reklama
CNN Prima News Jiří Běhounek

Jiří Běhounek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Běhounek“

VOLBY 2021: ČSSD sází na „staré známé“ Špidlu a Škromacha, vytahuje i Stropnického

6. září 2021 07:59

ČSSD byla donedávna jednou z nejsilnějších stran v Česku, dnes bojuje o přežití. Do říjnových voleb tak vytahuje známé osobnosti, které stranu táhly v její lepší éře. Za ČSSD kandidují například expremiér Vladimír Špidla či bývalí ministři Zdeněk Škromach nebo Milan Urban. Z nových jmen zaujme kandidatura bývalého šéfa Zelených Matěje Stropnického nebo známého režiséra a herce Tomáše Magnuska.

Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera

11. dubna 2021 13:20

Poslankyně a lékařka Věra Adámková (za ANO) překvapila v Partii Terezie Tománkové informací, že Česko mělo vyvinout vlastní vakcínu s úvodním rozpočtem 50 milionů. Při vývoji se ale využily pouze čtyři miliony a projekt se zastavil. Posléze tehdejší ministr zdravotnictví Jan Blatný představil pokračování projektu s rozpočtem 250 milionů, ve vládě ale skončil a projekt čeká na schválení novým ministrem Petrem Arenbergerem (za ANO).

Že mám být vyměněn? Jen úsměvný folklor, říká ministr Blatný

23. března 2021 00:06

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) považuje řeči o své výměně na postu ministra zdravotnictví za „úsměvný folklor“. Řekl to na tiskové konferenci po pondělním jednání vlády. Blatného by z čela resortu zdravotnictví chtěl odstranit například prezident Miloš Zeman. Vadí mu zejména Blatného postoj k ruské vakcíně Sputnik V.

Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit

28. února 2021 13:29

Vláda zavedla restrikce, které dopadají na českou společnost nerovnoměrně. Na jedné straně zde žijí lidé, kteří doslova lezou po kolenu, na straně druhé úředníci pracují z domova a na konci měsíce dostanou plat, jako by se nic nedělo. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Lépe na tom jsou také lidé žijící ve městech, než ti z vesnic,“ dodal.

Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka

28. února 2021 11:41

Prezident Miloš Zeman potvrdil informace CNN Prima NEWS o připravované vládní rošádě a výměně křesel mezi ANO a ČSSD. V nedělní Partii Terezie Tománkové uvedl, že je připraven jmenovat ministrem zdravotnictví místo Jana Blatného Jiřího Běhounka, čeká jen, až to premiér Andrej Babiš definitivně navrhne. Prozradil i to, kdo by se měl stát novým ministrem zahraničí.

Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD

26. února 2021 19:06

Ve stínu jednání o nouzovém stavu se ve vládě schyluje k dosud největší personální rošádě. Hnutí ANO by mohlo podle informací CNN Prima NEWS přenechat ministerstvo zdravotnictví ČSSD a na post ministra by měl nastoupit poslanec a bývalý hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. Výměnou za to by sociální demokracie přišla o post ministra zahraničí a ve vládě by skončil Tomáš Petříček.

Jsme ve fázi masivního šíření. Čeká nás až 30 tisíc nakažených denně koncem ledna

6. ledna 2021 15:39

Česko míří ke 30 tisícům nakažených denně koncem ledna. Taková čísla ukazuje realistický scénář, který ve středu před poslanci představil šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. V nemocnicích by pak mohlo být nejméně 9 tisíc nebo až přes 11 tisíc nakažených. To by už znamenalo totální vyčerpání systému.

Vysočina má nového hejtmana. Stal se jím Vítězslav Schrek z ODS

18. listopadu 2020 10:09

Novým hejtmanem Kraje Vysočina v úterý zastupitelé v Jihlavě zvolili krajského volebního lídra ODS a Starostů pro občany Vítězslava Schreka, ředitele domova pro seniory ve Velkém Meziříčí. V čele kraje nahradil Jiřího Běhounka, který byl za ČSSD hejtmanem tři volební období. Vysočinu v následujících čtyřech letech povede koalice ODS se Starosty pro občany, Pirátů, Starostů pro Vysočinu (STAN a SNK ED), KDU-ČSL a ČSSD.

reklama