reklama

Jsou to krysy a teď vylezly z děr. Cikrt sepsul lidi, kteří nadávají zdravotníkům

Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt se v pořadu Partie PLUS opřel do lidí, kteří jsou agresivní vůči zdravotníkům a představitelům českého boje s pandemií. Agresory označil za „zlé a hloupé“ lidi. Odpor vůči nim sdílí i šéf Lékařského odborového klubu – Svaz českých lékařů (LOK-SČL) Martin Engel.

reklama

„Jsou to zlí a hloupí lidé. Jde o krysy, které v těchto časech vylézají z děr. Dřív nebyly vidět,“ kritizoval Cikrt v Partii Plus pacienty agresivní k ošetřujícím lékařům.

V pořadu vyslovil podporu myšlence povinného očkování, šiky odpůrců vakcinace podle něj stojí na názorech nekompetentních „rádoby“ odborníků. „Extremisté jsou posílení tím, že se mohou opřít o názory určitých odborníků, protežovaných v médiích, kteří zpochybňují očkování. Útoky na zdravotníky jsou extrém,“ řekl.

Útoky na zdravotníky nechápe ani Engel. „Absolutně tomu nerozumím. Dřív se odpůrci shromažďovali na náměstích. Teď jsou lidé, kteří hájí vědu, terčem nevybíravých útoků. To je to poslední, co potřebujeme,“ pronesl v Partii Plus.

Omikron se šíří rychleji než delta

Česko se mezitím potýká s nárůstem případů koronavirové varianty omikron. O jeho povaze zatím vědci příliš neví. „Existují studie jen na velmi malých vzorcích lidí. Zatím z nich vyplývá, že se může omikron šířit o třicet procent rychleji než delta. Covid, jaký způsobí, může být ale méně závažný,“ uvedl Cikrt.

Podle něj ale přesto hrozí, že by mohl omikron zahltit české nemocnice. „Nevypadá to, že by byl onou variantou, při které se z covidu stane rýma,“ uzavřel šéf Zdravotnického deníku.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu
Sněmovna

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

 • Aktualizováno
 • Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

  Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

  Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

  Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

  Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

  Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

  Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  reklama