CNN Prima News Gerhard Schröder

Gerhard Schröder

Výpis příspěvků ke štítku „Gerhard Schröder“

„Zrádce“ Schröder a další. Kdo Putinovi stále pochlebuje? Mezi jeho obhájci jsou velká jména

13. srpna 2022 05:48

Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu uplynulo už téměř půl roku. Řada světových politiků se proti této agresi postavila a počínání ruského prezidenta Vladimira Putina odsoudila, a to včetně těch, kteří jej dříve hájili. Jsou ale i tací, kteří Putinovi nadále pochlebují a hlásají na Západě jeho názory. Pravděpodobně nejviditelnějším z nich je bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, který Putina stále považuje za osobního přítele a teprve v květnu se vzdal vysoké funkce v ruském ropném gigantu Rosněft. I tak dnes na svoji adresu slýchá, že je „zrádce“ a někteří volají po tom, aby na něj byly uvaleny sankce.

Válka je chybou Ruska. Chce ji ale řešit diplomaticky, řekl Schröder po schůzce s Putinem

3. srpna 2022 15:38

Moskva si přeje diplomatické řešení války na Ukrajině, uvedl po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Válka je podle něj chybou ruské vlády, svého přátelství s hlavou ruského státu se ale zříci nehodlá, informovala agentura DPA. Do Moskvy zavítal Schröder minulý týden. Médiím tehdy řekl, že je na dovolené.

Seberte Schröderovi výsluhy. Jeho přátelství s Putinem škodí Německu, tvrdí poslanci

18. května 2022 09:16

Poslanci německé pravicové unie CDU/CSU, která je od loňských zářijových voleb v opozici, chtějí bývalému sociálně-demokratickému kancléři Gerhardu Schröderovi zrušit či výrazně omezit všechny jeho výsluhy a příspěvky. Jde o reakci na to, že si Schröder nadále stojí za svými úzkými vazbami na Rusko a prezidenta Vladimira Putina.

Putin se Západu směje. Podcenili jsme jeho brutalitu, zazlívají politikům v Německu

23. února 2022 15:43

V Německu sílí kritika politiků, kteří mají být spoluzodpovědní za současnou krizi mezi Ukrajinou a Ruskem. „Byli jsme příliš důvěřiví, vždy jsme podceňovali Putinovu brutalitu a bezohlednost,“ uvedl v rozhovoru pro deník Bild dlouholetý zahraničněpolitický poradce Angely Merkelové Christoph Heusgen. „Putin se směje západním vládám,“ komentoval poslední události ve vysílání německé veřejnoprávní televize ZDF Clemens Fuest, šéf Institutu pro ekonomický výzkum při Mnichovské univerzitě (Ifo).

Doktor Železná pěst se zlobí. Německo nás zradilo, Ukrajina se bude bránit, hřmí Kličko

25. ledna 2022 23:02

Německo zradilo Ukrajinu a očividně nadbíhá Rusku. Taková slova volí bývalý legendární boxerský šampion a dnes starosta Kyjeva Vitalij Kličko v komentáři pro německý deník Bild. Kritizuje také postoje některých významných Němců, kteří se podle něj staví na stranu Ruska. Mimo jiné však burcuje, že Ukrajinci budou s Rusy tvrdě bojovat.

Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj

20. října 2020 08:16

Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj tvrdí, že jeho srpnovou otravu na palubě letadla nařídil přímo prezident Vladimír Putin. Přímý důkaz však neexistuje. V prvním obsáhlém rozhovoru, který poskytl po svém propuštění z nemocnice v Berlíně německému deníku Bild, popisuje Navalnyj, jak ho Putin a jeho lidé roky šikanují, zavírají bankovní konta nejen jemu, ale také synovi.