CNN Prima News investor

investor

Výpis příspěvků ke štítku „investor“

Ženy mají na trhu své místo. Šanci jim dává druhý ročník programu Women in Tech

Jsou podnikavé, odhodlané vystoupit mimo svoji komfortní zónu a rozhodnuté dokázat, že i ženy mají své místo na trhu podnikání, který je dnes přeplněný technologickými vychytávkami. Na začátku roku vstoupila devítka talentovaných startupistek do druhého ročníku unikátního projektu Women in Tech a teď, po měsících usilovné práce a mimořádné podpory jiných, zkušenějších podnikatelek, mohou sledovat úspěchy, kterých dosáhly. Čtěte o ženách, které míří za svými sny, a také o jedinečném programu společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, které jim na jejich cestě pomáhají. Třeba příště budete jednou z nich.

Investiční crowdfunding: Nová cesta, jak ochránit peníze před inflací, nebo past pro nezkušené investory?

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že české domácnosti šetří. Přesto by lidé měli o svých úsporách začít přemýšlet a chránit své naspořené peníze před vysokou inflací. Jednou z možností je investiční crowdfunding. Co to vlastně je? Jak se lze pustit do společných investic a kam až mohou dosáhnout zisky z takového investování? Na to v pořadu Co na to vaše peněženka odpovídal Vít Endler, ředitel společnosti Fingood.

KOMENTÁŘ: Investoři tleskají Fialově vládě. U běžných lidí zatím premiér sklízí bídu

Mezinárodní investorská obec tleská Fialově vládě, a to jak za stabilizaci veřejných financí, tak za nastartování důchodové reformy. V reakci na hodnocení zveřejněné renomovanou agenturou Moody’s na to upozornil ekonom Lukáš Kovanda. Jakkoli by se mohlo zdát, že se pro současný kabinet jedná o čistě pozitivní zprávu, kterou zvláště před pondělní stávkou potřebuje jako sůl, není tomu tak. Dvojsečnost hodnocení spočívá především v tom, že jde rovněž o další munici pro opozici v čele s expremiérem Andrejem Babišem (ANO), která nyní může na dalších tvrdých datech ukazovat, že se žádný rozvrat veřejných financí nekoná a masivní škrty či zvyšování daní jsou proto zbytečné.

Bezpečnější investice v ČR nově zajišťuje licence ČNB. Je to dobře, míní expert

Téma, které zřejmě nikdy nepřestane být aktuální – investice. Jsou způsobem, jak ochránit vydělané peníze před inflací, která v posledních letech citelně stoupla a ukrojila značný podíl z úspor nás všech. Ale také mohou být cestou, jak se zaopatřit na stáří. Češi se ovšem investování teprve učí, jsme spíše konzervativní a ideální zhodnocení peněz u nás má obvykle podobu koupi nemovitosti, nejčastěji bytu. V pořadu Interview PLUS to Martině Kuzdasové řekl Vít Endler, ředitel crowdfundingové platformy Fingood. Dodal ovšem, že těžké časy Čechy mění a začínáme sílu investic objevovat a chápat.

Spoření peníze před inflací neochrání, naopak. Investice jsou vhodné pro všechny

Čím dál větší počet Čechů se pouští do investic. Je to způsob, jakým se snaží chránit své naspořené peníze před vysokou inflací, která za poslední rok a půl velmi výrazně vzrostla. Je ovšem třeba mít se na pozoru a předem se v oboru investic dostatečně vzdělat, případně si vybrat platformu, která investorům začátečníkům dokáže pomoci s výběrem a především s potřebným vzděláním. Jak na investice, které pomohou člověku zajistit se do budoucna, o tom byl další díl pořadu Interview PLUS.

Vlastnit nemovitost je výhodnější než nájem. Ceny bytů přestanou klesat, říká realitní expert

Češi jsou stále přesvědčeni o výhodách vlastnického bydlení. I ekonomicky se nyní vyplatí si byt koupit než žít dlouhodobě v nájmu. Tvrdí to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS realitní expert a spoluzakladatel realitního fondu Dan Vaško. Podle něj je nyní nejvýhodnější doba ke koupi nemovitosti, i když jsou úrokové sazby vysoké. Kdy začnou padat a kdy naopak nemovitosti zdražovat?

Místo investice do budoucnosti velká spekulace. Akcie ČEZ se po valné hromadě změnily v riziko

Akcie polostátní skupiny ČEZ ve čtvrtek silně ztrácely. Může za to odliv investorů následující po schválení rekordně vysoké dividendy z výsledku za loňský rok. Oslabení akcií se podle analytiků dalo očekávat, přesto se ale pokles zastavil na přiměřené hranici. Další vývoj titulu na pražské burze se však dá predikovat jen velmi složitě. Analytik XTB Jiří Tyleček pro CNN Prima NEWS řekl, že se cenné papíry ČEZ staly velmi spekulativní záležitostí. Pokud by ve společnosti nepůsobil stát, jejich cena by vystřelila i o několik stovek korun výš.

Chcete byt v Praze a nemáte na něj? Češi, kteří chtějí vydělat na zvyšujících se nájmech, investují přes realitní fondy

Kdo chce teď investovat takzvaně do cihly, má často smůlu. Pokud se chcete svézt na vlně růstu cen třeba v Praze, musíte mít alespoň tři miliony na nákup garsonky. To je pro většinu lidí bez volné hotovosti kvůli aktuálně drahému úvěrování nevýhodné. Řešením tak mohou být nemovitostní fondy, díky kterým nemusíte kupovat nemovitost celou. Nelimituje vás tak celková velikost nemovitosti. Můžete svoje peníze vložit třeba do kanceláří nebo do nákupního centra. Takové možnosti mají normálně jen miliardáři. Některé otevřené fondy umožňují vstup i malým investorům, ty zavřené pak zpravidla mají vstupní investiční hranici nastavenou na jeden milion korun.

ČEZ těžce krvácí, říká Kovanda. Pokles akcií na burze pokračuje, investoři mají strach

Akcie ČEZ na pražské burze pokračovaly ve čtvrtek dopoledne v prudkém poklesu, po 11. hodině ztrácely více než pět procent a jejich cena se po dvou měsících dostala pod tisíc korun. Podle ekonoma Lukáše Kovandy společnost těžce krvácí. „Za poslední týden ČEZ přišel o 100 miliard své hodnoty,“ uvedl. Podle něj za to může strach investorů z toho, co na ně vláda s úsporným balíčkem a legislativním návrhem chystá.