reklama
CNN Prima News Jan Žaloudík

Jan Žaloudík

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Žaloudík“

Jako když se člověk vyčůrá do vody a pak v ní hnije. Žaloudík brojí proti respirátorům

22. května 2021 08:08

Respirátory jsme mohli už dávno sundat a nic by se nestalo. Tvrdí to senátor za ČSSD a lékař Jan Žaloudík. Pro CNN Prima NEWS prohlásil, že být hodiny v respirátoru je jako sedět a hnít ve vodě, do které se předtím člověk vymočil. Roušky a respirátory mají ale na druhou stranu stále plno zastánců. Vědci už před několika měsíci přišli s rozsáhlou studií, která dokázala účinnost zakrytých úst a nosu.

Lékaři: Společnost je slabá, nedokáže čelit výzvám. Přibývá depresí a alkoholismu

16. května 2021 16:48

Podle primáře I. kliniky tuberkulózy a respiračních potíží VFN Praha Jiřího Votruby je současná společnost slabá a nedokáže čelit výzvě jako je koronavirová pandemie. Prohlásil to v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS a dodal, že kvůli strachu obézní lidé jen tloustnou. Podle psychiatra a ředitele Národního ústavu duševního zdraví Cyrila Höschla stoupl ve společnosti počet lidí s depresemi, sebevražednými sklony a domácím alkoholismem.

Děláme všechno pro to, abychom nezabili více lidí, než je nutné, prohlásil Žaloudík

16. května 2021 14:06

Pandemie výrazně pozastavila standardní zdravotnickou péči. Například lékař a senátor za ČSSD Jan Žaloudík upozornil na přibývající počet pacientů s onkologickou nemocí v pokročilém stadiu. I přesto se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS snažil české občany uklidnit, že se blýská na lepší časy. Za špatný zdravotní stav si podle něj mohou i samotní pacienti.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Zanedbaná prevence a péče. Jaký bude konečný účet za covid?

14. května 2021 01:01

Opozice otestuje sílu menšinové vlády. Co jí k tomu vede a proč právě teď? A jak to bylo s cestou do Moskvy kvůli Sputniku? Hosty Partie Terezie Tománkové byli předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček, předseda ODS Petr Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V druhé části následuje debata odborníků ze zdravotnictví o konečném účtu za covid.

Čeští odmítači koronaviru. Opatřením nevěří celebrity, lékaři ani tisíce občanů

30. října 2020 06:02

Kvůli pandemii koronaviru je na obzoru kolaps nemocnic a obřím denním nárůstům počtu nakažených neulevila ani tvrdá vládní opatření, která však podle odborníků přišla pozdě. V jiné perspektivě se ale zřejmě pohybuje skupina lidí, která koronavirus popírá či zlehčuje. Jedná se o některé české celebrity, ale také o řadu renomovaných lékařů. Proti vládním nařízením navíc brojí tisíce lidí, přičemž někteří i demonstrují.

ANO pohlcuje sociální demokraty. Zbylí senátoři ČSSD míří do klubu Babišova hnutí

14. října 2020 23:18

Trojice senátorů ČSSD, která nebude moci mít kvůli propadu sociální demokracie v letošních volbách do horní komory vlastní klub, se rozhodla vstoupit do frakce ANO. Klub vládních stran tak bude s devíti členy čtvrtý nejsilnější. Místo Zdeňky Hamousové (za ANO), která neobhájila mandát, frakci povede dosavadní místopředseda Jaroslav Větrovský (za ANO).

Žaloudík porušil slib a znovu kritizoval: Testování jen uměle prodlužuje pandemii

6. října 2020 12:37

Testování bez klinického kontextu je pouhým umělým prodlužováním pandemie, uvádí zpráva, kterou sdílel senátor Jan Žaloudík (ČSSD) na sociální síti. Ačkoli ministrovi zdravotnictví slíbil, že se k situace kolem koronaviru v České republice nebude vyjadřovat, vystavil lidem k pozornosti sdělení od mikrobioložky Hany Zelené, autorky zprávy.

Chřipka vs. COVID. Odborníci se přou, co je pro lidi nebezpečnější

14. září 2020 20:01

Je pro člověka smrtelnější chřipka, nebo COVID-19? O této otázce diskutovali odborníci v pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. Podle parazitologa a evolučního biologa Jaroslava Flegra mají lidé na běžnou chřipku již protilátky, zatímco onemocnění COVID-19 je výrazně nebezpečnější, protože se s ním lidstvo setkává poprvé.

reklama