Minulost Pavla v KSČ? Komunikační vražda, zamotává se do toho sám, tvrdí analytici

Už v lednu čekají Česko prezidentské volby. Podle sázkových kanceláří má v boji o Hrad stále největší šanci generál Petr Pavel. Obzvlášť v poslední době mu však jeho kritici připomínají komunistickou minulost. Politolog Jan Kubáček a komentátor Dalibor Balšínek se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli, že Pavel o tomto tématu není schopen obstojně komunikovat.

„Komunistická minulost Petra Pavla je věc, kterou mu lidé mohou neustále připomínat. Zvlášť, když se do toho furt zamotává. Neví, jak na to reagovat. Jeho nepřesvědčivá reakce ukazuje také na to, že bude chtít získat i voliče Miloše Zemana, což pro něj nebude moc přirozené. Je spíš kandidátem ‚dobré pražské společnosti‘. Bude zajímavé sledovat tento festival falešnosti,“ řekl Balšínek.

S jeho pohledem souhlasil i Kubáček: „Na to, že se Pavel na kampaň chystá tři roky, tak na vysvětlování své minulosti není dobře připraven. Zbytečně se v tom točí a trápí. Na začátku to téma obrovsky podcenil. V hloubce si jej znovu neprošel, aby si to svou argumentací dokázal obhájit. Přitom paradoxně to téma velkou část voličů nezajímá. Zaplétá se do toho sám, dává do médií nové odpovědi, což je komunikační vražda. Přitom Pavel neotevírá ekonomická témata. Myslím, že není nachystán na televizní debaty, což může být jeho největší slabina. Tam může začít ztrácet.“

První kolo volby proběhne 13. a 14. ledna, případné druhé kolo o 14 dní později. Současnému prezidentovi Miloši Zemanovi skončí druhé období 8. března a hlavou státu už podle zákona znovu být nemůže.

Celý rozhovor s Kubáčkem a Balšínkem najdete v úvodním videu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
17:37

Chaos, chyby, protesty. Putinovu mobilizaci provází problémy, rukovat musí hlavně menšiny

17:14

Na území Evropské unie minulý týden vstoupilo 66 tisíc Rusů, což bylo o 30 procent více než předcházející týden, uvedla unijní pohraniční agentura Frontex.

16:50

Výsledek Moskvou organizovaných hlasování na Ukrajině nezmění nic na politice Kyjeva, řekl podle AFP šéf ukrajinské diplomacie Kuleba

16:47

Bulharsko doporučilo svým občanům, aby odjeli z Ruska a necestovali do něho

Živě
ON-LINE: Máme právo použít jaderné zbraně, říká Medveděv. NATO podle něj nezasáhne

Ruská invaze na Ukrajinu začala před více než sedmi měsíci. Volodymyr Zelenskyj vyzval ruské vojáky, aby utekli z fronty nebo se vzdali, a opřel se do akcí Ruska v Doněcké oblasti. Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260 tisíc mužů. Evropské země se v současnosti neshodnou, zda přijímat ruské migranty. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně.

Jízdenky na vlak mohou podražit až o 17 procent, přiznává Kupka. Jasno bude v říjnu

Zdražování se v brzké době nevyhne ani železnici. Také dopravci se totiž potýkají s rostoucími cenami energií, které musí začít nevyhnutelně promítat do cen jízdenek. Přestože parametry prosincového navýšení cen u Českých drah ještě nejsou známé, mohlo by se zdražení kvůli inflaci pohybovat i kolem 17 procent, připustil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Od září se navíc na dráhu vrátil větší počet cestujících, proto rychleji mizí levnější jízdenky. Značná část cestujících si tak připlatí již nyní.

Brutální napadení kvůli banálnímu dotazu. Kateřinu zbil na zastávce v Plzni neznámý muž

Kateřina z Plzně prožila velmi nepříjemnou zkušenost. Na zastávce Sady pětatřicátníků ji napadl muž poté, co ho upozornila na to, aby neházel odpadky na zem, ale do koše, který se na místě nacházel. Místo toho, aby uposlechl, začal rozdávat rány do hlavy. Ženu poté odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Utrpěla několik pohmožděnin, nevidí na pravé oko a má lehký otřes mozku.

Domácí zpravodajství

Policie pátrá po ženě z Prahy trpící schizofrenií. Rodina se obává o její život

Policisté pátrají po osmadvacetileté ženě z Prahy, která v noci na úterý odešla z bydliště svých rodičů v Dolanech nad Vltavou na Mělnicku. Trpí schizofrenií a měla by užívat léky, které však bere nepravidelně. V minulých dnech už byla pohřešovaná. Naposledy ji našli lidé ve špatném zdravotním stavu, kdy několik dní nejedla a byla podchlazená. Rodina se proto obává o její život a zdraví, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Kalousek útočí na STAN: Vyžírky a odpadkový koš pro šíbry, už chápu jejich svatbu s ANO

Bývalý předseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek kritizoval nově vznikající plzeňskou koalici Pirátů, STAN a ANO s podporou SPD již v neděli. V pondělí se jeho ostrá slova zaměřila zejména na STAN a jejich kandidáta Petra Náhlíka, který poskočil z 11. místa na první. Kalousek označil hnutí Starostů a nezávislých za odpadkový koš, který smrdí rozličnými pachy.