CNN Prima News Ilona Švihlíková

Ilona Švihlíková

Výpis příspěvků ke štítku „Ilona Švihlíková“

Švihlíková: Že se Čechům vyplatí nakupovat v Německu? Nenormální, naše ekonomika je prolezlá

28. ledna 2023 12:10

Česká republika se kromě vysoké inflace potýká i s vysokými cenami potravin. Za ně podle expertů nemůže jen přirozený vývoj. Ekonomka Jana Matesová v pořadu Co na to vaše peněženka uvedla, že obchodní řetězce nejsou bez viny. Její kolegyně Ilona Švihlíková doplnila, jaké další faktory zdražování ovlivňuje.

KOMENTÁŘ: Stropnického iniciativa nevolá po míru na Ukrajině, ale po další mnichovské dohodě

11. ledna 2023 18:46

Za poslední měsíce se nám tu rozmohl takový nešvar. Někteří politici, bývalí politici, diplomaté, ekonomové či vědci velmi často volají po „míru“ na Ukrajině a navrhují konkrétní opatření, která mají tento „mír“ zajistit. Vznikají i oficiální iniciativy. Jenže ať už autoři takových výzev zmobilizují sebeprofláklejší jména a zaobalí své sobecké návrhy do sebevíc vznešených slov, nic to na celé věci nemění. Volání po „míru“ bude stále v překladu znamenat donucení Ukrajiny k tomu, aby se vzdala ruskému agresorovi a postoupila mu část svého území.

Sledujte speciál: Jak zvrátit krizi, zachránit české firmy a zastavit propouštění?

21. listopadu 2022 16:14

Českou republiku již několik měsíců sužuje energetická krize. Jak se s jejími následky popasovat a jak zvrátit její průběh, proberou ve studiu CNN Prima NEWS politici i odborníci. Ve speciálním živém vysílání s příznačným názvem Jak z krize v úterý ve 21:00 budou na exkluzivní data Hospodářské komory ČR reagovat mimo jiné ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka či stínový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Nechcete kapitalismus, probuďte se, nikdo nehladoví. Ekonomové se ostře pohádali ve studiu

21. října 2022 23:52

Energetická krize sílí, vláda nekomunikuje jednotně aktuální nařízení a na výhledovém řešení se mají problém shodnout jen koaliční politici. Na ideálním postupu se neshodli ani hosté pořadu 360° předseda odborářů a kandidát na Hrad Josef Středula, předseda Národní rozpočtové rady (NRR) Mojmír Hampl, ekonomka Ilona Švihlíková, a hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň. Ve studiu došlo k ostré hádce.

Ekonom Křeček: Zažíváme energetickou megakrizi. Zastropování cen elektřiny nám uleví

10. září 2022 05:55

Poslední týdny zažíváme doslova energetickou megakrizi. Takto současný stav zhodnotil ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček v pořadu 360°. Avizovaná vládní opatření na příští týden, jehož hlavním bodem je zastropování cen elektřiny v tuzemsku, podle jeho mínění Čechům uleví a pomůže se jim vrátit do stavu, kdy by každý měl problémy ustát s využitím vládní pomoci. Ekonomka Ilona Švihlíková však varuje, že se tím neřeší problém.

To fakt není normální. Vláda musí skončit, každá minuta je tragédie, zuří expert na energie

29. srpna 2022 19:42

Do ostré kritiky české vlády se pustil energetický expert společnosti ENAS Vladimír Štěpán. V pondělním vysílání Rádia Z prohlásil, že kabinet by měl kvůli neřešení ekonomické a energetické krize skončit každou minutou. Premiér Petr Fiala (ODS) mezitím v pondělí ohlásil, že hodlá společně s Němci najít pro snížení cen elektřiny celoevropského řešení.