reklama
CNN Prima News Jan Žaloudík

Jan Žaloudík

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Žaloudík“

Jako když se člověk vyčůrá do vody a pak v ní hnije. Žaloudík brojí proti respirátorům

Respirátory jsme mohli už dávno sundat a nic by se nestalo. Tvrdí to senátor za ČSSD a lékař Jan Žaloudík. Pro CNN Prima NEWS prohlásil, že být hodiny v respirátoru je jako sedět a hnít ve vodě, do které se předtím člověk vymočil. Roušky a respirátory mají ale na druhou stranu stále plno zastánců. Vědci už před několika měsíci přišli s rozsáhlou studií, která dokázala účinnost zakrytých úst a nosu.

Lékaři: Společnost je slabá, nedokáže čelit výzvám. Přibývá depresí a alkoholismu

Podle primáře I. kliniky tuberkulózy a respiračních potíží VFN Praha Jiřího Votruby je současná společnost slabá a nedokáže čelit výzvě jako je koronavirová pandemie. Prohlásil to v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS a dodal, že kvůli strachu obézní lidé jen tloustnou. Podle psychiatra a ředitele Národního ústavu duševního zdraví Cyrila Höschla stoupl ve společnosti počet lidí s depresemi, sebevražednými sklony a domácím alkoholismem.

Děláme všechno pro to, abychom nezabili více lidí, než je nutné, prohlásil Žaloudík

Pandemie výrazně pozastavila standardní zdravotnickou péči. Například lékař a senátor za ČSSD Jan Žaloudík upozornil na přibývající počet pacientů s onkologickou nemocí v pokročilém stadiu. I přesto se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS snažil české občany uklidnit, že se blýská na lepší časy. Za špatný zdravotní stav si podle něj mohou i samotní pacienti.

Čeští odmítači koronaviru. Opatřením nevěří celebrity, lékaři ani tisíce občanů

Kvůli pandemii koronaviru je na obzoru kolaps nemocnic a obřím denním nárůstům počtu nakažených neulevila ani tvrdá vládní opatření, která však podle odborníků přišla pozdě. V jiné perspektivě se ale zřejmě pohybuje skupina lidí, která koronavirus popírá či zlehčuje. Jedná se o některé české celebrity, ale také o řadu renomovaných lékařů. Proti vládním nařízením navíc brojí tisíce lidí, přičemž někteří i demonstrují.

Chřipka vs. COVID. Odborníci se přou, co je pro lidi nebezpečnější

Je pro člověka smrtelnější chřipka, nebo COVID-19? O této otázce diskutovali odborníci v pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. Podle parazitologa a evolučního biologa Jaroslava Flegra mají lidé na běžnou chřipku již protilátky, zatímco onemocnění COVID-19 je výrazně nebezpečnější, protože se s ním lidstvo setkává poprvé.

Vláda roušky zdiskreditovala. Posilujme imunitu, nabádá senátor Žaloudík

V červnu premiér Andrej Babiš sliboval, že vláda již nebude sahat k plošným opatřením v boji proti šíření koronaviru. O dva a půl měsíce později se však vrací nařízení ohledně nošení roušek ve vnitřních prostorách. O účinnosti a logice těchto opatření diskutovali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové onkolog a senátor Jan Žaloudík (ČSSD), člen sněmovního výboru ve zdravotnictví a lékař Vlastimil Válek (TOP 09) a člen téhož výboru a záchranář Jiří Mašek.

reklama