CNN Prima News hypotéka

hypotéka

Výpis příspěvků ke štítku „hypotéka“

Krutý osud mladé rodiny. Pavlovi v noci náhle selhalo srdce, třetího dítěte se nedožil

6. března 2023 11:35

Tragická událost přervala osud mladé rodiny, která očekávala třetího potomka. Devětadvacetiletému Pavlovi v noci náhle selhalo srdce, a ačkoliv se těhotná Lucie snažila svého manžela zachránit, nepodařilo se jí to. Přišla tak o manžela a jejich dvě děti – šestiletá Lily a tříletý Dominik – o milujícího tatínka. A nenarozená holčička svého otce již nikdy nepotká. Pavlova sestra nyní prosí veřejnost o pomoc.

Další zdražení hypoték? ČNB naznačila, za jakých okolností by musela opět zvýšit sazby

14. listopadu 2022 05:59

Boj s mimořádně vysokou inflací ještě nemusí být zdaleka u konce. Z aktuální Zprávy o měnové politice České národní banky vyplývá, že současná úroveň základních úrokových sazeb ještě nemusí být dostatečně vysoká. Překážkou úspěšného snižování inflace v dalších měsících totiž mohou být příliš vysoká očekávání dalšího růstu cen v Česku. V takovém případě by ČNB musela přistoupit k mnohem drastičtější přesvědčovací politice, že to se zkrocením inflace myslí vážně.

Hypoteční trh zamrzá: Banky poskytly o dvě třetiny půjček méně. Ekonom nastínil další vývoj

15. července 2022 10:17

Průměrná úroková sazba u hypoték v červnu vzrostla na pět procent. Banky a stavební spořitelny poskytly na bydlení úvěry v objemu 19,3 miliardy korun. V porovnání s loňským rokem jde o pokles o 65 procent. Objem hypoték se snížil i oproti květnu. Vyplývá to z aktuálních údajů Hypomonitoru České bankovní asociace.

PŘEHLEDNĚ: Jak zvládnout zdražení hypotéky a snížit měsíční splátky úvěru na bydlení

29. června 2022 07:57

Nabídkové sazby u hypotečních úvěrů řady bank překročily šest procent. A do konce letošního roku mají vystoupat ještě výše. To je finanční pohromou pro domácnosti, kterým letos či v příštím roce končí fixace úrokové sazby. Měsíční splátky totiž mohou vyskočit o několik tisíc korun. Jak se dá dopad zdražení hypotečních úvěru na rodinné rozpočty alespoň trochu zmírnit?

Dražší energie, potraviny i konec fixace hypoték. Do problémů se řítí stále více lidí

25. června 2022 21:24

Inflace má drtivý dopad nejen na ty nejchudší. Do potíží se dostávají i lidé s vyššími příjmy. Vůbec nejhůře jsou na tom rodiny, u kterých se sešel konec fixace hypotéky s dramatickým zdražením energií – a do toho je třeba jeden z partnerů na rodičovské dovolené. Začínají se obracet na dluhové poradce. Řešení nebude jednoduché. Někteří zvažují třeba i to, že nebudou mít dalšího potomka.