reklama

Francouzský rozhlas omylem „pohřbil“ na sto osobností. Mezi nimi i Alžbětu II.

Francouzská veřejnoprávní rozhlasová stanice Radio France International (RFI) v pondělí „pohřbila“ přibližně sto známých osobností. Byla mezi nimi například britská královna Alžběta II., brazilský fotbalista Pelé nebo třeba francouzská herečka Brigitte Bardotová. Stanice už se omluvila, nekrology zveřejnila omylem kvůli technickým potížím.

reklama

Zkrat veřejnoprávní stanice, která navíc vysílá do celého světa ve 12 jazykových mutacích, neunikl ani dalším francouzským médiím a novináři se tak škodolibě do kolegů pustili.

K tématu

Dohromady se RFI podařilo v pondělí ráno zveřejnit přibližně sto nekrologů. Předčasně tak „zemřel“ herec a režisér Clint Eastwood, herec Jean-Paul Belmondo nebo bývalý americký prezident Jimmy Carter.

Na první pohled šlo o pracovní verze

Naštěstí bylo většinou evidentní, že jde jen o pracovní verze. Místo data úmrtí byly uvedeny tři křížky, i další podrobnosti čekaly na doplnění. Třeba u britské královny Alžběty II. nechyběla poznámka, že kdyby zemřela na koronavirus, je třeba to zmínit hned v titulku.

„Výroba nekrologů není nic morbidního, je to běžná praxe. Je potřeba je mít připravené dopředu, protože je potřeba dostat je vysílání co nejdřív. Radio France International se za svou chybu ihned omluvilo,“ uvedl Jan Herget, vedoucí vydání zpravodajské relace CNN Prima NEWS.

„Kvůli technickému problému jsme publikovali na našich stránkách mnoho nekrologů. Pracujeme na nápravě a omlouváme se osobám, kterých se to týká, i vám, kteří nás sledujete a věříte nám,“ znělo v omluvě rozhlasové stanice.

RFI na svých stránkách nekrology depublikovala, většina se ale uchovala kvůli iniciativě internetové komunity, která je pečlivě ukládala. Jak poznamenal jeden z jejích členů, je vidět, že RFI se rozhodla ukončit rok 2020 ve velkém a jednou pro vždy.

K tématu

Tagy: Francie Alžběta II. omluva britská královna nekrolog omyl umělci sportovci veřejnoprávní média rozhlasová stanice RFI slavné osobnosti

Další hlavní zprávy

Politika

Lidé budou moci navštívit příbuzné v sociálních zařízeních. Pouze s antigenním testem

Lidé budou moci navštívit příbuzné v sociálních zařízeních. Pouze s antigenním testem

V pondělí odpoledne se opět sešel kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Vláda se zabývala úpravou opatření v rámci protiepidemického systému PES. Česko se od čtvrtka přesune do stupně č. 3 a mělo by tak dojít k otevření restaurací, obchodů i služeb. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se také před novináři pochlubila, že stát dnes začal vyplácet jednorázový příspěvek důchodcům 5 000 korun.

Hnilička: Roušky v bazénu? Nelogické, ale vláda je chce při sportu ještě nechat
Slovenský skandál: Za šéfem Parlamentu do nemocnice i přes zákaz chodily přítelkyně
Bidenovu výhru potvrdily další dva klíčové státy. Zvítězil ve Wisconsinu a Arizoně
Deza měla v den otravy Bečvy havárii. Uniklá tekutina nebyla toxická, tvrdí chemička
Ženě s covidem sebrali po porodu dítě. Kauza hýbe celým Slovenskem
Alžbětu odchod rošťáka Harryho bolí. Své city ale skrývá, jinak by nastal chaos
reklama
reklama
Namísto strávníků usazuje plyšové pandy. Restauratér protestuje proti lockdownu

Německo

Domácí zpravodajství

Audit Evropské komise v lednu potvrdí Babišův střet zájmů. Premiér jej odmítá
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama