reklama
CNN Prima News Extinction Rebellion

Extinction Rebellion

Výpis příspěvků ke štítku „Extinction Rebellion“

Pirátský kandidát na ministra sponzoroval radikální aktivisty. Byla to chyba, přiznává

31. července 2021 07:27

Kandidát Pirátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský finančně podporoval radikální ekologické hnutí Extinction Rebellion. Od loňského srpna do letošního června mu posílal pětistovku měsíčně jako příspěvek na činnost. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. Zpětně vnímá jako chybu, že podporu neukončil dříve.

Němci mohli obětem záplav zabránit. Místo toho se mele o klimatických změnách, říká Jakl

21. července 2021 15:08

Podle ředitele Centra společenských studií Institutu Václava Klause Ladislava Jakla nejsou tornáda, záplavy v Evropě nebo extrémně vysoké teploty v Kanadě ničím neobvyklým. Ve vysílání CNN Prima NEWS ještě prohlásil, že když ekologickým aktivistům docházejí argumenty, začnou strašit a hrát na emoce. Naopak Mikoláš Opletal z hnutí Extinction Rebellion však tvrdí, že krizi životního prostředí je nutné řešit okamžitě.

Demonstranta v Brně odlepovali hasiči z vozovky. Aktivisté zastavili dopravu i v Praze

13. června 2021 17:23

Na několika místech po Praze a Brně demonstrovaly v sobotu odpoledne desítky lidí proti klimatické krizi. Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion si na protest posedali na silnice a blokovali dopravu. Některé museli z komunikací dostat až policisté donucovacími prostředky. V Brně se dokonce jeden z protestujících přilepil vteřinovým lepidlem k silnici.

reklama