CNN Prima News investiční fond

investiční fond

Výpis příspěvků ke štítku „investiční fond“

Investovat do umění bez emoce nejde, shodli se experti. Jaká je šance najít poklad z půdy?

V otázce investic do umění jsou lidé často schopni překročit racionální rámec, jelikož se do díla zamilovali. Uvedla to v pořadu Svět financí s Trinity Bank ředitelka investičního fondu Pro arte Alexandra Bízková. Podle ekonoma Lukáše Kovandy není možné očekávat v této oblasti zhodnocení peněz, pokud k ní člověk nepřistupuje s emočním zainteresováním. Odborníci dále hovořili o tom, zda je ještě stále možné najít poklad na půdě či na co se zaměřit v současném umění.

Chcete byt v Praze a nemáte na něj? Češi, kteří chtějí vydělat na zvyšujících se nájmech, investují přes realitní fondy

Kdo chce teď investovat takzvaně do cihly, má často smůlu. Pokud se chcete svézt na vlně růstu cen třeba v Praze, musíte mít alespoň tři miliony na nákup garsonky. To je pro většinu lidí bez volné hotovosti kvůli aktuálně drahému úvěrování nevýhodné. Řešením tak mohou být nemovitostní fondy, díky kterým nemusíte kupovat nemovitost celou. Nelimituje vás tak celková velikost nemovitosti. Můžete svoje peníze vložit třeba do kanceláří nebo do nákupního centra. Takové možnosti mají normálně jen miliardáři. Některé otevřené fondy umožňují vstup i malým investorům, ty zavřené pak zpravidla mají vstupní investiční hranici nastavenou na jeden milion korun.

Šejkovské kostýmy nechte doma. Newcastle prosí žertující fanoušky o změnu outfitu

Jakmile převzal Newcastle United Veřejný investiční fond Saúdské Arábie, zavládla u fanoušků tradiční anglické fotbalové značky velká radost. Vidinu obrovských financí a potenciálního vzestupu Newcastlu oslavili i tak, že na první zápas pod novými majiteli vyrazili mnozí příznivci v improvizovaném oblečení šejků. To se ale klubu nelíbí a mluví o kulturně nevhodném kroku. Vedení žádá fanoušky o „anglický“ outfit.

Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem

Mezi deseti největšími farmaceutickými společnostmi světa je hned pět amerických. Zbývající sídlí ve Švýcarsku, Francii a Velké Británii. Ačkoli každý rok vydělávají desítky miliard dolarů ročně a jejich tržby mnohdy převyšují roční výkon středně velké ekonomiky, málokdo ví, kam tyto peníze plynou. Komu tedy patří společnosti, které stojí za lukrativním byznysem s naším zdravím?