reklama
CNN Prima News Herbert Diess

Herbert Diess

Výpis příspěvků ke štítku „Herbert Diess“

Šéf Volkswagenu naštval odbory a kýve se pod ním židle. Kdo může Diesse nahradit?

11. listopadu 2021 08:49

Když Herbert Diess promluvil ve Wolfsburgu k zaměstnancům největší evropské automobilky, sotva si dovedl představit, že to mohl být jeho poslední takový projev. Řečmi o nutných změnách totiž naštval odbory a v kuloárech Volkswagenu už se hovoří o jeho sesazení z funkce výkonného ředitele koncernu. O jeho osudu má tento týden jednat smírčí výbor skupiny.

Drtí nás Tesla, budeme propouštět, varuje šéf Volkswagenu. V ohrožení je i Škoda Auto

9. listopadu 2021 08:21

První evropská Gigafactory americké automobilky Tesla je téměř hotova. Už příští rok by z jejích výrobních linek měly sjíždět první elektromobily. Konkurence se děsí, protože jsou v ohrožení desetitisíce pracovních míst. A to nejen ve Volkswagenu, ale i ve Škodě Auto spadající pod jeho křídla. „Nyní se rozehrála velká bitva o to, která z fabrik a lokací to odnese,“ varuje šéf tuzemských odborů Josef Středula.

Superb do Bratislavy a neskončit jako Nokia, popisuje budoucnost šéf Volkswagenu Diess

12. listopadu 2020 06:06

Generální ředitel druhé největší automobilky světa Herbert Diess dal v uplynulém týdnu hned dvakrát nahlédnout do budoucnosti koncernu Volkswagen. České publikum zajímá hlavně informace, že německý producent motorových vozidel plánuje přesunout výrobu limuzíny Superb do Bratislavy. I dovnitř koncernu pak Diess vzkázal, že Volkswagen se nachází na kritické křižovatce. S pandemií koronaviru si prý zatím poradil celkem dobře, šéfa ale zneklidňuje konkurence, která se v oboru zjevila teprve nedávno. „Potřebujeme zcela přehodnotit vnímání vozidel jako takových,“ uvedl Diess v rozhovoru pro agenturu Bloomberg.

reklama