reklama
CNN Prima News hnutí STAN

hnutí STAN

Výpis příspěvků ke štítku „hnutí STAN“

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

25. září 2021 19:41

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Bartoš hraje na harmoniku, Babiš vyjídá ledničku. Čím politici letos lákají voliče?

22. července 2021 07:12

Premiér, který v noci „vyžírá“ lednici, další se zase spojují s celebritami. Doby, kdy politici jen rozdávali letáky a balonky, jsou dávno pryč. Teď se snaží zalíbit a přiblížit voličům, jak to jen jde. Do voleb zbývají tři měsíce a už nyní je nabídka politiků pestrá. Ukazují děti, psy, slibují autogramy a dělají si legraci ze svých protivníků.

Jurečka: Babišovi na ruku nejdu. Volební systém je nefér a rozpočet bezcenný

6. prosince 2020 15:31

Předseda lidovců Marian Jurečka věří, že se volební koalice s ODS a TOP 09 popere o vítězství v příštích sněmovních volbách. Nebojí se ani případné vládní spolupráce s Piráty a STAN. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS připomíná, že většina lídrů těchto stran jsou „Husákovy děti“, tudíž představitelé nové politické generace, kteří nejsou napojení na historické struktury svých stran. Má nakročeno být lídrem koalice v Olomouckém kraji a odmítá kritiku, že by jako ministr zemědělství šel na ruku Andreji Babišovi (ANO).

Nechápu, proč nechcete dát lidem peníze, osočil Babiš opoziční poslankyni

3. prosince 2020 18:34

Premiér Andrej Babiš (ANO) se během čtvrtečních interpelací ve Sněmovně střetl s poslankyní STAN Věrou Kovářovou. Spor panoval kolem zrušení superhrubé mzdy a souvisejícího významného snížení daně z příjmu. Kovářová Babiše obvinila z veletočů, když takový návrh před časem odmítal a nyní ho prosazuje. Premiér reagoval otázkou, proč Kovářová odpírá občanům více peněz. Zároveň se označil za nejlepšího ministra financí.

Sledujte ŽIVĚ: Sněmovna žádá vládu, aby zajistila vyšetření úniku chemikálií do Bečvy

3. prosince 2020 10:34

Sněmovna žádá vládu, aby zajistila důkladné vyšetření dvojího úniku chemikálií z letošního září a října do řeky Bečvy. Vláda by také podle Sněmovny měla dohlédnout na uložení exemplárních pokut viníkům včetně povinnosti nahradit vzniklé škody. Sněmovna se tak usnesla dnes na závěr debaty o úniku chemikálií do Bečvy. S návrhem usnesení přišli poslanci Dana Balcarová (Piráti), Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a Stanislav Blaha (ODS). Sněmovna už o Bečvě debatovala 13. listopadu, k závěru ale tehdy nedospěla.

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem

27. listopadu 2020 09:37

Šéf Pirátů a pravděpodobný lídr koalice se STAN Ivan Bartoš je připraven být důstojným premiérem, pokud koalice vyhraje. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň řekl, že si dokáže představit vládu sestavenou z pěti stran, a poodhalil jména kandidátů na ministry. Hraje se podle něj především o budoucnost Česka bez Andreje Babiše, země může být v zásadním dějinném zlomu.

Cíl je vyhrát. Máme velký průnik v programu, říká Rakušan ke spolupráci s Piráty

24. listopadu 2020 11:54

Cílem není procentuální zisk, cíl je vyhrát a změnit kvalitativně obsah politiky v České republice, řekl CNN Prima NEWS předseda hnutí STAN Vít Rakušan o koaliční smlouvě s Piráty. O té budou jednat začátkem příštího roku. Spolupráci ve Sněmovně si Piráti odhlasovali v on-line referendu a i předseda Pirátů Ivan Bartoš vnímá spojení těchto dvou stran jako cestu k možnému vítězství v blížících se sněmovních volbách. Podle Rakušana mají více styčných bodů v programu než těch, které je rozdělují.

Piráti mají jasno. Koalici se STAN dali zelenou, podpořilo ji 81 procent hlasujících

23. listopadu 2020 22:24
Aktualizováno

Piráti si po týdnech debat a čtyř dnech hlasování schválili zahájení jednání s hnutím STAN o koalici pro volby v roce 2021. V pondělí večer o tom informovali na stranickém fóru. Pro bylo 81 procent hlasujících Pirátů, tedy 695 členů. Proti se jich vyjádřilo 224, což představuje 26 procent členské základny. Celkem se hlasování zúčastnilo 80 procent Pirátů z celkového počtu 1079.

Koalicí se STAN odstavíme Babiše i Zemana, doufá Michálek. Piráti rozjeli hlasování

20. listopadu 2020 09:44

Piráti v pátek v 10:00 startují klíčové hlasování o tom, zda vstoupí do vyjednávání se STAN o sestavení koalice pro sněmovní volby v roce 2021. Na stranickém fóru budou moci hlasovat až do pondělní 22. hodiny. Vedení strany v čele s Ivanem Bartošem a šéfem poslanců Jakubem Michálkem se řadové straníky celý říjen i listopad snažilo přesvědčit o tom, že koalice má smysl a jen v rámci ní mohou porazit hnutí ANO, odstavit současného premiéra Babiše i prezidenta Miloše Zemana a směřovat k vládním křeslům.

reklama