CNN Prima News Jan Schiller

Jan Schiller

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Schiller“

Schiller: Vládu požádáme o kompenzace, turistická sezona v Českém Švýcarsku letos končí

27. července 2022 14:38

Ústecký kraj bude po vládě premiéra Petra Fialy (ODS) požadovat finanční kompenzace pro provozovatele a cestovní ruch v Národním parku České Švýcarsko. V souvislosti se současným požárem parku to ve středu oznámil místní hejtman Jan Schiller (ANO). Ten dále řekl, že turistická sezona v oblasti pro letošní rok de facto končí, a protože i kvůli pandemii koronaviru jsou místní lidé závislí na turismu ve svízelné situaci, potřebují finance.

Hejtman Schiller: Dobré zprávy nemám, požár je pro kraj i celé Česko katastrofa

26. července 2022 13:34

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) nemá k současnému požáru v Českém Švýcarsku žádné dobré zprávy. Podle něj je situace pro celý kraj katastrofou. Problémem je podle něj především složitý terén, ve kterém se pouze těžko daří dostat situaci pod kontrolu. Místostarosta Hřenska Robert Mareš zase připomněl, že se alespoň podařilo zajistit bezpečí tamních obyvatel.

Co energetika a doprava? Hejtmani za ANO kritizují podobu pracovní karantény

15. ledna 2022 17:19

Páteční rozhodnutí vlády o tom, že se pracovní karanténa bude týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách, kritizují hejtmani z hnutí ANO. Podle ústeckého hejtmana Jana Schillera (ANO) s vládou řešili zabezpečení svozu odpadu, dopravy, vodárenství a energetiky, což se v rozhodnutí vlády nijak neobjevilo. Řekl to v pátek večer v České televizi. Předseda Asociace krajů ČR a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) uvedl, že očekává, že se o této záležitosti bude mluvit i na úterní pravidelné schůzce hejtmanů s členy vlády.

Recepty SPD Ústecku nepomůžou, říká Lipavský. Vždyť ani neumí zeměpis, rýpe Okamura

12. srpna 2021 07:24

Výrok předsedy Pirátů a hlavního lídra koalice Pirátů a STAN Ivana Bartoše, ve kterém srovnával Ústecký kraj s Rumunskem, vyvolal emotivní přestřelku mezi lidmi i mezi politiky. Šéf SPD Tomio Okamura ho označil za „dehonestující“. Naopak Pirátský poslanec Jan Lipavský svého předsedu hájí a doplňuje k němu statistku Eurostatu, ze které Piráti vycházejí.