CNN Prima News hygienická stanice

hygienická stanice

Výpis příspěvků ke štítku „hygienická stanice“

Hejtmani apelují na přísnější celostátní opatření. Zdravotnictví přestává fungovat, tvrdí

23. listopadu 2021 23:26

Některé nemocnice se blíží k vyčerpání svých kapacit. Podle hejtmanů Libereckého a Jihomoravského kraje je potřeba zavést celostátní opatření a omezit konání hromadných akcí. Nestíhají ani záchranné služby. Ty zvažují, že přejdou na traumaplán a budou upřednostňovat urgentní případy. Jako první vyhlásila v úterý stav hromadného ohrožení osob nemocnice v Kyjově, to je znamení, že negarantuje poskytování péče na standardní úrovni.

Nová eRouška je opět terčem kritiky. Žere baterku, není kompatibilní s určitými mobily

18. září 2020 15:34

Od pátku je k dispozici ke stažení nová verze aplikace eRouška, jejíž účel spočívá v upozornění na možný kontakt s infikovaným. Stejně jako u dřívější verze si i na tuto uživatelé stěžují. Aplikace eRouška 2.0 totiž, stejně jako její předchůdkyně, silně ubírá životnost baterie telefonu a navíc není s některými přístroji vůbec kompatibilní. Tím ovšem výčet chyb nekončí.

Vondrák: Situace není tak dramatická, aby byla zavedena plošná opatření v celém kraji

17. července 2020 19:47

Hygienici v celém Moravskoslezském kraji nečekaně zpřísnili opatření proti šíření koronaviru. Roušky jsou opět povinné ve vnitřních prostorách, v nemocnicích a domovech důchodců pak respirátory třídy FFP2. Restaurace, bary a diskotéky budou zavírat ve 23 hodin, ruší se akce s účastí nad sto lidí. Podle hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka (ANO) ale není ke všem opatřením důvod. Tvoří se nová ohniska nákazy po celém kraji, oponoval v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Těžební společnost OKD zahájila další plošné testování na COVID-19

26. června 2020 07:34

Na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku ráno začalo další plošné testování pracovníků OKD na koronavirus. Potrvá do začátku příštího týdne, nejpozději by mělo skončit v úterý. K sedmé hodině ranní bylo odebráno přes 200 vzorků, vyhodnotí se prostřednictvím laboratorního PCR testu. „Testování je bez problémů,“ řekla mluvčí OKD Naďa Chattová. Celkem má podstoupit testy přes 3 000 lidí.

Koronavirus: Hygienici mají nové ohnisko nákazy na Frýdecko-Místecku

18. června 2020 19:52

Zatímco za poslední den se v souvislosti s ohniskem nákazy v Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné objevil pouze jeden nový případ nemocného COVID-19, celkem jich je 496, nové ohnisko řeší hygienici na Frýdecko-Místecku. Jde o soukromé zařízení sociálních služeb. Pozitivních už je několik desítek lidí, ohrožen je i tamní fotbalový tým.

Krajská hygienická stanice ruší mimořádná opatření na Karvinsku

12. června 2020 15:28

Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě zrušila mimořádná opatření zavedená kvůli šíření koronaviru na Karvinsku. Povolila akce nad 100 lidí i návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Města a obce v okrese Karviná už rovněž nemusí pravidelně provádět dezinfekci veřejných prostranství. Zrušení opatření dnes (KHS) oznámila na svých internetových stránkách.

Budeme mít obličeje s bílými pruhy? Hygienici připomínají, jak smíme na koupaliště

22. května 2020 17:16

Koupání bez roušky, ale na břehu bez ní ani krok. Takové jsou pokyny hygieniků pro letošní koupací sezonu. Mezi dekami či ručníky pak počítejte s povinnými rozestupy dva metry. Středočeská hygienická stanice, která jako každoročně začíná sledovat kvalitu vody v koupalištích, na svých stránkách zároveň vydala upozornění, že letos musí lidé počítat s řadou omezení. „Pokyny budou pro návštěvníky přírodních koupališť vyvěšeny i na všech informačních panelech v koupacích oblastech,“ píší na svém webu hygienici.