reklama

V pražské Modřanské ulici hořela hala, hasiči zásah ukončili po 13 hodinách

V pražské Modřanské ulici v pondělí ráno vzplála hala. Dopoledne hasiči požár lokalizovali, zásah ale ukončili až před 19:00, tedy po více než 13 hodinách. Uvedli to na svém Twitteru. Chemici hasičů ráno doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat, v podvečer upozornili, že zplodiny hoření se už do obytných částí nešíří.

reklama

Požár zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu, před 15:00 byla Modřanská ulice znovu kompletně zprůjezdněna. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na Twitteru a z webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemusela nikoho ošetřit.

Hořel zděný objekt, z ohně stoupal hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. V hale bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení a nábytku. „Velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Požářiště bylo rozděleno na tři úseky. Chemici z laboratoře nezjistili překročené limity hygienických norem v obytné části Braníka a Modřan,“ uvedli hasiči po 09:30.

„Když jsme sem přijeli kolem šesté hodiny ranní, plameny šlehaly ze střechy do několika metrů. Ta hala byla plná nábytku, matrací, oděvů, takže intenzita požáru byla vysoká,“ uvedl pro CNN Prima NEWS tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Už ráno se propadla střecha a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali obtížně. Zásah proto trval dlouho, hasiči vyhledávali skrytá ohniska. „Z Braníka odjely všechny jednotky, další kontrola místa požáru bude ve večerních hodinách,“ uvedli hasiči kolem 19:00.

K zásahu vyjelo šest profesionálních a pět dobrovolných hasičských jednotek. Zdravotničtí záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego.

/ fotografií

Příčinu a rozsah škod šetří hasičští a policejní vyšetřovatelé.

Požár haly v pražských Modřanech
Požár haly v pražských Modřanech
Zdroj: Hasiči Praha

K tématu

Tagy: hasiči oheň zásah požár Praha

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Současný předseda Pirátů Ivan Bartoš se krátce před svým zvolením do čela strany v roce 2009 nechal slyšet, že by neměl problém s tím, kdyby byla Evropa muslimská a přiznal i fakt, že v roce 2003 hlasoval proti vstupu Česka do Evropské unie. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS své tehdejší postoje vysvětluje tím, že šlo o mladickou rebelii zapříčiněnou i nedostatkem informací. Dnes je za členství v EU rád a problém by měl i s muslimskou Evropou.

Koronavirus

Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci

Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci

Únik koronaviru z wuchanské laboratoře nelze vyloučit. Řádné vyšetřování by mělo být transparentní, objektivní a založené na datech, píší v otevřeném dopise vědci z univerzit Stanford, Cambridge, Harvard, Yale či Massachusettského technologického institutu (MIT). Kritizují Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za odmítání této teorie a volají po dalším vyšetřování.

Izraelci zaútočili na podzemní město Hamásu. Z Gazy přesto stále srší stovky raket
Vztah číšník-host? Kontrolování testů není dobrý začátek, má jasno Pohlreich
Epidemioložka: Někteří lidé si nevytvoří dostatek protilátek ani po očkování
Epidemie dál zpomaluje. Ve čtvrtek přibylo o 350 nakažených méně než před týdnem
reklama
reklama
S muslimskou Evropou nemám problém, psal před lety Bartoš. Hlasoval proti vstupu do EU

Politika

Domácí zpravodajství

Nesmysly s DPH. U sladkých nápojů je nejnižší sazba, Češi přitom tloustnou
Další články
reklama
reklama