CNN Prima News Herbert Diess

Herbert Diess

Výpis příspěvků ke štítku „Herbert Diess“

Šéf koncernu VW: Elektromobily nedávají smysl, pokud je napájíme z uhlí

28. ledna 2022 07:15

Německý koncern Volkswagen už investoval do elektromobility obrovské prostředky. Ale i jeho šéf si uvědomuje, že cíl skoncovat se spalovacími motory do roku 2035 je téměř nemožný. Při důrazu na elektrifikaci dopravy by se podle něj nemělo zapomínat, že některé země vyrábějí většinu elektřiny z uhlí. Tam podle něj nemá smysl elektromobily prodávat. Diess konkrétně zmínil Polsko.

Šéf Volkswagenu naštval odbory a kýve se pod ním židle. Kdo může Diesse nahradit?

11. listopadu 2021 08:49

Když Herbert Diess promluvil ve Wolfsburgu k zaměstnancům největší evropské automobilky, sotva si dovedl představit, že to mohl být jeho poslední takový projev. Řečmi o nutných změnách totiž naštval odbory a v kuloárech Volkswagenu už se hovoří o jeho sesazení z funkce výkonného ředitele koncernu. O jeho osudu má tento týden jednat smírčí výbor skupiny.

Drtí nás Tesla, budeme propouštět, varuje šéf Volkswagenu. V ohrožení je i Škoda Auto

9. listopadu 2021 08:21

První evropská Gigafactory americké automobilky Tesla je téměř hotova. Už příští rok by z jejích výrobních linek měly sjíždět první elektromobily. Konkurence se děsí, protože jsou v ohrožení desetitisíce pracovních míst. A to nejen ve Volkswagenu, ale i ve Škodě Auto spadající pod jeho křídla. „Nyní se rozehrála velká bitva o to, která z fabrik a lokací to odnese,“ varuje šéf tuzemských odborů Josef Středula.

Superb do Bratislavy a neskončit jako Nokia, popisuje budoucnost šéf Volkswagenu Diess

12. listopadu 2020 06:06

Generální ředitel druhé největší automobilky světa Herbert Diess dal v uplynulém týdnu hned dvakrát nahlédnout do budoucnosti koncernu Volkswagen. České publikum zajímá hlavně informace, že německý producent motorových vozidel plánuje přesunout výrobu limuzíny Superb do Bratislavy. I dovnitř koncernu pak Diess vzkázal, že Volkswagen se nachází na kritické křižovatce. S pandemií koronaviru si prý zatím poradil celkem dobře, šéfa ale zneklidňuje konkurence, která se v oboru zjevila teprve nedávno. „Potřebujeme zcela přehodnotit vnímání vozidel jako takových,“ uvedl Diess v rozhovoru pro agenturu Bloomberg.

Na Slovensku mají jasno: Výroba Škody Superb se odstěhuje z Kvasin do Bratislavy

11. listopadu 2020 10:40

Podle slovenských médií i hlavní tiskové agentury TASR je přesun výroby vlajkové lodi české automobilky do někdejších bratislavských automobilových závodů jasnou věcí. Volkswagen na Slovensku proinvestuje až miliardu eur. Spolkne je náběh výroby budoucích generací vlajkových lodí Škody a Volkswagenu do bratislavského závodu německého koncernu.