reklama

Sledujte ZÁZNAM: Ve stupni 5 ještě zůstaneme. Není důvod k rozvolnění, řekl Hamáček

I když počty nově nakažených v posledních dnech klesají, podle šéfa krizového štábu a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) není důvod k rozvolňování. Situace v nemocnicích je podle Hamáčka pořád kritická, řekl na tiskové konferenci v Lidovém domě. Na webu CNN Prima NEWS můžete brífink sledovat živě.

reklama

Počty nově nakažených začaly klesat. Index protiepidemického systému PES zůstává na 70 bodech ze sta a už pátý den se tak drží ve čtvrtém stupni. Podle Hamáčka ale není rozvolnění ve hře.

K tématu

„Neznamená to žádný důvod k velkým oslavám. Čísla jsou pořád vysoká. Pokud se podíváme na čísla hospitalizovaných v nemocnicích, jsou také vysoká a ten trend bude pokračovat a naše zdravotnictví bude dál čelit tomu, čemu čelí teď,“ uvedl Hamáček.

„Není důvod k razantním rozvolňovacím opatřením. Věřím, že ve stupni číslo pět ještě zůstaneme,“ řekl. S uvolňováním by počkal, než bude nejvýš 2 000 nových případů covidu denně.

Tisková konference se koná hodinu před jednáním vlády. Na programu má například prodloužení nouzového stavu do 21. února. Hamáček dlouhodobě tvrdí, že nouzový stav je potřeba, aby vláda mohla nařizovat striktní opatření kvůli pandemii koronaviru.

V Česku od 27. prosince platí nejpřísnější pátý stupeň. Zavřená je většina obchodů, stejně jako služby, restaurace a hospody. Do školy mohou chodit pouze děti z prvních a druhých tříd, mateřských a speciálních škol.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Pohyb jen po obci, kde bydlíte. Hamáček navrhuje ještě přísnější opatření

Pohyb jen po obci, kde bydlíte. Hamáček navrhuje ještě přísnější opatření

Lidé by se mohli ve volném čase mimo místo svého bydliště, například při cestě do přírody, pohybovat jen na území katastru dané obce, ve které bydlí. Jejich pohyb by nebyl omezen vzdáleností jednoho kilometru od bydliště, jak původně zamýšlelo ministerstvo vnitra. V pátek to před poslanci ve Sněmovně řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Praha by podle něj mohla být brána jako jedna obec.

Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Střet komentátorů Zlámalové a Koláře: Hádali se o opatřeních, školách i výměně vlády
reklama
reklama
Zapomeňte na uzavření krajů, ve hře je mnohem tvrdší opatření

Vláda

Domácí zpravodajství

Nejde si vakcínu jen tak naložit do auta a jezdit s ní po Praze, zlobí se Blatný
Jihoafrická mutace řádila ve školce v Brně. Potvrdila se zatím ve třech případech
Další články
reklama
reklama