CNN Prima News hatchback

hatchback

Výpis příspěvků ke štítku „hatchback“

Subaru Crosstrek je autem do nepohody, které zvládá i těžký terén. Škoda příliš malého kufru

Do České republiky dorazila nová generace globálně nejprodávanějšího modelu Subaru. Novinka se přejmenovala z XV na Crosstrek a s novou vizáží se snaží zaujmout, a to zejména komfortem za volantem, elektrifikovanou pohonnou jednotkou e-Boxer a stálým pohonem všech čtyř kol. Robustní crossover z Japonska se také dočkal pokročilejších asistenčních systémů a výrazně tužší karoserie.

TEST: Elektrická Cupra Born skrývá ve sportovním těle praktické auto, cenou je však mimo

Jestli se má některá kategorie elektromobilů šanci na trhu reálně uchytit, jsou to pravděpodobně vozy kompaktní velikosti, jako je Cupra Born. Sesterský model Volkswagenu ID.3 od Seatu sází na atraktivnější vizáž, jezdí však velmi podobně a nabízí i impozantní výkonové parametry. Bude to ale stačit na nastupující čínskou konkurenci, která bojuje úplně jinými zbraněmi?

Porovnali jsme zbrusu nový Hyundai Ioniq 5 se Škodou Enyaq iV. Výsledek překvapí

Počet elektromobilů za posledních pár let rapidně vzrostl. Důvodem je bezesporu příchod nových modernějších technologií, jejich delší dojezd, kratší nabíjení, ale i nižší pořizovací cena. Zatímco dříve nebylo z čeho vybírat, dnes zákazníci bojují s úplně opačným problémem. Elektrických aut je najednou tolik, že člověk vlastně ani neví, jaký si vybrat. Redakce CNN Prima NEWS se proto rozhodla takovým lidem pomoci. Porovnala dva nejlepší masově vyráběné elektromobily současnosti – zbrusu nový Hyundai Ioniq 5 se Škodou Enyaq iV.