CNN Prima News kalkulačka

kalkulačka

Výpis příspěvků ke štítku „kalkulačka“

Slovenské prezidentské volby: Získal by váš hlas Pellegrini, nebo Korčok? Napoví vám kalkulačka

V duelu o prezidentské křeslo na Slovensku se již v sobotu 6. dubna utkají ve druhém kole voleb Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Průzkumy naznačují, že boj bude až do poslední chvíle velmi těsný. Kdo by získal váš hlas? Poradí vám volební kalkulačka, kterou připravilo sdružení KohoVolit.eu. CNN Prima NEWS v samotný den voleb nabídne komplexní zpravodajský servis srovnatelný s volbami v Česku.

Kvůli zvyšování cen materiálů a práce je nutné aktualizovat pojistné smlouvy, radí experti

Doporučuji každé dva roky aktualizovat pojistnou smlouvu, v období inflace i častěji, řekl výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Pokud dochází k významnému růstu cen materiálů či stavebních prací, měli byste si kontrolovat kontrakty každoročně, dodal k tomu regionální ředitel společnosti OVB Martin Otto. Experti připomněli, že k tomu můžete využít i speciální kalkulačku na internetu.

Klíčové volby na Slovensku: Spočítejte si pomocí kalkulačky, komu byste dali hlas

Již koncem září se na Slovensku uskuteční předčasné volby do Národní rady. O přízeň voličů se budou ucházet jak dobře známé, tak nově vzniklé politické subjekty, které se v mnohém liší. Která strana by se svým programem získala váš hlas? Pomůže vám volební kalkulačka, již připravil spolek KohoVolit.eu. Vaše názory srovná se všemi kandidujícími subjekty. CNN Prima NEWS v samotný den voleb nabídne komplexní zpravodajský servis srovnatelný s volbami v Česku. Diváky čeká speciální volební studio od sobotních 20:15 do nedělních 6:00, kdy by mělo být rozhodnuto o vítězi. Dění přímo na Slovensku bude sledovat pět reportérů. Z Prahy diváky volební nocí provedou moderátoři Terezie Tománková, Petr Suchoň, Petr Převrátil a Libor Bouček.

Máte dostatečně pojištěnou nemovitost? Speciální kalkulačka vám to pomůže zjistit

Jak vyplynulo z analýzy České asociace pojišťoven (ČAP), až dvě třetiny nemovitostí vykazují určitý stupeň podpojištění. Asociace ve spolupráci s Katedrou Ekonomiky a řízení ve stavebnictví Fakulty stavební ČVUT v Praze proto vyvinula kalkulačku, která lidem pomůže zjistit, zda právě jejich nemovitost – v tomto případě rodinný dům – je dostatečně pojištěn. V září byl tento jednoduchý nástroj představen veřejnosti, která jej nyní může využívat. Vyzkoušejte ji i vy.

Jak vypočítat výši penzí či důchodový věk? Nijak, státní kalkulačka to už neumí

Pevná hranice důchodového věku padne. Současná generace třicátníků bude nejspíše čekat pár dekád, než se definitivně dozví, kdy nastoupí do penze. S klíčovými body důchodové reformy, kterou představila vláda Petra Fialy (ODS), pro tuto chvíli nepočítá ani kalkulačka České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Skrze tu si zájemci mohli spočítat orientační výši penzí i datum odchodu do důchodu. Kdy přijde její alternativní verze, která by reflektovala představené změny, není zatím jasné. „Dokud nebude reforma schválená legislativně, není možné udělat jasné úpravy,“ řekl redakci CNN Prima NEWS ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Vláda slibovala vyšší podporu. Příspěvky jsou však nižší, zlobí se lidé v krizi

Lidé, které zasáhla energetická krize, mohou žádat o takzvaný příspěvek na bydlení. Na sociálních sítích se ale mnozí svěřují, že jim přišla nižší podpora, než na kterou byli zvyklí a kterou potřebují. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale tvrdí, že takových případů je minimum a příspěvek na bydlení byl poukázán většině žadatelů včas.

Rozhodujete se na poslední chvíli, koho a jak volit? Nabízíme rychlý návod, jak na to

Už v pátek ve 14. hodin se otevřou volební místnosti a Česko začne volit 200 poslanců, z nichž poté vzejde budoucí vláda. Zatímco někteří už mají jasno a vědí přesně, koho a jak volit, mnoho lidí se rozhoduje na poslední chvíli. CNN Prima NEWS proto připravila rychlý návod, jak se ve změti volebních stran a hnutí vyznat, kolik tzv. kroužků můžete na lístku udělat nebo třeba i podle čeho se na poslední chvíli definitivně rozhodnout.