CNN Prima News formulář

formulář

Výpis příspěvků ke štítku „formulář“

Sledujte Hlavní zprávy: Jak vyplnit žádost o příspěvek na bydlení?

Vidíme téměř 50procentní nárůst žádostí o příspěvek na bydlení. To jsou slova ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Pokud nechcete chodit osobně na úřad práce, vyplňte si žádost on-line, radí jak ministerstvo, tak vedení úřadů. Tak si redakce CNN Prima NEWS žádost o příspěvek na bydlení zkusila vyplnit. Nejen o tom v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

PŘEHLEDNĚ: Už žádné fronty na úřadech, o „rodičák“ můžete žádat on-line. Jak na to?

Od srpna mohou lidé žádat o rodičovský příspěvek on-line. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustilo portál v rámci slibované digitalizace. „Rodičák“ v současné době činí 300 tisíc korun a rodiče si mohou prostřednictvím formuláře určit i to, jak vysokou částku budou měsíčně pobírat. Jak o příspěvek tedy zažádat z pohodlí domova?

Fiala se Šlachtou se pohádali na ulici. Nezměníme všechno za půl roku, vypěnil premiér

V Pohořelicích nedaleko Brna došlo v pondělí k ostrému střetu mezi premiérem Petrem Fialou (ODS) a šéfem hnutí Přísaha Robertem Šlachtou. Oba politici se před zraky několika kolemjdoucích pohádali kvůli příspěvku na bydlení. Zatímco Šlachta tvrdil, že formuláře jsou pro lidi složité, Fiala se hájil tím, že jeho kabinet zdědil složitou byrokracii a zjednodušení nastane brzy.

Další Djokovičův přešlap. Ve formuláři lhal o tom, že před letem do Austrálie necestoval

Soudce Anthony Kelly rozhodl, že tenista Novak Djokovič dostane zpět své vízum a může startovat na Australian Open. Účast světové jedničky ale zatím ještě není definitivní a o dokument povolující vstup do země může Srb přijít, když tak rozhodne ministr pro imigraci. Mezitím vyplouvají na povrch další zvláštní informace ohledně toho, jak se Djokovič zachoval před příletem do Melbourne.

REPORTÁŽ: Očkovaným se svět neuzavírá aneb Cesta z Česka do Anglie a zpět s pařbou v Polsku

Jak se dostat do Velké Británie na vrcholu aktuální vlny pandemie covidu? Reportér CNN Prima NEWS vyzkoušel trasu z Česka přes polský Krakov a Londýn do jihoanglického Farehamu. A jen tak mimochodem, čtyřicetitisícový Fareham hlásí 90 procent očkovaných, ostrované přijali očkování s mimořádnou zodpovědností. Odmítačům proto britské úřady cestu za Lamanšský průliv všemožně komplikují, pro očkované je cesta o poznání snazší.

Dovolená v Chorvatsku jako před pandemií. Opatření ani certifikáty nikoho nezajímají

Že Češi nemají moře? Na chorvatských plážích to v letních měsících vypadá jinak. Čeští dovolenkáři během pandemie koronaviru doslova obsadili pobřeží v jejich oblíbených destinacích u Jadranu. Někteří zkrátka proto, že tam jezdí každý rok, pro mnoho z nich je ale cesta do Chorvatska nejjednodušší. Opatření, certifikáty či roušky tam totiž téměř nikoho nezajímají. A tak si turisté mohou užít dovolenou, jak byli zvyklí.

Sčítání lidu je přerušené, systém nestíhá. Formulář vyplnilo pouhých 20 tisíc občanů

Český statistický úřad pozastavil elektronické sčítání lidu. Důvodem je zatížení systému. Formulář nefunguje od sobotního rána a po vyplnění osobních údajů uvádí stránka na webu, že služba je dočasně nedostupná. Podle mluvčí Sčítání lidu 2021 Jolany Voldánové jsou všechna již vyplněná data v bezpečí. Kdy bude systém opět v provozu, zatím není jasné.