CNN Prima News Jakub Kvasnička
Jakub Kvasnička

Jakub Kvasnička

komentátor, obsahový konzultant CNN Prima NEWS

Před příchodem na Primu (leden 2021) působil v MF Dnes či časopisu Téma. Předtím strávil dvanáct let v časopisu Týden, kde vedl publicistiku a byl pět let zástupcem šéfredaktora. Působí také jako scénárista a mediální poradce. Má rád svou dceru Emu, Slavii, poker, rovné lidi. Nesnáší stylistické nesmysly, texty přibližně devadesáti procent českých popových písní a také skutečnost, že se novináři berou až moc vážně.

Nejnovější příspěvky autora

GLOSA: Trapná inaugurace Martina Dejdara. Dodá hradní parfém?
Názory

GLOSA: Trapná inaugurace Martina Dejdara. Dodá hradní parfém?

Největší trapas inaugurace – podivní lidé ukazující se v „prezidentském okně“. Zvláště u Martina Dejdara měl člověk pocit, že volby vyhrál on sám. Nebo že aspoň vyhrál super kšeft. Martin Dejdar, který za kariéru baviče volil pravděpodobně už úplně každého, zdravil rozšafně „plebs“ z prezidentského okna. Ty záběry fyzicky bolely.

Další příspěvky autora

KOMENTÁŘ: Největším poraženým voleb jsou fandící novináři

Fotka jednoho kolegy-novináře vyšla v pondělí (asi) náhodou v Lidových novinách. Slaví na ní s pivem a širokým úsměvem, euforicky připíjí. U ní všeříkající popisek: „Radost ve štábu generála Pavla“. Mají novináři právo fandit? Nemají. Fandí? Fandí. Jako zběsilí. Respektive část z nich. Víc a víc. A letos během prezidentských voleb také, jako nikdy jindy. Velká ostuda našeho povolání, kterou si často vůbec neuvědomujeme.

GLOSA: Kdo byl v prezidentské debatě bezemoční delfín a kdo slepý mezi mrtvými?

Včera jsme na CNN Prima NEWS vysílali debatu šesti prezidentských kandidátů, takzvaného „zbytku pole“. Koukali jste se na ni, a bylo vás hodně, celkový zásah byl 958 tisíc Čechů, děkujeme. A zároveň díky, že jste to dali, že jste to vydrželi. Protože — co si budeme povídat — při poslechu některých kandidátů měl člověk buď chuť utrhnout si hlavu nebo uši nebo obojí nebo usnout. Navždy.

KOMENTÁŘ: Deprese v pirátském dopravním pekle. Zachrání nás ODS s ANO?

Jedna hodina a dvacet minut. Tak dlouho třeba jedete autem do Plzně a ještě vám zbyde čas na pivko. Za stejnou dobu rovněž doletíte z Prahy do Bruselu. No – anebo můžete jet hodinu a dvacet minut v Praze do práce. I když to máte 13 kilometrů, nikoliv přes centrum a čistý čas jízdy je běžně asi 18 minut... Tohle město je pirátské peklo. A je naprosto signifikantní, že v neustálém dopravním chaosu a bordelu nemá Praha stále nové vedení. Vše tady totiž souvisí se vším.

Extáze, kokain, nebo býčí sperma? Jak tajemný Mateschitz objevil „zázračný“ Red Bull

Red Bull. Název giganta v oboru energetických drinků pravděpodobně zaslechnete nebo spatříte minimálně jednou denně. Je těžké se tomu vyhnout. Zato jméno Dietricha Mateschitze je — vlastně bylo — známé o dost méně. Marketingový mistr, který rozjel byznys jménem Red Bull, sám sebe zapíral, jako kdyby ani neexistoval. V sobotu zemřel ve věku 78 let. Zde je jeho neobyčejný příběh.