Hvězda amerických filmů bude v Moskvě trénovat budoucí vojáky. Mají potenciál, říká Seagal

Steven Seagal dal o sobě opět vědět. Přímo v centru Moskvy tento týden otevřel národní centrum aikida. V něm budou trénovat mladí lidé, kteří chtějí v budoucnu vstoupit do armády nebo dalších složek ruských ozbrojených sil. Herec se podporou ruského vládce Vladimira Putina nikterak netají a v minulosti už také posloužil ruské propagandě k ospravedlnění invaze na Ukrajinu.

Seagal otevřel moskevské centrum aikida v pondělí. Budou se v něm připravovat mladí Rusové na vstup do ozbrojených sil. Seagal, který má od roku 2016 i ruské občanství, dosáhl v tomto bojovém umění na 7. stupeň černého pásku.

ČTETE TAKÉ: Zemřel proslulý hollywoodský „padouch“. Při natáčení kdysi zlomil nos hvězdnému Seagalovi

„Dnešní mladí lidé mají podle mě velký potenciál. Musíme otevřít víc takových center, aby ho mohli rozvíjet. Je důležité, aby rozvoj aikida probíhal rychlejším tempem,“ uvedl herec pro ruskou agenturu TASS.

Sedmdesátiletý Seagal se nikdy netajil svoji náklonností k prezidentu Vladimiru Putinovi. O ruském vládci dokonce prohlásil, že ho považuje za „jednoho z největších světových lídrů“. Od Putina dostal letos v únoru řád přátelství za zásluhy o rozvoj mezinárodní „kulturní a humanitární spolupráce“.

Seagal nepřestal Rusko obdivovat ani ve chvíli, kdy napadlo sousední Ukrajinu. Loni v létě navštívil proruské separatisty na ukrajinském Donbasu a poté dal rozhovor ruskému propagandistovi Vladimiru Solovjovovi, v němž uvedl, že Rusko k invazi na Ukrajinu donutila „existenciální hrozba“.

Hrdina filmů Přepadení v Pacifiku či Aljaška v plamenech tíhne i k dalším kontroverzním lídrům. Při návštěvě Venezuely v roce 2021 daroval tamnímu autoritářskému prezidentovi Nicolásovi Madurovi samurajský meč. V minulosti získal i srbské občanství, zároveň si ale ponechává své původní americké.

Tagy: