CNN Prima News hnutí STAN

hnutí STAN

Výpis příspěvků ke štítku „hnutí STAN“

KOMENTÁŘ: Vláda ODS a ANO? Hnutí STAN v čele s Rakušanem pro ni dělá maximum

Video ze šatny, naschvály ministra Dvořáka nebo tour de znevýhodněné regiony, či vypouštění informací o zestátnění ČEZu. Za posledních pár týdnů je bilance politických přešlapů hnutí STAN skutečně obdivuhodná. A obdivuhodná je také trpělivost, jakou mají s největším vládním potížistou ostatní koaliční partneři, zejména ODS. Otázkou však je, jak dlouho ještě…

Farský kritizoval vládní balíček: Nulové daně na knihy a víno nemají logiku, vydělají dovozci

Nedokážu ekonomicky vysvětlit, proč by měly knihy spadnout do nulové sazby DPH ani proč nebyla uvalena spotřební daň na tiché víno. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda hnutí STAN Jan Farský s tím, že v obou těchto bodech příliš logiky nevidí. Dokázal by si však představit variantu, že by se na knihy uplatňovala snížená sazba DPH. V případě vína tomu ale nerozumí vůbec, jelikož místo českých a moravských vinařů na tom vydělají spíše dovozci.

Rakušan slibuje očistu hnutí STAN. Zklamání, už vás volit nebudu, vyslechl si od lidí

Musíme si spoustu věcí uvnitř hnutí STAN vyříkat. Kauzu Petra Hlubučka jsme řešili hned a udělali jsme maximum, napsal na sociálních sítích předseda a ministr vnitra Vít Rakušan. Podotkl, že pokud očištění hnutí nezvládne, „bude STAN už bez Rakušana“. Na internetu se nicméně dočkal nemalé vlny kritiky, a to i ze strany svých voličů. Mnozí z nich neskrývali zklamání z četných kauz, které se točí kolem hnutí. „Volil jsem vás, už nebudu,“ vzkázali mu někteří z nich.

Hnutí STAN kvůli Hlubučkově kauze prověřuje obdržené dary. Chce vrátit statisíce korun

Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v souvislosti s korupční kauzou v pražském dopravním podniku prověřuje obdržené dary. Plánuje, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patrně patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou. Do této trojice patří i již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). Spojitost s Redlem zatím našlo hnutí u daru 300 tisíc korun z roku 2020, uvedlo v tiskové zprávě.

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Bartoš hraje na harmoniku, Babiš vyjídá ledničku. Čím politici letos lákají voliče?

Premiér, který v noci „vyžírá“ lednici, další se zase spojují s celebritami. Doby, kdy politici jen rozdávali letáky a balonky, jsou dávno pryč. Teď se snaží zalíbit a přiblížit voličům, jak to jen jde. Do voleb zbývají tři měsíce a už nyní je nabídka politiků pestrá. Ukazují děti, psy, slibují autogramy a dělají si legraci ze svých protivníků.