CNN Prima News investor

investor

Výpis příspěvků ke štítku „investor“

Hra, které investoři nevěřili. Kingdom Come: Deliverance chystá pro české gamery změnu

24. prosince 2022 21:48

Úspěšnému hernímu projektu Kingdom Come: Deliverance, oceněnému například Křišťálovou Lupou, se stále daří udržet v povědomí komunity. Studio Warhorse, které za projektem stojí, letos ohlásilo, že je hra i po téměř pěti letech stále výdělečná. Během prvního roku ztrojnásobila náklady na vývoj a dobře se jí dařilo i v dalších letech. I přes velký úspěch strategii stále chybí český dabing. To by se mohlo v nejbližší době změnit.

Najdeme kupce pro vaši výrobní halu nebo podnikový areál! Zn. Bez vašeho stěhování

7. listopadu 2022 09:46

Víte, jakou hodnotu má nemovitost, ve které působí vaše společnost? A kolik vás stojí měsíční provoz – finančně i časově? Děsíte se další topné sezony, inflace a dalších rostoucích nákladů? Přední realitně poradenská společnost 108 AGENCY přichází s řešením: najde pro váš areál, halu nebo výrobní prostor nového vlastníka, který nabídne nejvyšší částku. Vás kromě peněz z prodeje nečeká žádné stěhování! V nemovitosti budete moci dále působit za předem dohodnutých podmínek. Nástroj, který v Česku využívá stále více podnikatelů hledajících větší flexibilitu nebo aktuální zdroje financí, se nazývá Sale & Leaseback neboli prodej a zpětný pronájem. Detaily přibližuje Darek Vodehnal z investičního oddělení 108 AGENCY, který se intenzivně zaměřuje právě na transakce Sale & Leaseback.

Pád akcií ČEZ a sílící kritika. Vládní návrh na windfall tax trhají odborníci i investoři

12. října 2022 08:35

Vládní návrh na zdanění nadměrných zisků některých společností nepřestává dráždit ekonomy a investory. I když se jedná pouze o základní parametry nové daně, tak již třetím dnem dochází k pádu akcií skupiny ČEZ. Obava také panuje z toho, že zdanění zisků nejdříve musí projít Poslaneckou sněmovnou, ve které se může situace postižených společností ještě zhoršit.

Investor podporující demokraty i vášnivý fotograf. Kdo je budoucí velvyslanec USA v Praze?

21. srpna 2022 17:18

Novým americkým velvyslancem v České republice se má stát „prozíravý investor“ Bijan Sabet. Jeho nominaci oznámil prezident USA Joe Biden a nyní se čeká, zda a kdy ho potvrdí americký Senát. Sabet nemá politické ani diplomatické zkušenosti, dosud se pohyboval zejména ve světě technologií a investic, což mu vyneslo nemalé jmění. Jaké vazby pojí muže s íránsko-korejskými kořeny s americkou administrativou?

Česko je pro zahraniční investory stále méně atraktivní, varuje ČNB. Víc je láká Polsko

7. června 2022 09:39

Česká republika ztrácí zajímavost pro zahraniční investory, kteří by v tuzemsku chtěli rozvíjet podnikání. Jde o kombinaci několika negativních faktorů, kvůli kterým majitelé zahraničního kapitálu dávají přednost ostatním zemím Visegrádské čtyřky, zejména Polsku. Do Česka naopak ve stále větší míře proudí peníze, které mají dluhový charakter. Vyplývá to ze zprávy o vývoji platební bilance, kterou zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Velký problém pro Fialovu vládu: Rating Česka v ohrožení, hrozí vyšší daně, varuje Kovanda

7. května 2022 13:11

Česku hrozí, že se stane méně důvěryhodnou zemí pro zahraniční investory a v případě půjček bude muset platit vyšší úroky. Varovný prst tímto směrem podle ekonoma Lukáše Kovandy v pátek večer vyslala jedna ze tří renovovaných ratingových agentur –⁠ agentura Fitch. Pokud chce vláda tento osud zvrátit, musí okamžitě zasáhnout a podle Kovandy hrozí občanům i zvýšení daní.