
V půdě u Hustopečí jsou stovky tun benzenu, řekl Hladík. Oblast má uzavřít speciální stěna
S příchodem čínských gigantů na trh módy se toto prostředí celosvětově změnilo. A přestože je jednoduché dnes za pár korun a kliknutí na internetu sehnat téměř cokoli, stejně mnoho lidí dokáže stát před plnou šatní skříní s pocitem, že nemají co na sebe. Masové nákupy levných produktů nejsou udržitelné pro planetu ani pro nás. Módní návrhářka Lucie Marková v podcastu ON TOPIC odkazuje na nesmrtelný styl Francouzek, který může i dnes v mnohém inspirovat.
„Fast fashion“ (rychlá móda) je pasé a nejen obchodní domy si to začínají uvědomovat. Moderní je udržitelnost. Některé firmy i módní řetězce se proto snaží smýšlet ekologicky. Například britský luxusní obchodní dům Selfridges nově začne zákazníkům půjčovat, recyklovat a opravovat oblečení. Vydá se i na pole secondhandového podnikání (oblečení z druhé ruky). Rozhlasové stanici BBC to řekla generální ředitelka Selfridges Anne Pitcherová.
Jak to bude s módou po pandemii? Odborníci se shodují, že oděvní průmysl zažívá zlom. Prestižní a luxusní značky hlásí razantní zpomalení a změnu filozofie. V pořadu Silný hlas o tomto tématu mluvila Markéta Fialová s publicistkou Irenou Cápovou a výkonnou ředitelkou agentury IPSOS Evou Veisovou.