CNN Prima News Filip Nachtmann
Filip Nachtmann

Filip Nachtmann

šéfeditor CNN Prima NEWS

Studoval žurnalistiku a politologii. V médiích pracuje od roku 2007. Psal pro Lidové noviny, Echo24 či Týden.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Názory

GLOSA: Vláda knížecích rad, amatérských meteorologů a ministrů ze slevových letáků

Žijeme v surrealistickém snu a nic z toho, co se nám děje, ve skutečnosti není pravda. Jak jinak si vysvětlit poslední výroky ministrů, že nedostatek léků vlastně neznamená problém, protože ho za nás vyřeší slunečné počasí, nebo že nevadí drahé potraviny, protože přeci stačí nakupovat ve slevách? Česko po marketingové vládě Andreje Babiše zažívá opačný extrém: vládu lidí, kteří marketing nezahlédli ani z okna řítícího se rychlíku.

Názory

GLOSA: Co nám zbylo po Zemanovi? Prázdný sklad chlastu a party stan v Osvětimanech

„Tak nám zabili Ferdinanda,“ říká si možná v těchto dnech hradní partička kolem končícího prezidenta Miloše Zemana, zatímco vyhlíží nejistou budoucnost bez bezpečného úkrytu pod křídly hradního pána. Legendární věta ze Švejka není vybrána náhodou, švejkovské bylo panování této kohorty v uplynulých deseti letech a je takové i její odcházení. Svůj epitaf v úřadu hlavy státu ostatně vymyslel sám Miloš Zeman v podobném duchu: Loučím se s vámi a zůstane po mně vypitý sklad chlastu.

Další příspěvky autora

KOMENTÁŘ: Vláda nepřekročila svůj stín a vzdala boj o Hrad. Podtrhne českou malost Babiš?

Postavíme do prezidentské volby, na jednu z nejvýznamnějších politických funkcí v zemi, vlastní silnou osobnost. Tak se ještě začátkem léta holedbali čelní politici koalice Spolu. Úterý ukázalo, že je všechno jinak. Premiér a šéf občanských demokratů Petr Fiala vyslal v nudném projevu několik nic neříkajících signálů, že Spolu sice nikoho přímo nepodporuje, nepřímo už ale ano, a to je tak zhruba vše. Jestli se stejně zachová i hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem, půjde o obrovské zklamání a potvrzení malosti současné české politiky.

Z vyváženého zpravodajství nebudeme ustupovat, říkají šéfové redakce CNN Prima NEWS

Nabízíme divákům více úhlů pohledu, přibližujeme jim zprávy srozumitelně a bez toho, abychom se nad ně povyšovali. Chceme být nadále objektivní, dávat prostor i hlasům, s nimiž nemusíme souhlasit, ale zastupují část společnosti, říká šéfredaktor CNN Prima NEWS Pavel Štrunc. V rozhovoru pro magazín CNN Prima NEWS Rok 2 spolu se svým zástupcem a ředitelem online zpravodajství skupiny Prima Tomášem Večeřou mluví o novinkách ve vysílání i na webu a prozrazují plány na další rok.

KOMENTÁŘ: Vítejte v rozdělené zemi, kde se všichni nenávidí. Až do roztrhání těla

Voliči Andreje Babiše jsou idioti. Ivana Bartoše volí jen feťáci. Lidé, kteří hodí svůj hlas Petru Fialovi, jsou pseudointelektuálové a nerozumí běžnému životu. A Tomia Okamuru volí xenofobové a rasisti, samozřejmě. Aktuální volby už klasicky označujeme za ty nejdůležitější v novodobé české historii. Doufat však v zázračnou a okamžitou změnu k lepšímu by bylo zoufale naivní. Minimálně proto, že velká část společnosti žádnou změnu nechce. Peklo jsou ti druzí, říká se. Ale kdo to vlastně je?

KOMENTÁŘ: Kampaň začala. Ekonomický migrant Babiš zachraňuje Česko před všemi cizáky

Je to kampaň, reagovala v právě uplynulých dnech řada politiků na kauzu Dominika Feriho či na zprávu, že policie navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše za Čapí hnízdo. Skutečnou předvolební kampaň ale odstartoval sám předseda vlády až koncem týdne ve sněmovně a na sociálních sítích. A dal tušit, že několik nadcházejících měsíců bude potřeba na politiku ještě silnější žaludek než obvykle. V centru dění jsou totiž migranti. Pardon – cizáci. Fuj.

KOMENTÁŘ: Sedm báječných let s Babišem? Neposlouchejte, co říká vláda, je to zbytečné

Je to přesně rok, co premiér Andrej Babiš napsal na Twitter: „Šest let ve vládě. Napíše o tom jednou někdo Báječná léta s Babišem? Měl by.“ Krátce poté svět zasáhla pandemie koronaviru, životy nás všech jedou po do té doby zcela netušených kolejích a každá vláda na světě se s tím vypořádává po svém. Babiš s jedním z nejhorších ministrů zdravotnictví po roce 1989 Janem Blatným kupříkladu na TikToku představují lidem, jak vypadají lustry na Úřadu vlády a kde je premiérova kancelář. A dělají jednu zbytečnou tiskovou konferenci za druhou.

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Komentář: Babiš padá vzhůru a mění značku. Proč se jeho odpůrci radují předčasně?

Velký rozruch vyvolala o víkendu čísla agentury Kantar, podle nichž by sice hnutí ANO vyhrálo volby do Sněmovny, jeho podpora ale klesla téměř o pět procentních bodů pod třicetiprocentní hranici. Zejména na sociálních sítích to u protibabišovské části společnosti spustilo oslavy a s Andrejem Babišem se loučili nejen někteří opoziční politici, ale i novináři. Jako obvykle je ale všechno trochu jinak, jak ostatně naznačil pondělní konec ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Europoslanec Zdechovský: Na důkazy o Babišově střetu zájmů by mi nestačilo tisíc papírů

Premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů, ať se mu to líbí, nebo ne, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj existuje proti tvrzením předsedy vlády, že nemá s holdingem Agrofert už nic společného, celá řada důkazů a páteční rezoluce Evropského parlamentu je toho silným signálem. „Jako jediný orgán Evropské unie, který je volen přímo občany všech států, jsme přesvědčeni, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů,“ říká.