CNN Prima News Martin Engel

Martin Engel

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Engel“

Průlom není, nic se nemění. Kosmetické změny platů jsou naše prohra, tvrdí lékaři o protestu

Pro mě je to stále stejné, dokud se nic nepodepíše, řekl k současné situaci ve zdravotnictví předseda Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martin Engel v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka je k dohodě ještě velký kus cesty. Pokud by vše skončilo jen kosmetickým přidáním na platech, bude to podle něj znamenat obrovskou prohru a zhroucení zdravotnictví.

To už můžeme zapojit mediky. Lékaři z Ukrajiny nám nepomohou, říká odborář Engel

Zdravotní sestry a lékaři, kteří uprchli před válkou z Ukrajiny, budou mít možnost v Česku pracovat i bez uznání vzdělání ze zahraničí. Ve středu to potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Běženci ale podle něj budou muset pracovat pod odborným dozorem a maximálně po dobu tří měsíců. Návrh ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel.

Ukrajinští lékaři musí splnit české podmínky. Nejsou to prodejci housek, říká Engel

Není správné, aby se uprchlickým zdravotníkům ulehčovaly podmínky účasti v českém zdravotnictví tím, že by se zmírnily požadavky jak na jazykovou i odbornou znalost, uvedl předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel v nedělním vysílání CNN Prima NEWS. Podle experta na zdravotnické právo Ondřeje Dostála (Piráti) by však zapojení lékařů z řad ukrajinských utečenců mohlo tuzemskému zdravotnictví značně pomoci.

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Sledujte ZÁZNAM Partie Plus: Je už Česko promořené? Debata odborníků o covidové situaci

Bude mít Česko novou vládu v polovině prosince a je cestou z covidové krize povinné očkování? Do nedělní Partie přijali pozvání předseda Pirátů Ivan Bartoš a ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO). V další části se diskuze zúčastní Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS), poslanec, člen Výboru pro zdravotnictví David Kasal (ANO), odborný garant TSS pro zdravotnictví Marek Zeman a senátor, člen Výboru pro zdravotnictví Karel Zitterbart (STAN). Sledujte na Primě a CNN Prima NEW od 11:00.

Epidemii nezvládli lékaři, kteří místo k lůžkům zamířili do médií, zdůrazňuje Cikrt

Pandemii jako celek jsme nezvládli, zhodnotil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Podle něj ji nezvládli vláda, opozice, občané ani lékaři, kteří odešli od lůžek a šli do médií. Šéf Lékařského odborového klubu – Svaz českých lékařů (LOK-SČL) Martin Engel v pořadu zase upozornil, že se musí co nejdříve vyřešit situace na ministerstvu zdravotnictví. I když tam ale Petr Arenberger (za ANO) zůstane, resort podle něj nebude mít plnohodnotného ministra.

Děláme pro vás moc, tvrdí Babiš. Lékaři a sestry přesto čekají měsíce na slíbené odměny

Premiér Andrej Babiš (ANO) i ministerstvo zdravotnictví se neustále chlubí tím, jak vláda nadstandardně odměňuje sestry, lékaře i další zdravotníky. Ti ale do dnešního dne neviděli ani korunu navíc, a pokud peníze vůbec dostanou, bude to nejdříve v polovině listopadu. Podle dřívějších slibů náleží zdravotnickým pracovníkům v nemocnicích, mezi které patří lékaři, sestry či ošetřovatelky, jednorázová odměna 75 tisíc korun. Nezdravotnickému personálu pak 30 tisíc korun.