CNN Prima News hygienická stanice

hygienická stanice

Výpis příspěvků ke štítku „hygienická stanice“

Hejtmani apelují na přísnější celostátní opatření. Zdravotnictví přestává fungovat, tvrdí

Některé nemocnice se blíží k vyčerpání svých kapacit. Podle hejtmanů Libereckého a Jihomoravského kraje je potřeba zavést celostátní opatření a omezit konání hromadných akcí. Nestíhají ani záchranné služby. Ty zvažují, že přejdou na traumaplán a budou upřednostňovat urgentní případy. Jako první vyhlásila v úterý stav hromadného ohrožení osob nemocnice v Kyjově, to je znamení, že negarantuje poskytování péče na standardní úrovni.

Nová eRouška je opět terčem kritiky. Žere baterku, není kompatibilní s určitými mobily

Od pátku je k dispozici ke stažení nová verze aplikace eRouška, jejíž účel spočívá v upozornění na možný kontakt s infikovaným. Stejně jako u dřívější verze si i na tuto uživatelé stěžují. Aplikace eRouška 2.0 totiž, stejně jako její předchůdkyně, silně ubírá životnost baterie telefonu a navíc není s některými přístroji vůbec kompatibilní. Tím ovšem výčet chyb nekončí.

Vondrák: Situace není tak dramatická, aby byla zavedena plošná opatření v celém kraji

Hygienici v celém Moravskoslezském kraji nečekaně zpřísnili opatření proti šíření koronaviru. Roušky jsou opět povinné ve vnitřních prostorách, v nemocnicích a domovech důchodců pak respirátory třídy FFP2. Restaurace, bary a diskotéky budou zavírat ve 23 hodin, ruší se akce s účastí nad sto lidí. Podle hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka (ANO) ale není ke všem opatřením důvod. Tvoří se nová ohniska nákazy po celém kraji, oponoval v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Těžební společnost OKD zahájila další plošné testování na COVID-19

Na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku ráno začalo další plošné testování pracovníků OKD na koronavirus. Potrvá do začátku příštího týdne, nejpozději by mělo skončit v úterý. K sedmé hodině ranní bylo odebráno přes 200 vzorků, vyhodnotí se prostřednictvím laboratorního PCR testu. „Testování je bez problémů,“ řekla mluvčí OKD Naďa Chattová. Celkem má podstoupit testy přes 3 000 lidí.

Krajská hygienická stanice ruší mimořádná opatření na Karvinsku

Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě zrušila mimořádná opatření zavedená kvůli šíření koronaviru na Karvinsku. Povolila akce nad 100 lidí i návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Města a obce v okrese Karviná už rovněž nemusí pravidelně provádět dezinfekci veřejných prostranství. Zrušení opatření dnes (KHS) oznámila na svých internetových stránkách.

Budeme mít obličeje s bílými pruhy? Hygienici připomínají, jak smíme na koupaliště

Koupání bez roušky, ale na břehu bez ní ani krok. Takové jsou pokyny hygieniků pro letošní koupací sezonu. Mezi dekami či ručníky pak počítejte s povinnými rozestupy dva metry. Středočeská hygienická stanice, která jako každoročně začíná sledovat kvalitu vody v koupalištích, na svých stránkách zároveň vydala upozornění, že letos musí lidé počítat s řadou omezení. „Pokyny budou pro návštěvníky přírodních koupališť vyvěšeny i na všech informačních panelech v koupacích oblastech,“ píší na svém webu hygienici.