CNN Prima News holubi

holubi

Výpis příspěvků ke štítku „holubi“

Zemřela „holubí dáma“ ze Žižkova. Bylo jí teprve 25 let, prohrála boj s psychickou nemocí

Boj s psychickými nemocemi je různorodý. Pro 25letou Vanessu Vymětalovou byli životní oporou v nerovném souboji holubi. Chodila je krmit do parku nedaleko svého bydliště. O psychice a nemocech duše chtěla veřejně mluvit, šířit osvětu. Svůj boj ale nakonec nevyhrála a hraniční porucha osobnosti, kvůli které trpěla depresemi a panickými ataky, ji dohnala k sebevraždě. O případu informoval web Blesk.cz.

Praha se chystá vybudovat holubníky a šetrně tak bojovat s přemnoženými ptáky

Vedení hlavního města se rozhodlo bojovat s přemnoženou populací holubů vybudováním holubníku na Mariánském náměstí. Vznikne na půdě jednoho z domů a pojme asi 150 holubů. Odborníci tam ptákům pak budou měnit část vajec za umělá, čímž bude město jejich populaci regulovat. Vybudování holubníku vyšlo na 142 000 korun. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. V metropoli je počet holubů odhadován na 100 000 kusů. Podobu svého holubníku našla v architektonické soutěži Praha 3, která jej plánuje na Vítkově.

Zvířecí hrdinové: Sestřelená holubice i přes vážná zranění zachránila 194 mužů

Dalším zvířecím hrdinou, kterého byste rozhodně měli znát, je holubice Cher Ami. Malá opeřená hrdinka, která zachránila skoro dvě stě amerických vojáků, kteří se ocitli pod palbou vlastních spojenců. Byla několikrát zasažena německou střelbou, i přes svá zranění ale uletěla za 25 minut přes 40 kilometrů a zprávu, která zachránila 194 vojáků, doručila.