CNN Prima News Jan Schiller

Jan Schiller

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Schiller“

Kauzy expolitika z Lovosic gradují. Policie žádala vazbu, stíhán však bude na svobodě

Aktualizováno

Okresní soud v Ústí nad Labem bývalého místostarostu Lovosic Miroslava Závadu (dříve ODS) do vazby neposlal. Policie ho obvinila z podvodu, hrozí mu za to osm let vězení. Podle informací CNN Prima NEWS obvinění souvisí s veřejnými zakázkami v příspěvkové organizaci Ústeckého kraje Krajské majetkové, ve které Závada do čtvrtka působil jako zástupce ředitelky. Kriminalisté spolu s ním obvinili i exmístostarostku Lovosic Vladimíru N., které měl Závada mimo jiné zakázky dohazovat. Oba obvinění figurují také v případu mileneckého trojúhelníku, který skončil pokusem o vraždu.

Vláda kvůli balíčku hodila kraje přes palubu, říká hejtmanka za STAN. Chystá ústavní stížnost

Vláda hodila kraje v zájmu schválení konsolidačního balíčku přes palubu. Přitom se na ně mohla v krizích spolehnout, teď, když potřebujeme pomoct, tak jsme vyřazeni. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN). Kritizovala tak fakt, že ke změně v rozpočtovém určení daní pro kraje v rámci úsporného balíčku nedojde. Obdobně se vyjádřil i její kolega, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (SOCDEM). Naopak hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) je za rozhodnutí rád. Pecková vzkázala, že se nevzdá – její úřad chystá podklady pro ústavní stížnost. V čem se hejtmani neshodnou?

Schiller: V Ústí je čtvrtá generace, která nepracuje. Ze školy jdou na sociálku, říká Foldyna

Nedostatečná vzdělanost je velkým problémem v Ústeckém kraji. Po ukončení základní školy se lidé rovnou staví do front na sociální dávky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli hejtman Jan Schiller (ANO) a zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (SPD). Na malou vzdělanost upozornil také vedoucí Programu dluhového poradenství z neziskové organizace Člověk v tísni Daniel Hůle.

Schiller: Vládu požádáme o kompenzace, turistická sezona v Českém Švýcarsku letos končí

Ústecký kraj bude po vládě premiéra Petra Fialy (ODS) požadovat finanční kompenzace pro provozovatele a cestovní ruch v Národním parku České Švýcarsko. V souvislosti se současným požárem parku to ve středu oznámil místní hejtman Jan Schiller (ANO). Ten dále řekl, že turistická sezona v oblasti pro letošní rok de facto končí, a protože i kvůli pandemii koronaviru jsou místní lidé závislí na turismu ve svízelné situaci, potřebují finance.

Hejtman Schiller: Dobré zprávy nemám, požár je pro kraj i celé Česko katastrofa

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) nemá k současnému požáru v Českém Švýcarsku žádné dobré zprávy. Podle něj je situace pro celý kraj katastrofou. Problémem je podle něj především složitý terén, ve kterém se pouze těžko daří dostat situaci pod kontrolu. Místostarosta Hřenska Robert Mareš zase připomněl, že se alespoň podařilo zajistit bezpečí tamních obyvatel.