CNN Prima News Jakub Kvasnička
Jakub Kvasnička

Jakub Kvasnička

Vedoucí publicistiky CNN Prima NEWS

Před příchodem na Primu (leden 2021) působil v MF Dnes či časopisu Téma. Předtím strávil dvanáct let v časopisu Týden, kde vedl publicistiku a byl pět let zástupcem šéfredaktora. Působí také jako scénárista a mediální poradce. Má rád svou dceru Emu, Slavii, poker, rovné lidi. Nesnáší stylistické nesmysly, texty přibližně devadesáti procent českých popových písní a také skutečnost, že se novináři berou až moc vážně.

Nejnovější příspěvky autora

Názory

KOMENTÁŘ: Mohou Češi ještě pouštět svoje děti do Paříže, kde se znásilňuje pod Eiffelovkou?

Moje dcera, jíž budou čtyři roky, by určitě měla jednou vidět Paříž. Každý chce vidět Paříž. Audrey Hepburnová říkávala: „Paříž je vždy dobrý nápad.“ Jenže ve světle toho, co se v krásném městě neustále děje, že se tam aktuálně znásilňuje už i pod Eiffelovkou, zbývá spíš ivánkovské: „Je to dobrej nápad, špatnej nápad, nebo jakej je to nápad?“

Názory

KOMENTÁŘ: Šokující pozadí „exkluzivního“ Michelina. Pepř, sůl, kokain a krev

Dusno kolem Michelina v Česku. Vláda pošle slavnému francouzskému gastroprůvodci desítky milionů korun v době, kdy řeší celonárodní brutální škrty. Nechme stranou politické emoce. Pozadí celého ohromně sledovaného restauračního fenoménu jménem Michelin je především plné neuvěřitelného tlaku, drog i sebevražd těch nejslavnějších kuchařů. A proč michelinské restaurace často nevydělávají?

Další příspěvky autora

GLOSA: Utrpení na tiskovce vlády. Už našel pan ministr Stanjura tu tabulku?

Měla to být velkolepá vysvětlovací tisková konference. Místo toho předvedli občanům zástupci vlády často nesrozumitelné, zdlouhavé, útrpné rétorické cvičení, které běžný divák u televizních obrazovek – soudě třeba dle ohlasů na sociálních sítích – absolutně nedokázal pochopit. To vše za doprovodu nekonečných prezentací v PowerPointu. Ale aspoň v něčem se ajťák a ministr financí Zbyněk Stanjura mohl cítit jako expert…

GLOSA: Jak babičkově motorkový Petr Pavel pověsil sám sebe na zeď

Petr Pavel je především marketingovým prezidentem. A protože národ (a filatelista Ivan Bartoš v SMS) chtěl, aby byl Pavel na známce, je Pavel na známce. I když sám Pavel fakt nechtěl! V „českomotorkové“, „babičkově malinovkové“, „hřibově pravé“ a všech dalších zajímavých kreativních vlasteneckých slovnohříčkových barvách, které vás napadnou, když to přeženete s microdosingem LSD, který je u mladých markeťáků dost populární.

GLOSA: Podivín Válek vzkazuje našim dětem bez léků, že je vyléčí slunce

Je skandální, že pořád nejsou léky pro děti. Zrovna dnes jsem viděl na Instagramu Nikol Štíbrové příspěvky zoufalých maminek, které nemají antibiotika na spálovou angínu. Není penicilin. V mnoha částech republiky se o dětské léky svrhává nedůstojný závod, který navíc vyzývá k tradičnímu křečkování, když už dotyčný lék konečně někde je… V pátek také promluvil o tomto problému ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Vzal to po svém. Meteorologicky.

GLOSA: Češi si vzali dva svetry, zmatená vláda jim za odměnu zdraží teplo a vodu

A máme tu 7 361. návrh návrhu návrhů řešení ekonomické krize. Tentokrát z hlavy ministra financí Zbyňka Stanjury. Navrhuje zrušit DPH 10 % a zavést jen 14 % a 21 %. A mimo jiné zahrnout do vyšší DPH položky jako teplo a vodné a stočné (doposud 10 %). Což je vzhledem k energetickým okolnostem skvělý nápad! Ale nezapomeňte, jak nás ujistil premiér Fiala – je to pořád jenom návrh, se kterým nevíme, co bude, protože předchozí návrhy se pravděpodobně nějak přenavrhly do jiných návrhů. A ty těm návrhům navrhly, aby se ještě nenavrhovaly. Krize!

KOMENTÁŘ: Politik Dominik Hašek. Budoucí prezident, nebo jen šašek?

Dominik Hašek dal pozoruhodný rozhovor MF DNES, ve kterém oznámil to, co jsme všichni díky jeho neustálým mediálním výstupům ohledně ruských sportovců tušili: „Chci jít do politiky.“ Legendární gólman a neúspěšný podnikatel v oblasti sportovní módy a energetických drinků má nový projekt: Smarty s příchutí lidských práv: Zvolte mě! „Když vidím třeba jen sestřihy z NHL, tak vidím ty mrtvé na Ukrajině,“ sdělil mimo jiné muž, jehož chtěl lid na Hradě už po Naganu 98. A co o dvě dekády později?