CNN Prima News Jakub Janda

Jakub Janda

Výpis příspěvků ke štítku „Jakub Janda“

Žil naplno, poslední půlrok nebyl podle jeho představ. Janda vzpomíná na zesnulého Hájka

10. března 2023 16:51

Antonín Hájek žil život vždy naplno, poslední půlrok ale nebyl podle jeho představ. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl bývalý skokan na lyžích Jakub Janda. Hájek zemřel za dosud nevyjasněných okolností ve věku nedožitých 36 let. V posledních měsících byl dvojnásobný účastník olympijských her a český rekordman v letech na lyžích pohřešovaný. Zpráva o jeho smrti se objevila v pátek 10. března.

Nedostatek financí i málo hodin tělesné výchovy. Jaké jsou příčiny sportovní krize?

19. února 2022 12:19

Vláda Andreje Babiše měla před třemi lety velké plány. Například investovat dvacet miliard korun do sportu a další stovky miliard do infrastruktury. Ze slibů nakonec splnila jediný — založila Národní sportovní agenturu. Současná vláda Petra Fialy u sportu počítá s navýšením rozpočtu. Jenomže nejdřív musí skončit finanční a covidová krize.

Pletení, vyřizování mailů a kuřácké pauzy. Jak si poslanci krátí čas při obstrukcích?

15. února 2022 17:41

Jednání v Poslanecké sněmovně se mnohdy táhnou několik hodin. Pokud schůze plyne rychle, dochází často k hlasování a věcné debatě, tak poslanci nemají čas nikam odbíhat. Jiná situace je ale při hodinových obstrukcích, které při projednávání pandemického zákona předvádělo například hnutí SPD. Poslanci a poslankyně si v takových chvílích krátí čas, jak to jen jde. Někdo plete, jiní se dušují, že pracují a vyřizují maily, další svačí a vysedávají s kolegy v kuloárech, zatímco někteří zákonodárci společně postávají na cigaretě.

Nechtěná olympiáda. Do Pekingu se politikům nechce, proč se hry konají v Číně?

7. ledna 2022 09:01

Zimní olympijské hry v čínském Pekingu začnou již za měsíc, část států se je ale rozhodla bojkotovat. Kvůli porušování lidských práv v zemi do Číny pojedou za některé země pouze sportovci bez politické reprezentace. K bojkotujícím zemím by se mohlo připojit i Česko. Proč vůbec Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vybral kritizovanou Čínu jako pořádající zemi?

Poletí čeští politici do Číny? Fialova vláda řeší případný bojkot olympiády v Pekingu

20. prosince 2021 07:18

Měli by se představitelé Česka účastnit únorových zimních olympijských her v čínském Pekingu? Odpověď na tuto otázku si musí ujasnit nová vláda premiéra Petra Fialy (ODS). Ve světě se totiž čím dál více řeší bojkot nadcházejících her pod pěti kruhy kvůli porušování lidských práv, ke kterému v komunistické Číně stále dochází. Olympiádu proto určitě vynechají například američtí, britští či australští politici.

Skokan Janda: Zranění Samkové je malá sportovní tragédie, o Pekingu rozhodne její tým

19. prosince 2021 07:24

Zlomeniny obou kotníků snowboardistky Evy Samkové jsou malou sportovní tragédií. Takto její smolný pád při závodě v Montafonu minulou sobotu komentoval bývalý skokan na lyžích Jakub Janda. Dodal, že jí sice fandí a účast na únorových olympijských hrách v čínském Pekingu by jí přál, ale má obavy, zda na nich vůbec bude startovat.

Bývalý skokan Janda: Politický bojkot olympiády je správný. Jako sportovec bych ale jel

16. prosince 2021 09:26

Bývalý skokan na lyžích a současný poslanec Jakub Janda (ODS) kvituje politický bojkot olympiády ze strany USA. Jako sportovec by prý však na hry pod pěti kruhy sám jel. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Janda říká, že sportovci na olympijské hry míří, aby tam před světem reprezentovali svoji zemi a podali co nejlepší výkony. Nemohou však za to, že se nadcházející zimní hry konají v Číně, která dle jeho slov pošlapává lidská práva.

Sáblíková překvapila: Lidé na svazu nehrají fair play. Peking by ale v ohrožení být neměl

13. prosince 2021 11:27

Trojnásobná olympijská vítězka, mnohonásobná mistryně světa i Evropy Martina Sáblíková způsobila v úvodní fázi sezony a před hrami v Pekingu pozdvižení. Na svém facebookovém profilu zveřejnila v neděli večer příspěvek naznačující, že mezi ní a Českým svazem rychlobruslení není všechno zcela ideální. V tuto chvíli se však zdá, že ani jedna strana nechce přitápět pod kotlem.