CNN Prima News Ivan Pilný

Ivan Pilný

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Pilný“

Exministr Pilný: Pražská koalice s Piráty? Proboha, jen to ne. Hřib je naprostý sociopat

27. října 2022 20:22

V Praze se nadále vede boj o to, kdo po volbách bude řídit hlavní město. Vznik vládnoucí koalice v metropoli brzdí především požadavky Pirátů, a to i přesto, že občané svými hlasy nejvíce podpořili koalici Spolu. Podle exministra financí Ivana Pilného by to nejhorší, co by se mohlo Pražanům stát, bylo, kdyby se Piráti dostali do koalice. Ve vysílání CNN Prima NEWS se opřel i do současného primátora.

Vláda je bezradná. Ale Fiala sází stromy, tak jsme asi v pohodě, glosuje exministr financí

1. září 2022 05:11

Často se říká, že vláda špatně komunikuje, ale bezradnost se prezentuje špatně, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr financí za ANO Ivan Pilný. Rýpl si také do premiéra Petra Fialy (ODS) kvůli jeho příspěvku na Twitteru. Předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl následně představil tři cesty, kterými by se Česko mohlo v době energetické krize vydat. Důležité je se co nejdříve rozhodnout.

Konečně český termín, říká ekonom k válečné dani. Je třeba rozlišit Ukrajinu a inflaci

10. srpna 2022 23:27

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) oživil ve středu myšlenku válečné daně. Hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že její zavedení by bylo dobrou zprávou zejména pro banky. Je totiž potřeba rozlišovat, kdo má mimořádně velké zisky kvůli ruské invazi na Ukrajině a kdo kvůli dlouhodobě rostoucí inflaci.

Běh na dlouhou trať. Ekonomové vysvětlují, proč Česko musí elektřinu vyvážet a kupovat zpět

16. července 2022 08:25

Česká republika by neměla posílat na trh veškerou energii, kterou vyrobí, a následně ji kupovat zpátky. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli bývalý ministr financí Ivan Pilný, předseda hnutí SPD Tomio Okamura a bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach. Podle ekonomů Lukáše Kovandy a Pavla Peterky to ale není tak jednoduché a řešení by trvalo dlouho.

Vláda se chová, jako by byla v opozici. Snad se probere, kritizuje exministr Škromach

16. července 2022 06:27

Státní rozpočet má s rostoucími cenami energií a pohonných hmot příjmy stovky miliard, které je potřeba směřovat zpět k občanům. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil exministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Kabinet Petra Fialy (ODS) zkritizoval, že pomoc v době ekonomické krize je zatím ve hvězdách. Vedle toho bývalý ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný varoval před opatřeními, která jdou prý proti sobě.

Tlustý: STAN je mrtev, jen to ještě neví. Fiala by měl Rakušana z vlády odvolat

22. června 2022 14:01

Starostové se v souvislosti s kauzou nyní již bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka dočkávají kritiky od opozice i politických matadorů. Ve Zprávách Plus se do nich pustil bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý, jenž hnutí označil za mrtvé. Podle něj by měl premiér Petr Fiala (ODS) místo hájení koalice a výroků o vyvození adekvátních důsledků odvolat šéfa STAN a ministra vnitra Víta Rakušana. Kritikou ve vysílání CNN Prima NEWS nešetřil ani Ivan Pilný, exministr financí za hnutí ANO .

Středulovi se bude hodit armáda odborářů. Dovede využít nálady lidí, říká Kovanda

3. června 2022 22:10

Tíživou inflaci a krizi s ní spojenou určitě využijí někteří prezidentští kandidáti během nadcházejících měsíců. Shodli se na tom ekonomové Lukáš Kovanda a Štěpán Křeček společně s exministrem financí za ANO Ivanem Pilným v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Často zmiňovali zejména předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středulu.

Konec školní turistiky? Gazdík chce zpřísnit podmínky pro zápisy na základní školy

22. května 2022 06:02

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) uvažuje o úpravě kritérií pro zápisy na základní školy. Podle něho by se mohla začít zohledňovat doba trvalého bydliště u spádových škol. Gazdík je přesvědčen, že by takové opatření zabránilo účelovému přehlašování dětí na adresu podle toho, do jaké školy chce rodič svého potomka dostat. Jenže podle některých odborníků by to mělo své negativní dopady.