CNN Prima News Jan Žaloudík

Jan Žaloudík

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Žaloudík“

Dušek má pravdu, nikdo ji ale nechce slyšet, řekl Pollert. Herec našel vedle kritiky i zastání

Jaroslav Dušek má pravdu, jenomže ji nikdo nechce slyšet. Tak se herce po třaskavém výroku o tom, že „rakovina je volba“, zastává lékař Lukáš Pollert. Podle právníka a glosátora Martina Chmely jsou názory Duška známé již desítky let, aktuální situaci označil za mediální hon. Ačkoliv herec nachází ve veřejném prostoru zastání, negativní komentáře na jeho osobu převažují. Ostře s ním nesouhlasí jak lékařští odborníci, tak politici.

Slova Duška o rakovině? Nesnesitelné ezobláboly. Herec to schytal od ministra i promotéra

Lavinu komentářů spustilo vyjádření herce Jaroslava Duška, že „rakovina je volba“. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) jeho slova označil za „ezobláboly“. Dušek se dotkl citlivého tématu. „Aby ne, když ročně na následky rakoviny zemře 27 tisíc lidí,“ uvedl pro vysílání CNN Prima NEWS onkolog Jan Žaloudík. Šance, že se s touto zákeřnou nemocí nesetkáte vy sami nebo vaši blízcí, je podle něj mizivá.

Rakovina je volba, šokoval Dušek. Malé děti si za ni těžko mohou samy, reagoval onkolog

Velmi kontroverzní názor vyslovil v rozhovoru pro Čestmíra Strakatého oblíbený herec Jaroslav Dušek, když řekl, že zemřít na rakovinu je volba. „Vy si myslíte, že člověk umře na rakovinu, ale já si myslím, že umře na to, že nenávidí život,“ řekl v rozhovoru. Podle jeho vyjádření pro CNN Prima NEWS ale v sestřihu chybí zmínka o tom, že to je možné chápat až na nějaké úrovni vědomí. Na Duškova slova reagoval onkolog Jan Žaloudík, který uvedl, že výkřik na jevišti je něco jiného než realita a malé děti si za takové onemocnění těžko mohou samy.

Jako když se člověk vyčůrá do vody a pak v ní hnije. Žaloudík brojí proti respirátorům

Respirátory jsme mohli už dávno sundat a nic by se nestalo. Tvrdí to senátor za ČSSD a lékař Jan Žaloudík. Pro CNN Prima NEWS prohlásil, že být hodiny v respirátoru je jako sedět a hnít ve vodě, do které se předtím člověk vymočil. Roušky a respirátory mají ale na druhou stranu stále plno zastánců. Vědci už před několika měsíci přišli s rozsáhlou studií, která dokázala účinnost zakrytých úst a nosu.

Lékaři: Společnost je slabá, nedokáže čelit výzvám. Přibývá depresí a alkoholismu

Podle primáře I. kliniky tuberkulózy a respiračních potíží VFN Praha Jiřího Votruby je současná společnost slabá a nedokáže čelit výzvě jako je koronavirová pandemie. Prohlásil to v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS a dodal, že kvůli strachu obézní lidé jen tloustnou. Podle psychiatra a ředitele Národního ústavu duševního zdraví Cyrila Höschla stoupl ve společnosti počet lidí s depresemi, sebevražednými sklony a domácím alkoholismem.

Děláme všechno pro to, abychom nezabili více lidí, než je nutné, prohlásil Žaloudík

Pandemie výrazně pozastavila standardní zdravotnickou péči. Například lékař a senátor za ČSSD Jan Žaloudík upozornil na přibývající počet pacientů s onkologickou nemocí v pokročilém stadiu. I přesto se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS snažil české občany uklidnit, že se blýská na lepší časy. Za špatný zdravotní stav si podle něj mohou i samotní pacienti.