reklama
CNN Prima News Filip Nachtmann
Filip Nachtmann

Filip Nachtmann

šéfeditor CNN Prima NEWS

Studoval žurnalistiku a politologii. V médiích pracuje od roku 2007. Psal pro Lidové noviny, Echo24 či Týden.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

KOMENTÁŘ: Kampaň začala. Ekonomický migrant Babiš zachraňuje Česko před všemi cizáky
Názory

KOMENTÁŘ: Kampaň začala. Ekonomický migrant Babiš zachraňuje Česko před všemi cizáky

Je to kampaň, reagovala v právě uplynulých dnech řada politiků na kauzu Dominika Feriho či na zprávu, že policie navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše za Čapí hnízdo. Skutečnou předvolební kampaň ale odstartoval sám předseda vlády až koncem týdne ve sněmovně a na sociálních sítích. A dal tušit, že několik nadcházejících měsíců bude potřeba na politiku ještě silnější žaludek než obvykle. V centru dění jsou totiž migranti. Pardon – cizáci. Fuj.

KOMENTÁŘ: Sedm báječných let s Babišem? Neposlouchejte, co říká vláda, je to zbytečné
Názory

KOMENTÁŘ: Sedm báječných let s Babišem? Neposlouchejte, co říká vláda, je to zbytečné

Je to přesně rok, co premiér Andrej Babiš napsal na Twitter: „Šest let ve vládě. Napíše o tom jednou někdo Báječná léta s Babišem? Měl by.“ Krátce poté svět zasáhla pandemie koronaviru, životy nás všech jedou po do té doby zcela netušených kolejích a každá vláda na světě se s tím vypořádává po svém. Babiš s jedním z nejhorších ministrů zdravotnictví po roce 1989 Janem Blatným kupříkladu na TikToku představují lidem, jak vypadají lustry na Úřadu vlády a kde je premiérova kancelář. A dělají jednu zbytečnou tiskovou konferenci za druhou.

Další příspěvky autora

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Komentář: Babiš padá vzhůru a mění značku. Proč se jeho odpůrci radují předčasně?

Velký rozruch vyvolala o víkendu čísla agentury Kantar, podle nichž by sice hnutí ANO vyhrálo volby do Sněmovny, jeho podpora ale klesla téměř o pět procentních bodů pod třicetiprocentní hranici. Zejména na sociálních sítích to u protibabišovské části společnosti spustilo oslavy a s Andrejem Babišem se loučili nejen někteří opoziční politici, ale i novináři. Jako obvykle je ale všechno trochu jinak, jak ostatně naznačil pondělní konec ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Europoslanec Zdechovský: Na důkazy o Babišově střetu zájmů by mi nestačilo tisíc papírů

Premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů, ať se mu to líbí, nebo ne, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj existuje proti tvrzením předsedy vlády, že nemá s holdingem Agrofert už nic společného, celá řada důkazů a páteční rezoluce Evropského parlamentu je toho silným signálem. „Jako jediný orgán Evropské unie, který je volen přímo občany všech států, jsme přesvědčeni, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů,“ říká.

Kalousek: Arciďábla ze mě udělalo Babišovo PR, ale můžu si za to i sám

V určité době panovala představa, že kdyby nebyl Kalousek, nemocní by se uzdravili a ptáci začali zpívat. V rozhovoru pro CNN to řekl šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Zhodnotil také ekonomické dopady koronavirové krize: „Jestli na konci tohoto roku zjistíme, že jsme všichni o deset procent chudší, než jsme byli, tak jsme se z toho dostali ještě celkem slušně.“

Dusno mezi ANO a ČSSD. Naštvaný Babiš hrozil pádem vlády

Velké dusno zavládlo ve Sněmovně v koalici tvořené hnutím ANO a ČSSD. Podle zdrojů CNN Prima NEWS se premiér Andrej Babiš v úterý naštval kvůli kompenzačnímu bonusu a sociálním demokratům hrozil pádem vlády. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) zase ČSSD vmetla, že se na ně příště „vy*ere“.

Marvanová: Piráti a Čižinský by neměli být pyšní, připomínají mi „socialistu“ Klause

„Neumím si představit, že pražská koalice neudělá nic pro bydlení středních vrstev,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS radní Hana Kordová Marvanová. Podle ní by šlo ze strany Pirátů a hnutí Praha sobě o porušení koaliční smlouvy. „Naši partneři jsou politicky jinde, oproti nám hodně vlevo. Dostupné družstevní bydlení není bydlení zadarmo,“ říká k opětovným sporům na magistrátu. Rozpadne se kvůli tomu současná koalice?

reklama