reklama

K VĚCI - Autorské rozhovory pohledem našich šéfreportérek a jejich politická témata

K VĚCI

Autorské rozhovory pohledem našich šéfreportérek a jejich politická témata. Od pondělí do pátku na CNN Prima NEWS premiérově od 9.30. Moderují Marie Bastlová a Pavlína Kosová.

reklama

Podrobný rozbor aktuálních událostí a témat s významnými postavami veřejného života. K VĚCI otevírá témata, která rezonují doma i ve světě. Fakticky je rozebereme, pojmenujeme, zanalyzujeme a zasadíme je do kontextu. K VĚCI s politickými tématy povede každý všední den Marie Bastlová a Pavlína Kosová.

Marie Bastlová

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociální věd Univerzity Karlovy a současně všeobecné právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Rok studovala v rámci programu Erasmus také evropské právo na Université Toulouse 1 Capitole ve Francii.

Podívejte se na rozhovor s Marií Bastlovou:

Novinářskou dráhu začala jako sportovní redaktorka serveru lidovky.cz a později jako redaktorka tištěných Lidových novin. V roce 2008 přešla do Hospodářských novin coby parlamentní zpravodajka a později politická reportérka. V roce 2015 nastoupila jako politická analytička na vznikají ČRo Plus, brzy ale přešla do investigativně-analytické buňky Radiožurnálu. Od léta 2017 do jara 2020 moderovala publicistický pořad Dvacet minut Radiožurnálu. Za rok 2011 získala cenu Křepelka pro mladé novináře do 33 let ještě pod jménem Marie Valášková. Sedmkrát byla nominována na Novinářskou cenu, ve vítězství proměnila nominaci v roce 2019, kdy získala Novinářskou cenu za rozhovory pro pořad Dvacet minut Radiožurnálu. Aktuálně moderuje diskusní pořad K VĚCI na nové zpravodajské platformě CNN Prima NEWS, kde se stará o politická témata.

K VĚCI, Marie Bastlová
K VĚCI, Marie Bastlová

Pavlína Kosová

V médiích začínala jako redaktorka v politickém oddělení deníku Blesk. Poté pracovala pět let v TV Nova – původně jako editorka TN.cz, posléze jako reportérka Televizních novin a moderátorka Ranních Televizních novin. Politickým tématům a parlamentnímu zpravodajství se dva a půl roku věnovala i na Seznam Zprávách a v TV Seznam.

Ve zpravodajství TV Prima působí od července 2019. Na CNN Prima NEWS moderuje diskuzní pořad K VĚCI a stará se o politická témata.

K VĚCI, Pavlína Kosová
K VĚCI, Pavlína Kosová

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Soudy

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Prezident Miloš Zeman ve středu při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti (MUS), který v roce 1999 schválila jeho vláda. MUS podle něj nebyla strategickou společností a vláda byla ráda, že se menšinového podílu zbaví. Obžaloba tvrdí, že manažeři MUS stát při prodeji podvedli, protože Zemanův kabinet nevěděl, že skutečným nabyvatelem akcií firmy budou právě oni.

Historie

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Hvězda filmového plátna, která se stala jedním z idolů své doby. Zahrála si v dnes již kultovních filmech jako Kristián, Přítelkyně pana ministra nebo Hotel Modrá hvězda. Ač se to zdá neuvěřitelné, herečka Adina Mandlová zemřela už před 30 lety. O její filmové kariéře a milencích v době nacistického Německa a emigraci toho bylo napsáno mnoho. Jaké ale měla dětství? A co všechno předcházelo její herecké kariéře?

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Další články
reklama
reklama