reklama
CNN Prima News Ilona Švihlíková

Ilona Švihlíková

Výpis příspěvků ke štítku „Ilona Švihlíková“

Čeká nás cenové tsunami. Nebude se týkat jen energií, ale všeho, varuje Středula

22. prosince 2021 21:54

S novým rokem další zdražení. Taková je predikce předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly, kterou pronesl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. „Čeká nás cenové tsunami, které si lidé neumí představit. Zatím si myslí, že se to týká jen energií, ale zdražení se ve skutečnosti propíše do všech služeb a výrobků,“ podotkl.

Zdražování energií je zruinuje. Nevíme, kolik lidí je v této situaci, připouští stát

10. listopadu 2021 08:57

Důchodci ve velkých bytech, lidé v nezateplených domech a samoživitelky. To jsou skupiny nejvíce ohrožené energetickou chudobou. Tedy ti, co možná brzy nebudou mít na zaplacení účtů za energie. Teď se k nim mohou přidat i další, kteří po krachu Bohemia Energy musí platit několikanásobně vyšší zálohy u dodavatelů poslední instance. Stát přiznává, že neví, kolik přesně takových lidí je.

Ekonomka: Pomůže jen zvyšování daní nebo škrty. Slevy na jízdném jsou nepodstatné

8. listopadu 2021 23:39

Pokud chce vláda šetřit, měla by se zaměřit na velké položky, nikoli na slevy na jízdném. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekla ekonomka Ilona Švihlíková. Tyto škrty jsou podle ní jen minoritní položkou a jejich zrušení nijak zvlášť nepomůže. S tím však nesouhlasil ekonom Vladimír Pikora, který zrušení slevy na jízdném vnímá jako racionální.

Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka: Jaké dopady budou mít vládní škrty?

8. listopadu 2021 17:29

Budou v nové Poslanecké sněmovně chybět hlasy levicových stran? Jaký bude rozpočet na rok 2022? A povede se koalicím Spolu a PirSTAN ušetřit až sto miliard v rozpočtu navrženém vládou hnutí ANO a ČSSD? V pořadu Co na to vaše peněženka se pokusí na tyto otázky odpovědět ekonomové Ilona Švihlíková a Vladimír Pikora. Na konkrétní dopady vládních škrtů se zeptáme starosty Náchoda Jana Birkeho z ČSSD a sociologa Daniela Prokopa.

Ekonomka Švihlíková: Bydlení není jako půl kila hovězího, nezískáme ho lusknutím prstu

4. října 2021 23:19

Do specifického trhu bydlení běžně zasahuje stát, řekla v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Ilona Švihlíková. Podotkla, že role státu v problematice bydlení je hlavním sporem napříč českým politickým spektrem. Ekonomka Helena Horská k tomu podotkla, že nejlepší by bylo zapojit do řešení bytové otázky obce, soukromníky i stát.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Dokáží ČSSD a KDU-ČSL srazit ceny bytů?

4. října 2021 15:55

Peníze jsou v posledních týdnech stále důležitějším předvolebním tématem. Kromě dražších potravin se Češi potýkají s rostoucí cenou bytů. Právě bydlení bude tématem pondělního pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Od 18:00 budou debatovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a poslanec Jan Bartošek (KDU-ČSL).

reklama