reklama
CNN Prima News Jakub Kvasnička
Jakub Kvasnička

Jakub Kvasnička

obsahový konzultant zpravodajství CNN Prima NEWS

Před příchodem na Primu (leden 2021) působil v MF Dnes či časopisu Téma. Předtím strávil dvanáct let v časopisu Týden, kde vedl publicistiku a byl pět let zástupcem šéfredaktora. Působí také jako scénárista a mediální poradce. Má rád svou dceru Emu, Slavii, poker, rovné lidi. Nesnáší stylistické nesmysly, texty přibližně devadesáti procent českých popových písní a také skutečnost, že se novináři berou až moc vážně.

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

KOMENTÁŘ: Zaslouží neočkovaný lékař z covidového letadla olympioniků lynč?

V době, kdy jsou Češi, kteří chtějí cestovat byť jen do vedlejšího státu, šikanováni nekonečně měnícími se nařízeními a absurdními orwellowskými formuláři, vyjeli bezstarostně olympionici do Tokia, aby z covidové bubliny udělali bublinu covidu. Český tým je pandemické epicentrum Tokia. Amatérská ostuda. Za vše prý může neočkovaný lékař na palubě, jenž virem nakazil i ty očkované – zaslouží si lynč?

Elektrohipsteři škytají: Osmiválcová japonská šílenost, kde kapota stojí 400 tisíc bez DPH

Jak vypadá ideální auto současného zvláštního světa, světa roku 2021? Společenský tlak nás nutí říkat něco jako: „Ideální auto světa 2021 musí být elektrovůz, přinejmenším hybrid, nejlépe sdílený více lidmi, alespoň tak tisíci osmi sty dvaceti, pronájem placen bitcoiny. Vzhled a vlastnosti jsou fuk, hlavní je dobře zastřižený plnovous a absence výfuku (a podstatná dávka pokrytectví, žádné vzácné kovy tam nejsou a ta uhlíková stopa taky nesouhlasí, pozn. red.).“ Ale naštěstí, svět roku 2021 dokáže být pro milovníky aut pořád i racionální. A krásný. A normální. Týden jsme v redakci testovali vzácný, šílený Lexus RC F Track Edition. UF!!!

Generální ředitel skupiny Prima Marek Singer: Neříkáme vám jen to, co chcete slyšet

Udělali jsme všechno pro to, abychom spuštění CNN Prima NEWS měli co nejvíce okořeněné adrenalinem, říká v rozhovoru Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima, při vzpomínkách na spuštění zpravodajského kanálu, který 3. května slaví své první narozeniny. „Tu značku jsme postavili jako multiplatformu. Díky televizi a on-line kanálům máme v současnosti zásah až 7,7 milionu lidí,“ uvádí.

Terezie Tománková: Odchod z rozhovoru s prezidentem? To mě ani nenapadlo

Má za sebou asi nejtěžší víkend ve své moderátorské kariéře. Na výkon Terezie Tománkové v Partii s Milošem Zemanem má názor prakticky každý Čech. Prezident moderátorce v sobotu mimo jiné řekl, že si „sedí na uších“ a že „není ve formě“. „Nechtěla jsem tu situaci ani vyhrotit, ani eskalovat,“ vysvětluje moderátorka Terezie Tománková v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

Tady bylo dávno rozhodnuto. Dávno. Společenská poptávka idiotské ideologie, která se tváří, že žádnou ideologií není. Ale je. Ondřej Kúdela dostal deset zápasů za rasismus. Bez jasných důkazů. Prostě to tak má být. Hlavním důkazem byl uřvaný Glen Kamara (ten dostal tři zápasy za to, jak se choval). Kdyby takhle fungovaly soudy, republika hoří… Jenže v případě rasismu platí striktní presumpce viny. Když někdo s tmavou pletí mluví o rasismu, je to vážné a mělo by se mu věřit.

KOMENTÁŘ: Krev, emoce, rasismus, odporná Slavia… Už toho nechte, ubrečení Skotové

Byla to jedna z těch vzácných chvil, kdy je celá rodina pohromadě a hezky spolu… se kouká na Slavii. Shaolin Football v podání Glasgow Rangers v osmifinále Evropské ligy totiž zaujal i moji drahou polovičku a dceru. To se nestává. Zakryté oči. Výkřiky. A nekonečné otázky: „Jak je tohle možný? Proč to dělají? Vždyť má úplně rozseknutou hlavu!“ A do tohoto krvavého brutálu přicházejí uplakaní Skotové s jakýmsi obviněním Ondřeje Kúdely z rasismu.

reklama