CNN Prima News Ivan Pilný

Ivan Pilný

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Pilný“

Brusel chrlí administrativní blbosti. Ale my jsme papežštější než papež, shodli se ekonomové

Jedním z největších problémů České republiky je velký objem byrokracie, který má i kvůli Evropské unii tendenci narůstat, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom a bývalý ministr financí Ivan Pilip (tehdy ODS). Dodal, že český systém přitom regulace z Bruselu ještě dále komplikuje. I podle ekonoma a bývalého ministra financí Ivana Pilného (tehdy ANO) jsme v tomto ohledu „papežštější než papež“.

Nový rozpočet? Vláda udělala guláš bez cibule, kritizovali její postup Kalousek a Pilný

Sestavování rozpočtu bylo zcela mimo zákon, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). S bývalým ministrem financí Ivanem Pilným se shodl na tom, že vláda ignorovala proces, který všichni předchozí šéfové státní kasy považovali za svatý. Tvorbu rozpočtu Kalousek přirovnal k vaření guláše, ale podle špatného postupu.

Vláda překáží ekonomice. Žije v iluzi, že problémy převáží zahraniční politikou, míní Pilný

Vláda žije v iluzi, že zahraniční politikou převáží ekonomické problémy, lidé ale začínají být válkou unavení. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl exministr financí Ivan Pilný. Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) vedle jiného viní z nečinnosti. Návrhy, jak řešit současné problémy České republiky, však podle bývalého člena hnutí ANO nenabízí ani opozice.

V rozpočtu jsou fatální chyby. Vláda prošvihla kritický moment, tvrdí exministři financí

Ve státním rozpočtu je celá řada chyb, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr financí za ODS Ivan Pilip. Fatální chyby v rozpočtu vidí také Ivan Pilný, exministr financí za ANO. Podle něj byl připraven tak, aby respektoval politické zadání. Pilný zároveň kritizoval vládu za to, že nenašla odvahu k razantním opatřením, přestože se letos nekonají žádné volby.

Pilný: Stanjura si za díru v rozpočtu může tak trochu sám. Poradil, jak snížit počet úředníků

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se obtížně snaží lepit stamiliardovou díru ve státním rozpočtu, na jejímž vzniku se spolupodílel. Ve vysílání CNN Prima NEWS to konstatoval bývalý ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný. Narážel tím na výpadek státní kasy způsobený zrušením superhrubé mzdy, pro které Stanjura ve Sněmovně hlasoval. Vedle toho Pilný popsal kroky, které by měla vláda premiéra Petra Fialy (ODS) podstoupit, pokud seriózně uvažuje o snížení počtu státních zaměstnanců.

Bohatí, armáda i firmy. Vláda má možností mnoho, tvrdí experti. Nechce ale ztratit tvář

Možností konsolidace státního rozpočtu je mnoho, hlavním problémem ale zůstává politická vůle zásadní změny skutečně prosadit. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodovali bývalí politici a ekonomičtí experti. Například někdejší premiér Jiří Paroubek by hledal finance především v oblasti zdanění převodu dividend do zahraničí nebo zastropování výdajů armády. Vedle toho bývalý ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný upozornil, že by situaci do značné míry řešilo obnovení superhrubé mzdy. Politici však dle něj nechtějí ztratit tvář. Vláda by měla seznam 55 navrhovaných změn vedoucích k ozdravení rozpočtu představit krátce před polednem.

Pilný přirovnal možné úspory k dortu pejska a kočičky. Reforma daní je nutná, řekl Špidla

Jednání o důchodové reformě i konsolidačním balíčku vrcholí, úspory však podle bývalého ministra financí za ANO Ivana Pilného připomínají dort pejska a kočičky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS vládu zkritizoval i prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza či člen NERV Petr Zahradník. Bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD) pak vysvětlil, proč je nutná změna daňového systému.