reklama

Francouzský rozhlas omylem „pohřbil“ na sto osobností. Mezi nimi i Alžbětu II.

Francouzská veřejnoprávní rozhlasová stanice Radio France International (RFI) v pondělí „pohřbila“ přibližně sto známých osobností. Byla mezi nimi například britská královna Alžběta II., brazilský fotbalista Pelé nebo třeba francouzská herečka Brigitte Bardotová. Stanice už se omluvila, nekrology zveřejnila omylem kvůli technickým potížím.

reklama

Zkrat veřejnoprávní stanice, která navíc vysílá do celého světa ve 12 jazykových mutacích, neunikl ani dalším francouzským médiím a novináři se tak škodolibě do kolegů pustili.

K tématu

Dohromady se RFI podařilo v pondělí ráno zveřejnit přibližně sto nekrologů. Předčasně tak „zemřel“ herec a režisér Clint Eastwood, herec Jean-Paul Belmondo nebo bývalý americký prezident Jimmy Carter.

Na první pohled šlo o pracovní verze

Naštěstí bylo většinou evidentní, že jde jen o pracovní verze. Místo data úmrtí byly uvedeny tři křížky, i další podrobnosti čekaly na doplnění. Třeba u britské královny Alžběty II. nechyběla poznámka, že kdyby zemřela na koronavirus, je třeba to zmínit hned v titulku.

„Výroba nekrologů není nic morbidního, je to běžná praxe. Je potřeba je mít připravené dopředu, protože je potřeba dostat je vysílání co nejdřív. Radio France International se za svou chybu ihned omluvilo,“ uvedl Jan Herget, vedoucí vydání zpravodajské relace CNN Prima NEWS.

„Kvůli technickému problému jsme publikovali na našich stránkách mnoho nekrologů. Pracujeme na nápravě a omlouváme se osobám, kterých se to týká, i vám, kteří nás sledujete a věříte nám,“ znělo v omluvě rozhlasové stanice.

RFI na svých stránkách nekrology depublikovala, většina se ale uchovala kvůli iniciativě internetové komunity, která je pečlivě ukládala. Jak poznamenal jeden z jejích členů, je vidět, že RFI se rozhodla ukončit rok 2020 ve velkém a jednou pro vždy.

K tématu

Tagy: Francie Alžběta II. omluva britská královna nekrolog omyl umělci sportovci veřejnoprávní média rozhlasová stanice RFI slavné osobnosti

Další hlavní zprávy

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Krize v letectví trvá: Ruzyně odbavila o 90 % méně cestujících. Obnoví se další spoje
Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama