
Drama na okraji Prahy: Hasiči vyjížděli k hořící chatce, na místě našli osobu bez známek života
Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu uplynulo už téměř půl roku. Řada světových politiků se proti této agresi postavila a počínání ruského prezidenta Vladimira Putina odsoudila, a to včetně těch, kteří jej dříve hájili. Jsou ale i tací, kteří Putinovi nadále pochlebují a hlásají na Západě jeho názory. Pravděpodobně nejviditelnějším z nich je bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, který Putina stále považuje za osobního přítele a teprve v květnu se vzdal vysoké funkce v ruském ropném gigantu Rosněft. I tak dnes na svoji adresu slýchá, že je „zrádce“ a někteří volají po tom, aby na něj byly uvaleny sankce.
Moskva si přeje diplomatické řešení války na Ukrajině, uvedl po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Válka je podle něj chybou ruské vlády, svého přátelství s hlavou ruského státu se ale zříci nehodlá, informovala agentura DPA. Do Moskvy zavítal Schröder minulý týden. Médiím tehdy řekl, že je na dovolené.
Poslanci německé pravicové unie CDU/CSU, která je od loňských zářijových voleb v opozici, chtějí bývalému sociálně-demokratickému kancléři Gerhardu Schröderovi zrušit či výrazně omezit všechny jeho výsluhy a příspěvky. Jde o reakci na to, že si Schröder nadále stojí za svými úzkými vazbami na Rusko a prezidenta Vladimira Putina.
Táhni do Moskvy, vzkázal starosta Kyjeva Vitalij Kličko bývalému německému kancléři Gerhardu Schröderovi. Někdejšího boxerského šampiona cituje deník Bild. Důvodem jsou Schröderovy vazby na Moskvu, konkrétně na ruského prezidenta. Schröder je dlouhodobě v Německu považován za „Putinova muže“.
Kvůli ruské agresi na Ukrajině míří kritika na bývalé politiky v Rakousku a Německu. Exkancléři obou zemí Wolfgang Schüssel a Gerhard Schröder totiž stále zůstávání v dozorčích radách předních ruských společností Lukoil, Rosněfť a Nord Stream 2.
V Německu sílí kritika politiků, kteří mají být spoluzodpovědní za současnou krizi mezi Ukrajinou a Ruskem. „Byli jsme příliš důvěřiví, vždy jsme podceňovali Putinovu brutalitu a bezohlednost,“ uvedl v rozhovoru pro deník Bild dlouholetý zahraničněpolitický poradce Angely Merkelové Christoph Heusgen. „Putin se směje západním vládám,“ komentoval poslední události ve vysílání německé veřejnoprávní televize ZDF Clemens Fuest, šéf Institutu pro ekonomický výzkum při Mnichovské univerzitě (Ifo).
Německo zradilo Ukrajinu a očividně nadbíhá Rusku. Taková slova volí bývalý legendární boxerský šampion a dnes starosta Kyjeva Vitalij Kličko v komentáři pro německý deník Bild. Kritizuje také postoje některých významných Němců, kteří se podle něj staví na stranu Ruska. Mimo jiné však burcuje, že Ukrajinci budou s Rusy tvrdě bojovat.
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj tvrdí, že jeho srpnovou otravu na palubě letadla nařídil přímo prezident Vladimír Putin. Přímý důkaz však neexistuje. V prvním obsáhlém rozhovoru, který poskytl po svém propuštění z nemocnice v Berlíně německému deníku Bild, popisuje Navalnyj, jak ho Putin a jeho lidé roky šikanují, zavírají bankovní konta nejen jemu, ale také synovi.