reklama
CNN Prima News Filip Matějka

Filip Matějka

Výpis příspěvků ke štítku „Filip Matějka“

Matějka: Poslední rok rozhodovali o trhu dva ministři. Teď musíme ekonomiku uklidnit

19. května 2021 10:58

Ve vztahu k říjnovým volbám do Poslanecké sněmovny se stále častěji řeší možné navýšení daní. Podle ekonoma Filipa Matějky je debata na místě, osobně by však polovinu snížených daní z minulého roku vrátil. „Nejdůležitější je příští rok ekonomiku uklidnit a říct si, co přesně v novém světě budeme dělat,“ uvedl v pořadu 360° Michala Půra.

Ekonom a člen krizového štábu Matějka: Firmy budou krachovat, lidé nebudou mít práci

27. července 2020 10:44

Na začátku šlo o to, udělat jednoduché rychlé věci, abychom všichni věděli, s čím můžeme počítat, uvedl ekonom a člen krizového štábu Filip Matějka v pořadu Štrunc platformy CNN Prima NEWS. Následně doplnil, že v ekonomických opatřeních byl počáteční směr dobrý, v jednu chvíli jsme však ztratili cestu a začal trochu chaos. Nyní je podle něj nutné počítat s krachy firem a nezaměstnaností.

Stát by mohl koupit až sto procent v letecké společnosti Smartwings

14. května 2020 07:28

Stát by mohl koupit až stoprocentní podíl v letecké společnosti Smartwings, pod jejíž křídla spadají i České aerolinie. České televizi to v sobotu řekl ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Pro CNN Prima NEWS ministr vysvětlil: „Stále říkáme – poprvé záruka, pak úvěr a teprve třetí varianta vstup. Stoprocentní vstup je stále poslední varianta. Je to lepší, než to nechat padnout.“ Havlíčkova vládní kolegyně Alena Schillerová (za ANO) soudí, že nic jiného, než stoprocentní vstup státu do aerolinek, nedává smysl.

Snižte nejistotu a podpořte životaschopné, apelují čeští ekonomové

13. května 2020 10:02

Koronavirovou krizi máme ze zdravotnického hlediska s největší pravděpodobností za sebou. Ekonomové ale již od jejího samého počátku upozorňují na krizi, která nevyhnutelně dopadne na tuzemské hospodářství. Čas na jeho restart už nastal, shodují se experti. Vláda by podle nich měla především snižovat nejistotu, poskytnout likviditu nebo pomoci dlouhodobě užitečným firmám a sektorům.

Richard Quest: Na levné letenky zapomeňte, návrat do normálu potrvá až sedm let

7. května 2020 23:28

Situace v letectví je daleko horší než po 11. září, varoval Richard Quest, specialista americké CNN na byznys, v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Počet odbavených cestujících na pražském Letišti Václava Havla (LVH) klesl v březnu o dvě třetiny, uvedl Roman Vik, generální ředitel Smartwings. Tato společnost je podle něj pro LVH důležitá, a proto by jí stát měl pomoci.

reklama