reklama
CNN Prima News Ivan Pilný

Ivan Pilný

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Pilný“

Kalousek: Vláda nic neřídí, jen způsobuje chaos. Obchody bych neotvíral

„Vláda nic neřídí, jen reaguje na problémy, takže si netroufnu odhadnout, jak dopadne jednání ohledně otevření obchodů, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Společně s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou a dalším bývalým šéfem státní kasy Ivanem Pilným se shodli, že vláda v Česku způsobila nezvládnutelný chaos.

Exministr financí Pilný: Rozpočet vznikl tak, jako když pejsek s kočičkou pekli dort

Výroky ministryně financí Aleny Schillerové jsou podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středuly skandální, když si jako rukojmí bere zdravotníky a jejich platy. Za neúměrně vysoký považuje nově schválený rozpočtový schodek bývalý ministr financí Ivan Pilný (za ANO). „Za mě se deficit rozpočtu počítal ještě v desítkách miliard,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizní stanici CNN Prima NEWS. O rozpočtu v něm diskutoval také další bývalý šéf státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09).

Pospíšil: Když vláda kvůli koronaviru zavře noční podniky, měla by jim pomoci

S nárůstem nakažených přichází i nová opatření, jak zamezit šíření koronaviru v Česku. Nejhorší situace je v Praze, která je na vládním pandemickém semaforu oranžová. Jsou roušky coby opatření správnou cestou? A postupuje vláda s opatřeními správně? Na tyto a další otázky v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali pražští zastupitelé Jiří Pospíšil (TOP 09) a Ivan Pilný (ANO).

Niedermayer: Výrok Babiše o záchranném fondu EU je nezodpovědný a hloupý

Téměř 14 bilionů korun by mělo být v záchranném fondu na obnovu unijní ekonomiky, se kterým přišly Francie a Německo. Premiér Andrej Babiš s tím nesouhlasí. Říká, že nevidí důvod, proč by Česká republika měla ručit za země, které v rámci krize jednaly nezodpovědně. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o tom diskutovali europoslanec TOP 09 Luděk Niedermayer, bývalý ministr financí Ivan Pilný a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, podle kterého by si členské státy EU měly především pomáhat.

reklama