CNN Prima News hnutí STAN

hnutí STAN

Výpis příspěvků ke štítku „hnutí STAN“

Březina o kauze Hlubuček: Odstoupit by měl i Hřib. Zdá se, že vše kryl a toleroval

21. června 2022 20:18

Kauza Petra Hlubučka ze STAN ovlivňuje celou českou politiku. Prezidentští kandidáti Tomáš Březina a Tomáš Zima v pořadu Co Čech, to politik! zhodnotili, jak se korupční kauza dotýká i politiků, kteří nejsou ve hnutí. „Lidé by měli odstupovat, stejně jako primátor Zdeněk Hřib. Jestli o všem věděl a nekonal, tak je to strašlivé,“ podotkl Březina.

Rakušan slibuje očistu hnutí STAN. Zklamání, už vás volit nebudu, vyslechl si od lidí

18. června 2022 22:59

Musíme si spoustu věcí uvnitř hnutí STAN vyříkat. Kauzu Petra Hlubučka jsme řešili hned a udělali jsme maximum, napsal na sociálních sítích předseda a ministr vnitra Vít Rakušan. Podotkl, že pokud očištění hnutí nezvládne, „bude STAN už bez Rakušana“. Na internetu se nicméně dočkal nemalé vlny kritiky, a to i ze strany svých voličů. Mnozí z nich neskrývali zklamání z četných kauz, které se točí kolem hnutí. „Volil jsem vás, už nebudu,“ vzkázali mu někteří z nich.

Hnutí STAN kvůli Hlubučkově kauze prověřuje obdržené dary. Chce vrátit statisíce korun

18. června 2022 15:25

Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v souvislosti s korupční kauzou v pražském dopravním podniku prověřuje obdržené dary. Plánuje, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patrně patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou. Do této trojice patří i již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). Spojitost s Redlem zatím našlo hnutí u daru 300 tisíc korun z roku 2020, uvedlo v tiskové zprávě.

Zemětřesení v hnutí STAN: Rakušan plánuje velkou obměnu ve vedení, dotkne se i Gazdíka

18. června 2022 13:10

Kontakty místopředsedy hnutí STAN Petra Gazdíka s podnikatelem Michalem Redlem se ministru školství mohou stát osudnými. Policie totiž naznačuje, že právě Redl je hlavní tváří organizované skupiny, jež měla z pražského dopravního podniku protiprávně získávat peníze. A to se pochopitelně nelíbí šéfovi vládního hnutí Vítu Rakušanovi.

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

25. září 2021 19:41

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Bartoš hraje na harmoniku, Babiš vyjídá ledničku. Čím politici letos lákají voliče?

22. července 2021 07:12

Premiér, který v noci „vyžírá“ lednici, další se zase spojují s celebritami. Doby, kdy politici jen rozdávali letáky a balonky, jsou dávno pryč. Teď se snaží zalíbit a přiblížit voličům, jak to jen jde. Do voleb zbývají tři měsíce a už nyní je nabídka politiků pestrá. Ukazují děti, psy, slibují autogramy a dělají si legraci ze svých protivníků.

Jurečka: Babišovi na ruku nejdu. Volební systém je nefér a rozpočet bezcenný

6. prosince 2020 15:31

Předseda lidovců Marian Jurečka věří, že se volební koalice s ODS a TOP 09 popere o vítězství v příštích sněmovních volbách. Nebojí se ani případné vládní spolupráce s Piráty a STAN. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS připomíná, že většina lídrů těchto stran jsou „Husákovy děti“, tudíž představitelé nové politické generace, kteří nejsou napojení na historické struktury svých stran. Má nakročeno být lídrem koalice v Olomouckém kraji a odmítá kritiku, že by jako ministr zemědělství šel na ruku Andreji Babišovi (ANO).