CNN Prima News generace

generace

Výpis příspěvků ke štítku „generace“

Před rokem 1989 jsme se měli lépe, myslí si každý šestý Čech. Průzkum překvapil

Každý šestý Čech se domnívá, že se před rokem 1989 měli lidé lépe. Více než polovina je však přesvědčena o opaku. Skeptičtí k vývoji po sametové revoluci jsou především zástupci nejstarší generace a také lidé s nižším vzděláním a nižšími příjmy. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Festival svobody – uskupení občanských organizací, které každoročně po celé České republice pořádají největší vzpomínkové akce k připomínce 17. listopadu.

Přemýšlí vaše dítě o sebevraždě? Expert popsal, jaké kroky tragédii předcházejí

Sebevražda je druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladistvých, a to hned po autonehodách. Čím si jedinec před tím, než si dobrovolně sáhne na život, prochází? A proč dnešní generace mladých tak často uvažuje o sebevraždě? Odpovědi na zásadní otázky hledal první díl podcastu GENERACE DEPRESE, který moderovala Terezie Tománková. Jedním z hostů byl i Jiří Horáček, přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK a vedoucí Centra pokročilých studií mozku a vědomí Národního ústavu duševního zdraví.

Přítelkyně z jedniček a nul? Vztahy s AI jsou problém, hrozí epidemie samoty, varuje expertka

Armády robotů umělé inteligence (AI) jako největší hrozba lidstva? Podle odborníků spočívá aktuální kybernetické nebezpečí ve zcela jiné oblasti. Čím dál tím více mužů totiž navazuje citový vztah s přítelkyněmi „z jedniček a nul“, které fungují právě na principu AI. Oslovení odborníci podle americké CNN navíc upozorňují, že velké množství zástupců mladé generace se raději spokojí s bezproblémovým virtuálním vztahem než s polovičkou z masa a kostí. Technologie se postupem času učí a snaží se o co největší uspokojení potřeb člověka za displejem, varují.

Děti nemají volební právo, důchodců je více. Vondráček mluvil o nespravedlnosti v příspěvcích

Dochází k nespravedlnostem. Důchodcům se od státu částka zvedne třikrát za rok, u rodičů to neplatí. Skoro bych řekl, že je to i tím, že děti nemají volební právo. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl předseda strany Svobodní Libor Vondráček, a to v reakci na projednávání rodičovského příspěvku ve Sněmovně. Poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková (STAN) vedle toho přiblížila, jaké další návrhy a projekty – kromě navýšení „rodičáku“ – jsou určeny na pomoc rodinám s dětmi.

Jelínková: S kůží na trh jde vláda kvůli mladým. Nabízí jistotu, ne chvilkový luxus jako Babiš

Tato vláda mohla udělat to, co ty přechozí – strčit hlavu do písku a tvářit se, že se jí důchodová reforma netýká. Kabinet Petra Fialy (ODS) je ale odvážný, nabízí jistotu, ne luxus. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS těmito slovy bránila vládní koalici místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková. Zdůraznila, že reforma důchodu se chystá zejména pro střední generaci a mladé.