reklama

Jak se dostat k poukazu do lázní? Přinášíme návod. Místa ubývají, hlásí provozovatelé

Vláda během pandemie koronaviru vytvořila plán voucherů určených na podporu cestovního ruchu. Lázeňská zařízení hlásí velký zájem o uplatnění poukazů na pobyt v hodnotě 4 000 korun od ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Některé lázeňské domy mají dokonce přetížené linky, které kolabují pod náporem telefonátů.

reklama

Například jihočeské lázně Vráž na Písecku podle ředitele Jiřího Landy sotva stačí vyřizovat poptávku. „Předem se omlouváme, pokud se nám třeba lidé nemohou dovolat a chvíli musejí na naši odpověď čekat. Jsme rádi za ten zájem. Telefonní linky jsou přetížené, snažíme se klienty přesvědčovat, aby použili e-maily,“ popisuje ředitel Landa a dodává, že v pátek přišlo z ministerstva upřesnění jak s vouchery pracovat, takže už si vědí s administrativou rady. Některé volné termíny ještě lázně mají a radí tedy zákazníkům se doptat.

Podrobný návod jak se ke slevě dostat

Vouchery na pobyt v lázních zájemci získávají od 1. července prostřednictvím webu. Konkrétní podrobný návod najdete také na stránkách ministerstva. Slevu 4 000 korun chce ministerstvo pro místní rozvoj nabízet do konce letošního roku. Každý člověk si vygeneruje voucher, získá unikátní kód, na který si zarezervuje konkrétní pobyt. Host lázní dostane slevu ihned, to znamená, že na vyúčtování uvidí slevu 4 000 na osobu. Podmínkou je minimálně šestidenní pobyt a pět lázeňských procedur.

MMR připravilo tento postup:

Zákazník navštíví web kudyznudy.cz a vygeneruje si slevový voucher (nejlépe na konkrétní lázeňské zařízení).

Ten mu bude zaslán na e-mail. Zákazník si jej může vytisknout, nebo ho stačí mít v telefonu.

Zákazník zavolá do vybraných lázní a zarezervuje si pobyt. Součástí rezervace bude předání kódu slevového kupónu (AS3K-K3J2).

V případě rezervace on-line je potřeba tento kód přidat například do poznámky k rezervaci. Zaměstnanec lázní při ověřování rezervace v systému vloží kód slevového kupónu do  webového portálu, čímž dojde k ověření jeho platnosti.

Následně tento kupón označí za „rezervovaný“. Portál porovná kód kupónu s vydanými vouchery a provede validaci (zda existuje, případně zda není rezervovaný, nebo použitý při jiné rezervaci).

Zaměstnanec lázní po ukončení pobytu označí rezervovaný kupón za „použitý“ a do přílohy k němu nahraje případné dokumenty, např. fakturu pro potřeby vyúčtování.

Zákazníkovi bude částka 4 000 Kč odečtena z platby s ukončením pobytu a potvrzením o splnění podmínek (6 nocí, 5 procedur). Uzavřené a uplatněné kupóny jsou automaticky zasílány poskytovateli finanční podpory.

Seznam lázeňských ubytování, kde lze voucher uplatnit, naleznete zde.

Chystá se i pomoc pro ubytovací zařízení

Po lázních chce ministerstvo pro místní rozvoj pomoci také provozovatelům ubytovacích zařízení. Připravuje ke schválení i podporu pro hotely, které byly kvůli protikoronavirovým opatřením uzavřeny.

„Jsou to hotely, nebo penziony a kempy, takže všem, kteří jsou registrováni v takzvaných hromadných ubytovacích zařízeních, chystáme tzv. COVID ubytování, kde to bude tedy zhruba po dobu toho zavření 200 až 400 korun podle kategorie ubytování. Ta kritéria nyní ladíme,“ popsala plány ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).

Návrh by měla posoudit vláda 14. července. Peníze by měly hotelům pomoci s rozjezdem a překonáním následujících měsíců než se vrátí cizinci.

Pospěšte si, jinak mnoho hotelů zkrachuje, vyzývá vládu svaz

Pokud vládní pomoc nepřijde rychle, obává se prezident Svazu obchodu a cestovnícho ruchu Tomáš Prouza, že řada hotelů už neotevře.

„Je vidět, že tady vláda, bohužel, je velmi pomalá. Stejně jako i ty vouchery pro lázně, o které je obrovský zájem, tak schválila vlastně těsně před začátkem letní sezóny. Jenom pevně doufám, že už vláda konečně a skutečně toho 14. července rozhodne, že nebude zase to rozhodnutí odkládat, protože řada hoteliérů má dneska zavřeno, zejména ve velkých městech, a pokud ta pomoc nepřijde rychle, tak řada těch hotelů už nikdy neotevře,“ popsal situaci pro CNN Prima NEWS předseda Tomáš Prouza.

Dodal, že když se dívá do Rakouska, Německa, nebo Maďarska, tak vidí, že tamní vlády hotelům i restauracím a penzionům pomáhají mnohem víc, než vláda česká. Konkurence tak může vyjít z celé situace posílená, na rozdíl od našich podnikatelů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek
Rozhovor

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl
Rozhovor

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Řidiči, pozor. Běžný lék na úzkost vás může připravit o řidičák kvůli drogám

Běžně používaný lék Trittico, který lékaři předepisují na stavy úzkosti, může vyvolat falešně pozitivní výsledek testu na drogy. Policie přitom při kontrole v takovém případě nemusí brát ohled ani na potvrzení od lékaře a může na místě zabavit řidičský průkaz do doby, než jsou k dispozici výsledky krevních testů. Na ty se ale čeká i několik týdnů.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

Perou se o stín a trpí hlady. Na hranici USA a Mexika dorazily tisíce migrantů

Na hranici mezi Mexikem a americkým státem Texas se utábořilo už přes 10 tisíc převážně haitských migrantů. Provizorní tábor se rychle rozrůstá, životní podmínky ale nejsou nejen kvůli vysokým teplotám ideální. Počet zadržených migrantů na přechodu obou zemí přesáhl v červenci a srpnu poprvé za 21 let hranici 200 tisíc. Republikáni ze všeho viní prezidenta Joea Bidena.

Babiš je prototyp lídra, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem lídra je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama