reklama
CNN Prima News Ilona Švihlíková

Ilona Švihlíková

Výpis příspěvků ke štítku „Ilona Švihlíková“

Euro nám teď nic nepřinese. Šlo by o časovanou bombu, shodli se politici a ekonomové

Na přijetí eura není pro Česko vhodná doba, shodli se v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS politici i ekonomové. Lukáš Kovanda dokonce označil případný vstup do eurozóny za časovanou bombu. Ekonomický expert hnutí Přísaha Pavel Řežábek podotkl, že k přijetí eura se sice Česko zavázalo, ale čím později k tomu dojde, tím pro naši zemi lépe.

Experti k systému penzí: Nastavit automat a nepřidávat důchodcům nad rámec zákona

Český penzijní systém je za současného nastavení dlouhodobě neudržitelný. Podle tři roky starého varování Národní rozpočtové rady Česku kvůli tomu hrozí do padesáti let nárůst veřejného dluhu na 230 procent hrubého domácího produktu. Většina ekonomů oslovených redakcí CNN Prima NEWS proto doporučuje co nejrychlejší prosazení změn, které by riziko finanční nestability důchodového systému zažehnaly.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Maláčová i Švihlíková o výši českých důchodů

Může si stát dovolit zvedat penze? Kdy půjdou do důchodu dnešní čtyřicátníci a kolik vlastně dostanou? Nejen o tom bude řeč v předvolebním pořadu Jak volí vaše peněženka v pondělí od 18:00 na CNN Prima NEWS. Hosty budou například ministryně Jana Maláčová (ČSSD) a ekonomka Ilona Švihlíková. můžete sledovat v tomto článku i ve vysílání CNN Prima NEWS.

Politici hází miliardami, ale nevědí, kolik je tam nul. To mě pobavilo, směje se ekonomka

Hnutí ANO ani Občanská demokratická strana se po volbách nechystají zvyšovat daně. Státní rozpočet prý hodlají vyrovnat škrtáním na jeho výdajové straně. V pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedli jejich zástupci Jan Řehounek (ANO) a Zbyněk Stanjura (ODS). Jenže hned v úvodu prokázali, že mají problémy s algebrou, když neznali správnou odpověď na poměrně jednoduchou otázku týkající se počtů.

Že politici nezvýší po volbách daně? Nereálné, jako z jiné planety, tvrdí ekonomové

Strany a hnutí kandidující v nadcházejících sněmovních volbách ve svých programech prohlašují, že chtějí řešit nerovnováhu českých veřejných rozpočtů. Málokdo však otevřeně hovoří o nutnosti zvyšovat daně. A když, tak jen velmi okrajově. Není divu, hlasy by tím asi politici nezískali. Slibují proto raději škrty v provozních výdajích státu. Podle ekonomů je to ale nerealistické.

Sledujte ŽIVĚ Jak volí vaše peněženka: Kdo podle Stanjury a Řehounka zaplatí státní dluh?

Volby do Poslanecké sněmovny se blíží a lidé si stále častěji pokládají otázku, komu dají svůj hlas. V rozhodnutí jim může pomoci i ekonomická stránka výsledku voleb. Kdo zaplatí obří dluh České republiky? A skutečně se obejdeme bez zvyšování daní nebo zavádění daní nových, jak politické subjekty slibují? Na to odpoví hosté v pořadu Jak volí vaše peněženka ve středu od 18 hodin. Diskusi sledujte na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama