Bachmutu, Rusům utnuli plány. Expert mluví o psychologickém zlomu

Ukrajinci po 10 měsících hlásí první větší postup u Bachmutu. Konkrétně u Ivanivky se jim zdařil protiútok a Rusům utnuli plány na případné obklíčení jejich jednotek. „Mohlo by dojít k tomu, že získají oproti opotřebovaným ruským navrch,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní odborník a vojenský historik Tomáš Řepa. Mluvil o psychologickém zlomu.

Krym padne během několika týdnů, odhadl expert. Prozradil, jak deokupaci poloostrova provést

K osvobození Krymu je nutné nejprve zničit Kerčský most, který spojuje okupovaný černomořský poloostrov s Ruskem, a poté ho vzít pod vojenskou kontrolu, aby jej okupanti nemohli obnovit. V rozhovoru pro stanici TSN to uvedl vojenský expert a plukovník Ozbrojených sil Ukrajiny Petro Černyk. S takovým plánem by podle něj mohl Krym padnout už za několik týdnů.