CNN Prima News Jiří Dienstbier

Jiří Dienstbier

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Dienstbier“

Dienstbier: Čím méně je ve společnosti zbraní, tím lépe. Úřednici by nikdo nepomohl

„Čím méně zbraní ve společnosti, tím je větší bezpečnost,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý senátor Jiří Dienstbier (ČSSD). Podle něj je právo českých občanů chránit se v českých zákonech dostatečně zakotvené. S bývalým senátorem ale nesouhlasil prezident spolku Liga Libe Pavel Černý, který podotkl, že pojmem zbraň se nerozumí jen pistole, ale i další předměty.

Můj sen je být prezidentem, říká Škromach. Kandidaturou chce pomoct skomírající ČSSD

Do sněmovních voleb se za ČSSD chystají staronové tváře. Jde například o Vladimíra Špidlu, Jiřího Dienstbiera a probíhají také námluvy s Martinem Stropnickým. Svou kandidaturu potvrdil také bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach. Podle něj se sociální demokraté vracejí ke své tradici oslovit voliče v širokém politickém spektru. Pomoci uspět ve volbách by mohla nová svatá trojice, uvedl Škromach v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Dienstbier: O střetu zájmů Babiše nelze pochybovat, Faltýnek patří mezi nejhorší šíbry

O střetu zájmů u premiéra Andreje Babiše (ANO) nemůže pochybovat žádný soudný člověk. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil bývalý ministr pro lidská práva a exsenátor Jiří Dienstbier (ČSSD), který nynějšího předsedu vlády považuje za ztělesnění klientelismu. Korupce podle něj za Babiše prorostla do státních institucí. Šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka pak Dienstbier řadí mezi „nejhorší šíbry“.

Hamáčkova cesta do Ruska? Jako by si Švejk hrál na Kissingera, říká Marek Benda

Příliš valné mínění o plánované cestě vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy nemá poslanec ODS Marek Benda. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové Hamáčkovo počínání zhodnotil úsměvně, když využil literární postavu dobrého vojáka Švejka a respektovaného exšéfa americké diplomacie Henryho Kissingera. Benda dodal, že Česko vyšlo z diplomatické krize z Ruskem zatím dobře.

Nejen Hamáček a Petříček. ČSSD chce vést i exministryně školství Valachová

O funkci předsedkyně ČSSD se bude ucházet poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová. Oznámila to na Twitteru. O post šéfa sociální demokracie se bude snažit i ministr zahraničí Tomáš Petříček, kandidovat bude i nynější předseda Jan Hamáček a zájem o místo má také starosta brněnské městské části Líšeň Břetislav Štefan. Nové vedení si bude strana vybírat příští týden.

Pohár přetekl. ČSSD by měla okamžitě odejít z vlády, tvrdí Dienstbier i Netolický

Role ČSSD ve vládě je nedůstojná, a měla by tudíž kabinet opustit, tvrdí významní představitelé strany poté, co v noci na pátek hnutí ANO svého koaličního partnera obešlo a schválilo změny v daňovém systému. Proti dalšímu setrvání ve vládě se proto ozval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický nebo bývalý senátor a stranický kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier.

Revoluci hlídal Havlův samuraj Franta z Vysočan, který učil i izraelský Mosad

Kdo se v listopadu 1989 pohyboval v samém centru sametové revoluce, musel si Františka Kollmana všimnout. Vazoun se samurajským mečem dělal ochranku Občanskému fóru, později byl bodyguardem Václava Havla. Příběh malíře s chraplavým hlasem zní vůbec neobyčejně. V jiu-jitsu je jako jeden z mála Evropanů nositelem devátého danu, v judu má šestý, velmistrovský. Techniku tichého zabíjení učil i izraelskou tajnou službu.