reklama

Flegr: Leden nebude hezký, přijde třetí vlna. Šanci návratu do normálu jsme promarnili

Leden opravdu nebude hezký. Je důležité srazit epidemii koronaviru tak, aby bylo nakažených 500 lidí denně. Důležité je také všechny vytrasovat. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to uvedl evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr.

reklama

Flegr na demonstraci na Staroměstském náměstí pozván nebyl. „Kdyby mě pozvali, velmi bych váhal, mám toxoplazmózu, je možné že bych riskoval a šel bych tam vysvětlit zoufalým lidem, že to, proti čemu bojují, je špatně,“ řekl parazitolog.

K tématu

Podle evolučního biologa bychom se měli chovat rozumně. „Měli jsme šanci, měli jsme epidemii na lopatkách, ale my jsme rozvolnili a před lednem, kdy přijde třetí vlna, jsme naplnili nemocnice,“ sdělil.

Flegr také uvedl, že leden „opravdu nebude hezký“. „Musíme srazit epidemii tak, aby bylo 500 lidí denně – a všechny vytrasovat,“ dodal.

„Není jiná šance, než zkusit nejdrastičtějšími metodami tu vlnu zastavit. Bude to práce na leden. Výhledově co nejrychleji proočkovat maximum,“ sdělil Flegr s obavou, že k tomu nesměřujeme. „Jediná šance jsou kraje, tam jim záleží na lidech. Myslím si, že Evropská unie jim pomůže a vakcíny přijdou,“ míní Flegr.

Očkovat se Flegr nechá hned, jak to půjde

Odborník se chce sám proti koronaviru nechat očkovat. „Oni se nechají očkovat skoro všichni okamžitě, protože teď uvidí, jak nedostávají vakcíny ohrožení, potřební a jak je dostávají privilegovaní, Češi začnou závidět, a hlavně si uvědomí, proč se tady o to teď rvou, aby teda pokoutně dostali vakcíny. Když to zvládne stát a nedojdou nám jehly, tak si myslím, že opravdu do podzimu budou očkovaní všichni,“ dodal Flegr.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Do Česka pronikne teplý vzduch z jihu, bude až 7 °C. Ráno komplikovalo dopravu náledí
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama