CNN Prima News hypotéka

hypotéka

Výpis příspěvků ke štítku „hypotéka“

Kompas nemovitostního trhu se otáčí, přijde oživení. Makléřka upozornila, na co si dát pozor

Ceny nemovitostí přestávají růst. Podle realitní makléřky Ivany Cikánkové je proto doba vhodná k investici právě teď a tady. Zpomalující inflace navíc může přinést i příznivější úrokové sazby, které oživí chuť kupovat i prodávat. „Příští rok bude ve znamení ústupu cen, bude to regionální otázka,“ pronesla odbornice na danou oblast v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Hypotéky do dvou let zlevní na polovinu, očekává Kovanda. Dostupnější bydlení má ale háček

Hypotéky na českém trhu během následujících dvou let zlevní na zhruba polovinu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to odhadl ekonom Lukáš Kovanda s tím, že očekávané postupné snižování sazeb značně ovlivní dostupnost bydlení. Zároveň však ve Zprávách PLUS upozornil, že s poklesem úroků u hypotečních úvěrů půjde ruku v ruce zvýšená poptávka po nemovitostech, jež způsobí i nárůst cen bytů.

Příběh zesnulého záchranáře Aleše dojal Česko. Díky dárcům rodina zůstane v milovaném domově

Zhruba čtvrt roku. Přesně tolik času Čechům stačilo k tomu, aby na stránkách Znesnáze21 vybrali cílovou částku pro rodinu zesnulého záchranáře Aleše Bendy. Milovaný kolega, kamarád, otec a manžel zemřel náhle 10. prosince 2022. Zanechal po sobě početnou rodinu, která díky štědrosti dárců může zůstat ve svém domě, který se pojí se šťastnými vzpomínkami. Těm, kteří pomohli, poslali pozůstalí i kolegové dojemný vzkaz.

Krutý osud mladé rodiny. Pavlovi v noci náhle selhalo srdce, třetího dítěte se nedožil

Tragická událost přervala osud mladé rodiny, která očekávala třetího potomka. Devětadvacetiletému Pavlovi v noci náhle selhalo srdce, a ačkoliv se těhotná Lucie snažila svého manžela zachránit, nepodařilo se jí to. Přišla tak o manžela a jejich dvě děti – šestiletá Lily a tříletý Dominik – o milujícího tatínka. A nenarozená holčička svého otce již nikdy nepotká. Pavlova sestra nyní prosí veřejnost o pomoc.

Další zdražení hypoték? ČNB naznačila, za jakých okolností by musela opět zvýšit sazby

Boj s mimořádně vysokou inflací ještě nemusí být zdaleka u konce. Z aktuální Zprávy o měnové politice České národní banky vyplývá, že současná úroveň základních úrokových sazeb ještě nemusí být dostatečně vysoká. Překážkou úspěšného snižování inflace v dalších měsících totiž mohou být příliš vysoká očekávání dalšího růstu cen v Česku. V takovém případě by ČNB musela přistoupit k mnohem drastičtější přesvědčovací politice, že to se zkrocením inflace myslí vážně.